Basisschool De Achtbaan rent voor Dierenambulance Gouda Kinderboerderij In de Krom in het teken van Dier en Welzijn Hans Lodeweges heeft club- titel in zicht 1*97.6 HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 1 JUNI 2011 Avondvierdaagse Rommelmarkt en Braderie in Zespunt Nachtelijke afsluiting A20 Schaken Moordrecht - Basisschool De Achtbaan overhandigde.vrijdag 27 mei aan een delegatie van de Dierenambulance Gouda en omstreken een cheque van 5.397,61 euro, de opbrengst van de sponsorloop waaraan de leerlingen woensdag 18 mei hadden deelgenomen. Door Monique Bosboom Met de opbrengst hoopt de Dieren ambulance nieuwe couveuses te kunnen aanschaffen voor jonge vo gels waardoor hun overlevingskan sen een stuk groter worden. Bam de Jong, directeur van Dierenam bulance Gouda, nam de cheque in ontvangst: "Deze opbrengst is veel meer dan we gedacht hadden, hart stikke bedankt." Naast de couveu ses kunnen we nu ook een nieuwe behandelkamer voor de vogels re aliseren. De Dierenambulance ver leent hulp aan alle dieren in nood! Margriet Kool en Maaike Kornet, beide vrijwilligers bij de Dierenam bulance, vulden aan: "De kinderen hebben heel veel rondjes gerend, zoveel rondjes, bij elkaar opgeteld kun je van hier naar Disneyland Pa rijs lopen." Ruim 250 enthousiaste kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 hadden op woensdag 18 mei meegedaan met de grote sponsorloop op het veld van korfbalvereniging de IJs- selvogels. Voorafgaande aan deze Giga-opbrengst voor Dierrenambulance: goed gedaan! Moordrecht - Het achttiende Nationale Kinderboerderijenweekend vond op zaterdag 28 en zondag 29 mei plaats rondom het thema 'Dier en Welzijn'. Bij de zorg- en kinderboerderij In de Krom vonden speciale activiteiten rondom dit thema plaats. Door Monique Bosboom De kinderboerderij had voor de be zoekers vanaf 13.00 uur een special programma samengesteld met di verse activiteiten zoals een ritje op een pony, diverse spelletjes waar onder klompengolf, ringwerpen en cricket. Natuurlijk konden de kin deren de aanwezige dieren voeren en knuffelen. In de Deel (kantine) konden de kinderen gezellig komen knutselen en de ouders konden ge nieten van koffie en thee. Maaike Verwaal, begeleider op de kinderboerderij: "Dit jaar draait het kinderboerderijenweekend om het thema 'Dier en Welzijn. We hebben een aantal folders over het verzor gen van je huisdier en demonstra ties over het verzorgen van dieren. Ook de Dierenambulance is aanwe zig om te kunnen tonen wat voor belangrijk werk ze doen bij dieren in nood. Tijdens deze middag kom je hier van alles over te weten." Scha penscheerder John Sloof was druk in de weer met het scheren van een aantal schapen die nodig ontdaan moesten worden van hun 'winter jas'. Tijdens het scheren werd uitge legd wat er met de wol gebeurt en dat de mensen tegenwoordig min der wol gebruiken dan vroeger. Kiplekker? Om 15.00 uur draaide de film 'Dier en Welzijn in beeld'; hoe weet je of een dier zich fijn voelt? Wan neer voelt een kip zich 'kiplekker', waarom spint een kat, en wanneer is een koe tevreden? Een kip voelt zich goed als ze kan scharrelen, een stofbad kan nemen en 's avonds met de andere kippen op stok kan. Een koe slaapt niet op een stok, heeft liever een schone stal en graast overdag graag in de wei. De kat spint als hij zich lekker voelt of juist niet. En wij? Wij spelen graag bui ten en slapen 's nachts het liefst in een warm bed. Zo is elk dier anders. Kan het misschien beter? En hoe kan de kinderboerderij - maar ook de huisdiereigenaar bijdragen aan het welzijn van 'zijn' dier(en)? Na afloop van de halfuur durende film, konden de bezoekers een prijsvraag beantwoorden naar aanleiding van deze film, waarbij ze kans maakten op een mooie prijs. Wim en Maaike de Jong waren met sponsorloop hadden medewerkers van de Dierenambulance een pre sentatie gegeven in deze klassen om de leerlingen kennis te laten maken met de werkzaamheden van de Dierenambulance. "We kunnen terugkijken op een geslaagde en succesvolle dag mede dankzij het beschikbaar stellen van de kantine en het veld van korfbalvereniging de IJsselvogels", vertelt Kool. hun kinderen, de vierjarige Sanne en tweejarige Stijn, speciaal naar de kinderboerderij gekomen. Sanne en Stijn: "We komen hier omdat het feest is op de kinderboerderij; we hebben wel twee keer paard gere den, we hebben ook gekeken naar de meneer met de schapen, ik vind het hier heel leuk." Maaike: "Wij komen hier wel vaker, regelmatig op zondag, de kinderen vinden het leuk om de geitjes en schapen maïs te geven." Moordrecht - De 31e editie van de Moordrechtse Avondvierdaagse gaat van start op dinsdag 14 juni. De intocht vindt plaats op vrijdag 17 juni. Elke dag wordt door een andere wijk gelopen en de langste route staat gepand voor de derde dag. De start *,:ndt dagelijks plaats vanaf de West Ringdijk 7. Voor meer informatie: www.a4d-moordrecht.nl. De kinderen uit de kleutergroepen deden niet mee aan de sponsorloop. Om de kinderen er ook bij te betrek ken was er voor hen een kleurwed- strijd. De namen van de gelukkige prijswinnaars van de kleurwedstrijd uit deze groepen werden op school bekendgemaakt na de uitreiking van de cheque. Uit iedere kleutergroep ontvingen twee kinderen een prijs; de eerste prijs ging naar Justin, Do- Moordrecht - In en om De Zespunt aan de Molenlaan 1 vindt zaterdag 4 juni van 9.00 tot 15.30 uur de tiende editie van de rommelmarkt annex braderie plaats. Bij de circa 50 kramen kan men terecht voor allerhande spullen en consump ties, waaronder oliebollen, Molukse hapjes en aardbeien. Ook aan de bar zijn diverse hapjes en drankjes verkrijgbaar. De toegang is vrij. Wie nog een kraam wil huren kan con tact opnemen via 06-38358059. Moordrecht - In de 29e competi tieronde twee voor het clubkampi oenschap van de IJssel beslissende duels. Koploper Hans Lodeweges nam tegen Pim te Lintelo geen ri sico en hield het bord van de con currenten Frank Visser tegen Léon Jacobse goed in het oog. Daar kreeg de prima spelende Jacobse zijn te genstander in de tang en haalde een verdiende overwinning binnen. Vrij wel gelijktijdig werd bij het andere duel de vrede getekend. Lodewe ges heeft nu 65 punten voorsprong op Visser. Met nog twee ronden te gaan, waarin afhankelijk van de te genstander zo'n 35 punten kunnen worden verdiend, kan hem de club- titel nauwelijks nog ontgaan. Ad Multem behield zijn vijfde plaats uoor winst op Gerard van der Wou den. Aad van den Berg won van Sjaak in 't Veld terwijl Rien Duine van Hans Kortrijk wis te winnen. De winnaars van groep 1 en 2. minique, Kuba, Ashgan, Ralf, Tim, Mathilde en Jesca. De tweede prijs ging naar: Stijn, Khoutar, Carlijne, Youssef, Imane, Robbie, Britt en Lise. De winnaars waren allemaal blij met hun prijs. "Het is ook be langrijk dat je leert dat je iets voor een ander kunt betekenen, ik ben apetrots op de leerlingen", besluit Marjon de Graas, directeur van De Achtbaan. Moordrecht - Rijkswaterstaat voert in het weekend van vrijdag 10 tot maandag 13 juni in de nacht onder houdswerkzaamheden uit op de A20 tussen Moordrecht en knooppunt Gouwe. Daardoor is de A20 tijdelijk afgesloten vanuit Hoek van Holland richting Gouda voor alle verkeer op alle dagen vanaf 22.00 uur; op za terdag tot 9.00 uur, op zondag tot 10.0,0 uur en op maandag tot 9.00 uur. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via de A13 en de A12. Informatie: 010-2080500 of ver- keersloketzuidholland@rws.nl. Frans Dubois won van Leen Boon stra en Frank Penders behaalde een punt tegen Pane Vink. Lotte van der Wouden won van Aad van der Meer en Jan Vink zag tegen Ton van Smir- ren in een goede stelling een tegen- kans van zijn tegenstander over het hoofd en dat leidde tot het wellicht mooiste matje van deze competitie. Judie van Eek ging al in de opening onderuit tegen Marten Evengroen en moeder Anita was in haar eer ste competitieduel tegen Marian Schoonderwoerd wel erg gul met haar stukken. Dat laatste was ook het geval met Jaap van Walsem te gen Peter Koolmees, zijn tegenstan der won met een toren in de plus gemakkelijk. In de totaalstand gaat Hans Lode weges met 1632 punten aan de lei ding, gevolgd door Frank Visser met 1567, Pim te Lintelo met 1531 en Léon Jacobse met 1512 punten. «MEI 2011

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33