Kindergemeenteraad Zuidpias op 'Haags werkbezoek' HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 1 JUNI 2011 15 Mï l/l/eer eens iets anders dan de school bieb: gelukkig hebben we de foto's nog! Kamer te kunnen betreden is een strenge vei ligheidscontrole ingebouwd vergelijkbaar met de controle op Schiphol. Schoenen uit, spullen op de lopende band en door de detectiepoort. Kinderwetje van Van Houten Tamara Venrooy-Van Ark (WD) leidde de kinderraad rond. Eerst een blik in de Tweede Kamer waar een debat plaatsvond over mest. Met alleen staatssecretaris Bleeker in vak K (kabinetsvak) en zeven kamerleden van de 150 in de zaal. Op naar de bibliotheek. Vol gens Venrooy een plaatje, omdat de ontwerper geïnspireerd werd door Chinese invloeden. Te zien aan de rode wenteltrap die oogde als een drakenstaart. In deze bibliotheek staat sinds 1815 alles in 'Handelingen van de Tweede Ka mer der Staten Generaal'opgeschreven wat er in de Tweede Kamer is gezegd. Ook nu wordt dat nog gedaan. In de kast ontbreken de Han delingen uit de Tweede Wereldoorlog. Toen Welkom op het Binnenhof! was er geen regering. Heel toevallig pakte Venrooy uit de kast een boekwerk en citeerde het liberale kinderwetje van Van Houten. In de fractiekamer van de WD werd het werk bezoek afgesloten met de 'ondervraging' van de fractievoorzitter van de SGP Kees van der Staaij. Het werk van Van der Staaij en Venrooy omvat 'veel praten, maar ook veel lachen om het leven mooier te maken'. Met een sleutelhanger en een notitieboekje van de Tweede Kamer rijker, keerde de kinder raad van Zuidpias een bestuurlijke ervaring rijker huiswaarts. De opvolger van kinderburgemeester Dilian Ritmeester en kandidaten voor een nieuwe kinderraad worden binnenkort geselecteerd. Het is de bedoeling om van het uitstapje naar Den Haag een traditie te maken. Voor meer foto's: www.hartvanholland-online.nl Zuidpias - Kinderburgemeester Dilian Ritmeester en de kinderraad van Zuidpias maakten woensdag 25 mei kennis met het provinciebestuur en de Haagse politiek. Het werkbezoek aan het provinciehuis en de Tweede Kamer sloot de kinderraadsperiode (schooljaar 2010- 2011] af. Een persoonlijke ontmoeting met commissaris van de koningin Jan Franssen en Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy-Van Ark stond op het programma. Het jeugdige bestuur reisde af in ge zelschap van burgemeester Gert-Jan Kats en wethouder Jan Verbeek. In het provinciehuis werd een film vertoond en een spelletje gedaan over Zuid-Holland; de kinderen keken geboeid en speelden fa natiek. Het spelletje 'Petje op petje af leverde de twee win naars, Madhavi Raaijmakers (Wingerd) en Timon van Dam (Rehoboth Moerkapelle), een fietscomputer op. Solliciteren Een kijkje in de vergaderzaal van Provinciale Staten maakte grote indruk. Een regiekamer met vijf beeldschermen, waar zowel geluid, webcast waarmee de vergadering recht streeks op internet is te volgen, monitoren van de vergadering, als televisie-uitzendingen kunnen worden vertoond was voor een van de kinderraadsleden aanleiding om later te gaan solliciteren bij de provincie. Kats wees de kin deren op een typisch beeldhouwwerk in de provinciezaal met de vraag wat het voorstel de. Na een paar tellen goed kijken, ontdekten de kinderen een voor een het hoofd van de vorstin. De commissaris van de koningin Jan Franssen sloot zich bij het gezelschap aan; de oud-on derwijzer vertelde over het ontstaan van de provinciën en De Republiek der Nederlanden en welke taken de huidige provincies moeten vervullen. Houke Verboom (De Achtbaan) had een vraag bedacht: Hoe word je commissaris van de koningin? Franssen antwoordde dat hij was gevraagd en vervolgens solliciteerde bij de ko ningin en de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Franssen ontving bij het afscheid van Dilian Ritmeester een fietsbel met kompas. De lunch bij Paviljoen Malieveld werd door de Zuidplassenaren benut om het bezoek aan de Tweede Kamer voor te bereiden. Om de Tweede x Met de groten der aarde op de foto voor het nageslacht. Van derStaayen Venrooy: onderworpen aan vragenvuur. Verrassende Beatrix.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15