Eerste generatie Molukkers op herinneringsreis Nu ook VW-agentschap in Moordrecht Uit eten in Moerdregt Tevreden gezichten bij Kids4Kids toernooi HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT 1 JUNI 2011 31 Boeken voor een prikkie Voetbal F4 naar bekerfinale Voetbal Wethouder van der Torn hangt de vlag uit; Moordrecht heeft het langverwachte VW-agentschap. Moordrecht - Senioren uit Moor drecht kunnen op donderdag 23 juni 'uit eten' in Centrum Moerdregt, waar in restaurant De Kroon vanaf 17.00 uur een koud buffet wordt geserveerd. Het 'Uit eten in eigen huis' concept in Moerdregt kent inmiddels een flink aantal vaste gasten, omdat Moordrecht - De plaatselijke vesti ging van bibliotheek de Groene Ve nen verkoopt afgeschreven materi alen om plaats te maken voor haar nieuwe collectie. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. men het gezellig vindt gezamenlijk te eten. Belangstellenden kunnen tussen 17.00 en 17.30 uur aan tafel. Reserveren is noodzakelijk. Tot ui terlijk maandag 6 juni kan meh zich aanmelden bij de receptie van het centrum dat gevestigd is aan Land voor Water 3 of via 0182-373844. Moordrecht - De F4 heeft de be kerfinale in het KNVB-toernooi gehaald. De Moordrechtse jonge telgen spelen donderdag 2 juni (He melvaartsdag) de finale tegen MSV '71 F2 op het sportpark 'Ter Specke' in/van Lisse, aanvang 10.00 uur. Moordrecht - Wethouder Henk van der Torn klom 30 mei op de ladder om de vlag uit te hangen: een VW-vlag wel te verstaan, aan de gevel van Boekhan del Moordrecht. Hiermee werd het VW-agentschap, deel uitmakend van het Groene Hart Bureau voor Toerisme, officieel geopend. De initiatiefnemers en eigenaren van de boekhandel, Rudy Sanderman en zijn vrouw Monica Hil- gersom, zijn blij dat dit agentschap er toch gekomen is. Door Marianne Fortuin Hoewel Sanderman en Hilgersom beiden niet uit Moordrecht komen - hij is afkomstig uit Twente, zij is dertig jaar geleden uit Californië naar Nederland gekomen - willen ze zich graag inzetten voor het stimu leren van toerisme in Moordrecht en omgeving, alsmede voor het be houd van het groene hart. Sander man: Ruim vier jaar geleden heb ik het plan voor een VW-agentschap voorgelegd aan de gemeente. Er was toen geen budget voor. Het is mooi dat er in de randstad toch zo n lan delijke omgeving te vinden is. Hil gersom maakt dit nog specifieker: Vanaf het begin dat we hier zitten, hebben we dit gewild. De schoon heid van Moordrecht, van Gouderak, de hele omgeving. We hebben altijd de vraag om informatie gehad. Het lijkt ons leuk dit te kunnen vorm geven in een agentschap. We wil len werken aan een platform voor ondernemers en het verenigingsle ven, met activiteiten voor kinderen en dergelijke. Er gebeurt best veel, maar mensen van buiten weten dat niet. Rudy wil een site bouwen en ik heb een idee om een landsmarkt te organiseren. Hun actieve houding past in het beleid van de gemeente Zuidpias. Van der Torn: "De ontwikkeling van toerisme en bekendmaking van wat we hier hebben, is belangrijk. Niet alleen natuur, industrieel erfgoed, maar ook de bedrijven zelf zouden wel meer mogen doen." Hij gaf een voorbeeld uit eigen ervaring, met fietsroutes die langs restaurants en bedrijvencentra voeren. Hieruit is volgens hem omzet te genereren. Helaas heeft de gemeente Zuidpias ook te maken met bezuinigingen, die van invloed zijn op toeristische zaken zoals het IJsselpad. Van der Torn: "Daar zouden trappen moeten komen. Het project Hollandse IJs- sel heeft daar een fonds voor, maar de gemeente moet ook bijdragen. Je kunt vanaf Capelle naar Gouda wandelen, maar het is wel een stoere wandelroute, want de weg is onverhard." Bij de officiële opening was ook Ti neke Honkoop aanwezig; zij is ves tigingscoördinator van het Groene Hart Bureau voor Toerisme. Hon koop feliciteerde Sanderman en Hil gersom: Jullie zijn enthousiast en weten over Moordrecht te vertel len; jullie zijn de ambassadeurs van Moordrecht. In het Groene Hart is Holland nog echt Holland. Een soort terug in de tijd, zonder de reclame. Het dorp met de weilanden er om heen en de markante watertoren van de voormalige tapijtfabriek. Er zijn leuke verhalen te vertellen, zoals de touwslagerijen die zijn ontstaan door de V.O.C. Voor de schepen had men veel touw nodig en toen is men hier hennep gaan kweken. Bij het VW-agentschap is allerlei toeristische informatie te krijgen, zoals fiets- en wandelkaarten, cam- pinggidsen, boeken en het kwartaal blad het Groene Hart. Niet alleen over dit gebied heeft men informa tie, maar ook over andere toeristisch interessante steden en streken. De boekhandel met het VW-agent schap is geopend op maandag van 10.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 8.30 tot 18.00 uur, op vrijdag van 8.30 tot 20.00 uur en op zaterdag van 8.30 tot 17.00 uur. Er komt kunst- en vliegwerk aan t Door Bart Jansen Moordrecht - Het is zestig jaar gele den dat de eerste Molukkers zich in Nederland vestigden. In Moordrecht vormt de Molukse gemeenschap al vijftig jaar een hele hechte groep. Om dit jubileum extra te benadruk ken ging de eerste generatie Moluk kers zaterdag 28 mei op herinne ringsreis naar onder andere Vught en Zeeland. Voordat de reis begon werden zij toegesproken door Joke Sapuletej-de Fretes van ouderenhuis Rumah Orang Tua en wethouder Jan Verbeek. Sapuletej-de Fretes deed haar zegje in het Maleis. "De eerste generatie is opgegroeid met deze pas om iedereen op de foto te krijgen. taal, die begrijpen ze het beste", legt ze uit. "Ik heb er niets van begre pen", zegt Verbeek lachend. De ou- deren lachen met hem mee. "Ik vind het mooi om te zien dat jullie altijd voor elkaar klaar staan. De rest van Zuidpias zou daar een voorbeeld aan kunnen nemen", aldus Verbeek. Hij prijst ook de vrijwilligers die deze dag mogelijk hebben gemaakt. Na de toespraak wordt er een groeps foto gemaakt en begeeft iedereen zich in de richting van de touring car. "Toen ik nog leraar was werd ik altijd uitgezwaaid, nu is het omge keerd", grapt Verbeek. Hij zwaait de ouderen uit. Ze gingen een mooie dag tegemoet. Moordrecht - Voor de tweede maal dit jaar melden zich circa 240 voetballers zich op het Lage bij W Moordrecht voor Kids4Kidstoernooi nummer twee. De jeugdtoernooien, dit jaar in het teken van Roots4Kids, kennen een grote aantrekkings kracht in de wijde omgeving. Naast Kevin Blom op 23 april, zou nu Ere- divisiescheidsrechter Danny Makke- lie vier wedstrijden fluiten. Door een blessure van een collega, diende hij echter af te reizen naar Copa Am sterdam. Moordrecht D3 en Moordrecht D2 deden het beiden erg goed en wer den tweede. In de middag zorgde D1 voor een stunt, door van Excelsior D3 met 1-0 te winnen. Tegen Graaf Willem II VAC werd echter met 0-3 verlo ren, waarna werd afgesloten met een 0-0 tegen winnaar Jodan Boys D3. Moordrecht C1 begon met een zware nederlaag (0-5) tegen Ba- rendrecht, maar stuntte tegen Donk met 3-1 (met enkele ex-Moordrecht spelers in de gelederen) en speelde tegen Nieuwerkerk de kleine Zuid- plas derby 0-0. Barendrecht won voor Donk, Moordrecht en Nieuwer kerk. De voor de gelegenheid aanwezige Bestuursleden van Roots4Kids, die proberen weeskinderen in Kameroen van een betere toekomstperspectief te voorzien, roemden de inzet en sportiviteit van betrokken deelne mers en de inspanningen van de vrijwilligers en organisatoren van de Jeugtoernooien van W Moordrecht. Zaterdag 4 juni is het derde en laat ste toernooi bij W Moordrecht op Sportpark Het Lage, aanvang 09.00 uur. 't Is net een schoolreisje...

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31