Nieuwe kunst en nieuwe namen bij Pinkst'Art 2011 Omroep Zuidpias doet verslag uit Normandië en Sablé-sur-Sarthe Startschot praktisch verkeers- examen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 1 JUNI 2011 Zuidpias - Namens Omroep Zuidpias reizen Jaap Reijm en Iwan Verrips naar Normandië en Sablé-sur-Sarthe om verslag te doen van de gebeurtenissen in Normandië en Sablé-sur-Sarthe, waar circa 160 inwoners van Zuidpias de komende dagen zullen vertoeven. Sablé-sur-Sarthe Ongeveer honderd Zuidplassenaren vertrekken donderdag 2 juni naar Sablé -sur-Sarthe. De reden voor de bijeenkomst is het vieren van de ste denband tussen Sablé en Bückeburg, een zustergemeente van Zuidpias. In het gezelschap bevinden zich naast twee koren ook een dansgroep en een groep van Stichting Jeugdwerk Zuidpias, alsmede wethouder Henk van der Torn, die meereist namens het college. Normandië De stichting Vedj, Voor en Door Jongeren, organiseert onder leiding van Willem Bezemer, een excursie naar Normandië. De groep brengt onder meer een bezoek aan plaat sen die herinneren aan 6 juni 1944, ook bekend als 'D-Day' of 'de lang ste dag'. Met deze reis sluit Vedj een serie excursies af die gemaakt zijn in het kader van de Tweede Wereldoorlog. Omroep Zuidpias Omroep Zuidpias doet verslag van beide reizen via de radio, de kabel krant en Internet. Donderdagmiddag en vrijdag- en zaterdagmorgen zijn Reijm en Verrips te horen jn de ra dioprogramma's van Omroep Zuid- plas. Verder zijn hun belevenissen te volgen via de websites van Omroep Zuidpias en Zuidpias Actief en Twit ter. Omroep Zuidpias is te beluisteren via de kabel op FM102.4 in Zeven- huizen-Moerkapelle en in Nieuwer- kerk aan den IJssel, via de kabel in Moordrecht op FM 96.3 en via de ether op FM 107.3 en FM 106.9 én via www.omroepzuidplas.nl. Zuidpias - Traditiegetrouw staat in het Pinksterweekend, van zaterdag 77 tot en met maandag 13 juni, in de gemeente Zuidpias de beeldende kunst centraal. De open atelierroute met de naam Pinkst'Art wordt voor de 12e keer georganiseerd en vindt voor de derde achtereenvolgende keer plaats in alle vier de kernen van de gemeente Zuidpias. Nieuwe gezichten Met een deelnemersaantal van rond de zestig kan de bezoeker een keuze maken uit diverse disciplines, van schilderkunst en grafiek tot beeldhouwkunst, fotografie, kera miek en edelsmeedkunst. Een aan tal kunstenaars exposeert tezamen op een locatie, wat diverse groeps- exposities oplevert. Evenals vorig jaar exposeren de kunstenaars uit Zevenhuizen en Moerkapelle op zaterdag 11 juni. De Nieuwerkerkse kunstenaars zijn op zondag 12 en maandag 13 juni te bezoeken en in Moordrecht openen de kunstenaars op maandag 13 juni hun deuren. Opening Steenovens De Gemeente Zuidpias heeft het fenomeen Pinkst'Art aangegrepen om de opening van de Steenovens op Hitland onder de aandacht te brengen. Een bijzondere combina tie waarin een stuk cultureel-his- torisch erfgoed samengaat met de Een werk vanJolanda van der Stelt. Paardje van papier-maché. André Top. Zuidpias - Wethouder Hazelebach geeft op donderdag 9 juni het officiële startschot voor het jaarlijkse praktische verkeersexamen in de gemeente Zuidpias. Veilig Verkeer Nederland, WN, af deling Zuidpias, organiseert het examen in samenwerking met de politie Hollands-Midden. Voor de eerste keer bedient WN nu alle dorpen en het buurtschap in Zuid- plas. Vorig jaar was de wethouder in Moordrecht aanwezig, dit jaar vindt het startschot rond 9.00 uur plaats in Nieuwerkerk aan den IJssel op het Raadhuisplein. Het praktisch verkeersexamen wordt op verschillende dagen gehouden. Op dinsdag 7 en donderdag 9 juni in Nieuwerkerk aan den IJssel, op woensdag 8 juni in Zevenhuizen en Oud Verlaat, op woensdag 15 juni in Moordrecht en op donderdag 16 juni in Moerkapelle. Scholieren uit groep 7 van de ba sisscholen leggen op hun fiets een route af met een diversiteit aan lokale verkeerssituaties, zodat de controleurs een indruk krijgen van de praktische verkeerskennis van de kinderen. WN beoordeelt samen met de politie de bevindingen van de controleurs en informeert de scholen daarna over de resultaten. De geslaagde kandidaten krijgen op school het verkeersdiploma uitge reikt. Het doel van het examen is om de kinderen op een verantwoorde ma nier aan het verkeer te laten deel nemen. Met het behalen van het di ploma laten de kandidaten zien dat ze weten hoe ze zich in het verkeer behoren te gedragen. Deborah Asuni. Een sieraad van Bert Verkleij. diverse invalshoeken van de diverse kunstenaars. De Nieuwerkerkse kunstacademiestudent Rianne Mast zal op maandag 13 juni ter plekke haar speciaal vervaardigde installatie aan het grote publiek tonen. Voor meer informatie: www. steenovens.nl. Plattegrond In de week voorafgaand aan Pink steren wordt huis aan huis een folder met plattegrond verspreid. Deze folder is ook op diverse plaat sen in de gemeente Zuidpias af te halen. Voor meer informatie: www.pinkstart.nl. Remi Alsemgeest. Rood met witte stippen. Agnes den Hartog.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35