Midzomeren in Moerkapelle Senioren doorkruisen Noord-Holland Bruiden en brandweer in Beth-San Clubwedstrijden bij Rolling'90 Eindelijk Beker voor Groeneweg HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 1 JUNI 2011 Rolschaatsen Voetbal Voetbal Collecte Handicap.nl Paardensport Springwedstrijd bij Moerveen Themabijeenkomst voor mantelzorgers Maand van Spannende Boek 27 Moerkapelle - De actieve en bloeiende tuingroep De Moerbei van Vrouwen Van Nu Moerkapelle houdt zaterdag 25 juni van 10.00 tot 16.00 uur een Midzomerdag op het landgoed Land van Belofte aan de Noorddijk 5. Op deze dag geeft Vrouwen Van Nu een presentatie van de veelzijdige activiteiten die het hele jaar door ontplooid worden. Bezoekers kunnen deelnemen aan miniworkshops, zoals yoga en creaties maken met fruit, maar ook zien wat bijenteelt inhoudt en de tuinen bezoeken. Er is een schilderijententoonstelling en mu ziek van de leerlingen van de Wad- dinxveense muziekschool. Voor de kinderen is er een springkussen, gra tis limonade en een grabbelton. Er is een theeschenkerij meteen gezellig terras waar koffie, thee en drankjes worden geserveerd met diverse soor ten huisgemaakte taart, ledereen is welkom, parkeerruimte is schaars. Moerkapelle - In zorgcentrum Beth-San vond donderdag 19 mei een bruidsmodeshow plaats van jurken van nu tot 65-jaar oude exemplaren. De bewoners genoten zichtbaar van de veelal herkenbare bruidsmode. Een bruidstaart van vier lagen mét sterretjes zorgde voor dermate veel rookontwikke ling dat de brandweer uitrukte. De brandweerlieden werden ge trakteerd op een stukje bruidstaart voordat ze onverrichter zake terug keerden naar de kazerne. Moerkapelle - Op de familiedag afgelopen zaterdag werden er club wedstrijden gereden bij Rolling'90. Alle leden, jong en oud, konden zich inschrijven voor de wedstrijd. Extra spannend was het voor de jongste leden die voor het eerst onder be geleiding een kür reden. Met knik kende knieën en groot enthousias me vertoonden zij hun kunsten voor het publiek, dat de jonge rijdsters op een warm applaus trakteerde. Na dat de prijzen waren verdeeld en de oorkondes waren uitgereikt werd de dag afgesloten met een BBQ. Daar het weer spelbreker was werd uit geweken naar de plaatselijke voet balvereniging, waar in het clubhuis de lekkernijen werden gegeten en er druk werd nagepraat Zevenhuizen - Na veelvuldige afgelastingen in de afgelopen maanden speelde Groeneweg C2 op woensdagavond 25 mei pas zijn laatste compe titiewedstrijd. In een zinderende finale voor veel publiek werd door een 2-1 overwinning op mede-koploper GSV C1 de titel binnen gehaald. Met de stoomtram van Medemblik naar Hoorn. Moerkapelle - Circa 140 senioren verzamelden zich donderdag 19 mei om 9.00 uur bij dorpshuis Op Moer voor een dagtochtje richting Noord-Holland. Voordat men in de bus stapte was er tijd voor koffie met gebak en werd men welkom geheten door de voorzitter, de heerJ. van der Vendel. Bij het vertrek, rond 9.30 uur, wer den enkele groepsfoto's gemaakt en ontving iedereen een tas met in houd. Vervolgens ging de reis rich ting Volendam, waar een kaasboer derij en een klompenmakerij werden bezocht. Aansluitend werd hier de lunch gebruikt. Vervolgens vertrok het gezelschap richting Medemblik, waar men op het historische station overstapte op de stoomtram richting Eloorn. Hier stapte men vervolgens weer in de bus waarmee het gezelschap te rugkeerde naar Op Moer. In het Dorpshuis werd men welkom geheten door burgemeester Kats waarna een diner volgde. Tijdens het diner werden alle vrijwilligers zoals Rode Kruis, bediening dorpshuis en bestuur met partners, bedankt voor hun inzet om deze dag tot een suc ces te maken. PTT'- t Met een 'luxe' bus werden de speelsters opgehaald. Zevenhuizen - De dames stonden bol van de zenuwen toen zaterdag 28 mei om 14.30 uur werd afge trapt voor de bekerfinale in en te gen Lisse. Groeneweg begon goed en probeerde meteen druk te zet ten op de tegenstander. Dat lukte maar tijdelijk, Lisse kreeg grip op de wedstrijd en Groeneweg moest terug om te verdedigen. Lisse kreeg de kansen maar door geweldig kee perswerk van Nancy Hol bleef de stand 0-0 en was het Groeneweg dat in de achtendertigste minuut met een snelle counter van Wendy Vuik de 1-0 scoorde. Nog niet beko men van de schrik scoorde Patricia van der Hoek in de veertigste mi nuut de 2-0. Na rust een feller aanvallend Lisse en Groeneweg in de verdediging, uit een mooie aanval scoorde Lisse in de vijftigste minuut met een hard schot de 2-1. De ploeg geloofde er weer in en ging achter één op één spelen en probeerde zo de gelijk maker te scoren. Groeneweg kreeg meer ruimte en in vierenvijftigste minuut was het Vuik die de 3-1 maakte. Lisse ging nog meer in de aanval spelen en Groeneweg kwam onder druk te staan maar de keep- ster van Groeneweg had nog een paar knappe reddingen in petto. In de vijfenzeventigste minuut scoor de Cansu Ygit uit een voorzet van Wendy Tichem de 4-1. Lisse was gebroken en gaf de strijd op, in de achtentachtigste minuut was het opnieuw Vuik die de eindstand op 5-1 bracht. Zo ging de KNVB-beker mee naar Zevenhuizen. Trainer Frans den Hollander: "Ze hebben er allemaal voor geknokt en hebben verdiend gewonnen door hun geweldige inzet." Hij vervolgt met "een heel goed seizoen ge speeld, tweede in de competitie en de beker gewonnen, ik neem mijn petje af voor deze prestaties van dit damesteam". Moerkapelle - De collecte van Handicap.nl vindt plaats in de week van maandag 6 tot en met zaterdag 11 juni. De opbrengst is onder meer be stemd voor de aanschaf van hulpmiddelen voor mensen met een handicap. Een kwart van de ingezamelde gelden is bestemd voor gymclub De Dol fijn, een gymclub voor gehan dicapten in Moerkapelle. Moerkapelle - Rijvereniging Moerveen, gevestigd aan de Rottedijk 24, organiseert voor zaterdag 4 juni een oefen springwedstrijd. Ruiters op paard of pony kunnen twee rondes springen en maken daarbij kans op de 'Van Om meren Springbokaal'. Op de rommelmarkt kan men terecht voor allerhande spullen voor ruiter en paard, ledereen is welkom. Voor meer informatie: www.moerveen.nl. Moerkapelle - Afhankelijk worden van zorg is niet ge makkelijk. Toch is dit bij het ouder worden vaak de praktijk. Hierdoor kunnen gevoelens van onmacht en verdriet naar boven komen. Agathos Thuiszorg en Cedrah organiseren voor maandag 6 juni van 19.30 tot 21.30 uur een bijeenkomst voor cliënten waar mevrouw J. Gerkema een lezing verzorgt met als thema 'Met verlies leven'. De lezing vindt plaats in woon zorgcentrum Beth-San aan het Kerkplein 1. Deur open om 19.00 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aan melden: 010-2640777 of via mantelzorg@agathos-thuis- zorg.nl. Zevenhuizen - Bibliotheek De Groene Venen besteedt ook dit jaar weer aandacht aan de Maand van het spannende boek. Thema dit jaar is: Histori sche misdaadverhalen met als motto 'Galg Et Rad - misdaad door de eeuwen heen'. Liefhebbers van thrillers kun nen bij de plaatselijke vestiging van de bibliotheek een 'thril lertas' lenen, die men, voor het verrassingseffect, thuis pas open mag maken. Misschien vindt men in de tas boeken van bekende auteurs, misschien ook niet. In de tas zit tevens een formulier waarop men kan aangeven wat men van de in houd van de tas vindt. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroeneve- nen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27