Jubileumactiviteiten bij HC De IJssel Genieten van jonge orkestmusici Vv Nieuwerkerk neemt afscheid van kampioenen Blokpop in 't Blok Lezing over missiewerk Venezuela Convoi Exceptionnel Zomerfeest bij Villa Flora In de rij voor een tattoo HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 1 JUNI 2011 29 Voetbal Kidsdisco Kroegavonden 't Blok Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Hockeyclub De IJssel vierde 13 mei haar 35-jarig jubileum met een spetterend feest, waarbij ook een symbolische 'eerste paal' werd geslagen voor het nieuw te bouwen complex 'Kleine Vink'. Kampioenen De dames van HC De IJssel spelen Ie klasse, de heren 2e klasse. Dit seizoen heeft een record aantal teams het kampioenschap behaald; zaalkampioenen JA1, JC2, MA1, MA2, MD1, MD2, MD4, MD5 en veldkampioenen G-Hockey, Dames 4, Heren Veteranen B, JC1, MA1, MA2, MC1, MD1, MD4. De MB3 kunnen nog kampioen worden. Feestelijke activiteiten Vanaf vandaag, woensdag 1 juni, tot en met zaterdag 11 juni staat een groot aantal activiteiten op het pro gramma om het jubileum te vieren, waaronder een disco- en slaapfeest voor de E-, F- en G-jeugd, een gala, een party en een 16+ feest voor de ouderen, diverse clinics en toernooi en, onderwaterhockey in het Polder- bad, een familiedag met défilé en optredens van Shary-An Navillac en Diggy Dex. Het complete programma, alsmede de toegangsregeling voor de diverse festiviteiten is te vinden op www. hcdeijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vv Nieuwerkerk neemt zondag 19 juni afscheid van Robert Boevé, Marijn Verhoef en Jeroen de Bruin, spelers die aan de wieg hebben gestaan van de opkomst van de voetbalclub. Nieuwerkerk aan den IJssel - In een bomvolle aula van de Nieuwerkerkse Muziekschool was het vrijdagavond 27 mei genieten van de presentatie van twee orkesten van de muziekschool. In het kinderstrijkorkest 'Piccola Musica' en jeugdorkest 'Piu Mosso'zitten totaal 45 jonge orkestmusici. Wekelijks repeteren zij onder leiding van Monique van Leeuwen. Het resultaat mocht er zijn. Ter ere van hen, en van nog een aantal vertrekkende spelers, speelt het elftal dat dit seizoen kampioen is geworden in de zondag 2e klasse tegen een mix van kampioenen van 2001-2002 en 2002-2003, toen w Nieuwerkerk respectievelijk kam pioen werd in de 4e en in de 3e klasse. Twaalf jaar terug speelde Nieu werkerk in de vijfde klasse. Na in 1999 gepromoveerd te zijn naar de 4e klasse, leek de vereniging vanaf 2001 in een stroomversnelling te recht te zijn gekomen. Kampioen in de 4e klasse en het seizoen erna di rect kampioen in de 3e klasse. In het eerste jaar 2e klasse tot de laatste dag van de nacompetitie strijdend voor promotie, en in de jaren daar na bijna elk seizoen spelend voor de prijzen. Promotie naar de 1e klasse liet ech ter even op zich wachten. Zondag 15 mei was het dan eindelijk een feit: Nieuwerkerk speelt voor het eerst in haar bestaan in de 1e klasse zondag. Vv Nieuwerkerk is een vereniging met grote betrokkenheid voor haar leden en staat zondag daarom uit gebreid stil bij het afscheid van eer dergenoemde 'levende legendes'. De afscheidswedstrijd begint om 14.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor kinderen van de basisschool wordt voor vrijdag 10 juni van 19.00 tot 22.00 uur een Kidsdisco georgani seerd in 't Blok aan het IJsermanpad 1. Er is frisdrank verkrijgbaar, geen energydrank, en een aantal volwas senen houdt een oogje in het zeil. De kinderen eerder dan 22.00 uur ophalen is uiteraard mogelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op woensdagavond is het goed toeven in 't Blok. De kroeg is geopend voor een gezellig potje tafelvoetbal, schaak of gewoon om lekker aan de bar te han gen. Vanavond, 1 juni, en op 8 juni is de deur geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Kom gezellig langs! Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias organiseert voor zaterdag 18 juni voor de twee de keer het festival 'Blokpop' Het festival vindt plaats in en om het jongerencentrum t Blok. Er is een buitenpodium met bands en dj s van het huis, een terras én een toffe 80 s afterparty. Voorts is er een speelterrein voor kinderen met onder meer een springkussen. Acht acts staan deze dag op het podium om de meest uiteenlopende muziek stijlen ten gehore te brengen. Te ho ren en te zien zijn onder meer Sebas muziekworkshops, A New Dawn, Staa.tseinde, Boppin Bastards, De sert Fish, The Fudge, Wannebee and the Wannebees. De avond wordt af gesloten met de knallende dansbare muziek van de band Skandaal. Het feest gaat binnen verder met een vette 80's party tot 02.00 uur. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke afdeling van de ouderen bond PCOB organiseert voor woens dag 8 juni om 14.30 uur een lezing, waar Adriana van der Weide vertelt over het missiewerk dat zij en haar echtgenoot verrichten in het Zuida- merikaanse Venezuela. In verband met de verbouwing en uitbreiding van het Hervormd Kerke lijk Centrum vindt de lezing dit keer plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Deur open om 14.00 uur; iedereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin dercentrum Villa Flora vierde zater dag 28 mei haar zomerfeest met als thema 'het Zandkasteel'. De kinderen konden zich laten schminken, moch ten fotolijstjes beplakken met schel pen en zand en smulden van de, op vrijdag, zelf gebakken cakejes en koekjes. Hoogtepunt van het feest was een poppenkastvoorstelling. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de nacht van maandag 30 op dinsdag 31 juni vertrok rond 2.30 uur vanaf het terrein van G. Schep Et Zn. aan het Koortenoord een convoi excep tionnel. Toen werd namelijk een 26 meter lange schoorsteen met een diameter van 2.900 mm richting het Erasumus MC in Rotterdam vervoerd. De schoorsteen weegt ruim 13 ton. Het gevaarte, vervaardigd door Bos Nieuwerkerk b.v. Schoorsteentech niek, wordt geplaatst bij de nieuw bouw van de NSA, noodstroom ag gregaat, unit van het ziekenhuis. Nieuwerkerk aan den IJssel - De stichting Care for Kids hield zater dag 28 mei de eerste Care for Kids speeldag op het veld tussen de bo- menflats De Beuk, Els en de Linde. Een leuke speeldag die voor ieder een vrij toegankelijk was. De stich ting probeert zo in contact te ko men met de doelgroep, gezinnen die het niet zo breed hebben en wel iets extra's kunnen gebruiken ter onder steuning van hobby of sport. De kinderen vermaakten zich prima, ze konden midgetgolfen, ringen gooien, tafelhockey spelen, stokken vangen en ook het springkussen met glijbaan was een groot succes. Bij het kraampje waar tattoos gemaakt werden stond de hele middag een rij. Voor de lekkere trek was er pop corn en een heuse suikerspin. De muziekschool verzorgde een leuk en mooi optreden en deze kinderen bleven daarna ook nog gezellig spe len. Voor meer informatie: www.careforkids.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29