Westland toernooi prooi voor Van der Vliet Zware dag voor boulers Sigmond en Head in finale wereldbeker München CKV handhaaft zich in Overgangsklasse Merlijn den Hartog kring kampioen CKV Nieuwerkerk A1 promoveert naar A-Hoofdklasse HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN D I 1 JUNI 2011 Jeu de Boules Roeien Korfbal Zwemmen Korfbal Foto: Eric van der Brink Nieuwerkerk aan den IJssei - De dag nadat Jeffrey van der Vliet in Nijmegen deelnam aan de Nederlandse Kampioenschappen voor teams, waar team Slingerland een mooie derde plaats wist te bemachtigen, stond zondag 29 mei het Westland toernooi georganiseerd door Mahorokan op de agenda. Van der Vliet ging in zijn eerste partij voortvarend van start en wist binnen vijftien seconden met en mooie uchi-mata een volpunt, ip- pon, te scoren. Ook zijn andere par tijen wist hij vroegtijdig af te slui ten en de winst met ippon binnen te halen. In de winning mood liet Van der Vliet er in de finale geen gras over groeien, met een sankaku techniek wist hij zijn tegenstander vijfentwintig seconden op de mat onder controle te houden en zo de toernooiwinst naar zjch toe te trekken. Zijn jongere broer Mitchel strandde met zicht op een podiumplaats in de halve finale. Nieuwerkerk aan den IJssei - De vierde dag in de afdelingscompetitie is voor de teams van JBC Nieuwer kerk niet meegevallen. In Vlaardin- gen speelden de teams 1 en 2 tegen l'Esprit 1 en Nederlek 2. Allebei de koplopers in hun poule. Nieuwerkerk 1 was geen tegenstander voor de equipe uit Schiedam dat overtuigd won met 0-6. Team 2 deed het beter, München/Nieuwerkerk aan den IJssei - Tijdens de eerste wereldbekerwed strijd van het seizoen behaalden de roeisters Rianne Sigmond en Maaike Head de finale op de Olympische roeibaan van Oberschleissheim in Mün chen. In de categorie lichte dames dubbeltwee, LW2x, eindigden zij uiteinde lijk als vierde achter twee koppels uit Engeland en een uit Amerika. Het lichte dames dubbeltwee veld is het enige Olympische nummer voor lichte dames, waardoor op wereld bekerwedstrijden vaak veel inschrij vingen zijn voor dit onderdeel. Dit keer 23. Ondanks een zeer snelle tijd tijdens de timetrials, werden Sigmond en Head verwezen naar de herkansingsronde. Door deze te winnen, plaatsten de roeisters van het Rotterdamse Skadi zich voor de halve finale. Hierin werden zij tweede, hetgeen toegang gaf tot de finale. In tegenstelling tot de voor gaande races, kwamen Sigmond en Head tijdens de slotrace wat minder sterk uit de start, maar maakten dit halverwege goed. Zij kwamen uit eindelijk als vierde over de finish met een bootlengte verschil en gre pen hiermee net naast het podium. Voor Sigmond en Head betekent dit resultaat evenwel een goed begin van het seizoen omdat het verschil met de top kleiner lijkt te zijn ge worden in vergelijking met het vo rige seizoen. Maaike Head en Rianne Sigmond in actie tijdens de finale op de Olympische roeibaan in München. zij wisten na een slechte start een 0-3 achterstand op karakter in een 3 -3 gelijkspel om te buigen. Team vier had in Sleeuwijk ook haar dag niet en verloor met 1-5 van koploper Vlaardingen. Zij behouden wel kans op de eerste plaats in de volgende ronde. Nieuwerkerk 2 heeft met een winst in de volgende ronde nog kans op promotie naar de eerste klasse. Nieuwerkerk aan den IJssei - Na een zwaarbevochten zege op TOP in Ar- nemuiden is Nieuwerkerk zeker van nog een jaar Overgangsklasse op het veld. Maar daar zag het lange tijd niet naar uit. Beide ploegen kennen eikaars sterke en zwakke punten. Nieuwerkerk- coaches Van Klooster en Verbeek hadden een verdedigend strijdplan bedacht, dat met name was gericht op het ontregelen van de dames van TOP. Nieuwerkerk speelde aanval lend een zeer matige eerste helft en kwam pas vlak voor rust op 7-5. Verdedigend was het ijzersterk en zeker de tweede helft was dit aspect tot in de puntjes verzorgd. Nieuwer kerk kwam op een 7-9 voorsprong en TOP scoorde pas na twintig mi nuten in de tweede helft weer. De slotfase was zeer spannend, maar via 9-11 werd het uiteindelijk 10-11 voor Nieuwerkerk. Een zege die Nieuwerkerk te danken had aan het ijzersterke verdedigen van met name Elianne de Roon en Viola Cornelisse. Cornelisse verdient een prachtig afscheid volgende week tijdens de laatste thuiswed strijd tegen Tweemaal Zes. ■7 /C- Nieuwerkerk aan den IJssei - De jongste zwemmers van Van Vliet Barracuda hebben dit weekend deel genomen aan de Speedo Kring Fina les in Leiden. Merlijn den Hartog is op de 50 meter vlinderslag, 100 me ter wisselslag en de 100 schoolslag kringkampioen geworden, op de 100 meter vrije slag behaalde hij een zil veren medaille. Isabelle den Hartog behaalde een zilveren medaille op de 100 meter schoolslag en de 200 meter wisselslag. Op de 400 meter vrije slag, 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag behaalde ze een bronzen medaille. Jeroen Bechtold kwam terug met een zilveren me daille op de 200 meter wisselslag, 100 vrije slag en de 50 meter vlinder en brons op de 100 meter rugslag. De Kring Finales werden afgesloten met een estafette gemengd 6 keer 50 meter vrije slag. Ylva Visser, Iris van Berkel, Merlijn den Hartog, Ro- sha Khelawan, Jeroen Bechtold en Isabelle den Hartog haalde een zeer verrassende derde plaats. Nieuwerkerk aan den IJssei - CKV/ Groen Sport A1 heeft zaterdag 28 mei geschiedenis geschreven. De ploeg van coach Patrick Bezemer werd na een 12-16 overwinning op PKC A2 kampioen in de A-Over gangsklasse en promoveert door dit resultaat naar de A-Hoofdklasse op het veld. Een unieke prestatie voor Nieuwerkerk Aldat volgend seizoen veld en zaal Hoofdklasse speelt. Na een uitstekende eerste helft van de competitie, met louter overwin ningen, ging het de tweede helft van de veldcompetitie moeizamer met onder meer verlies tegen Al batros en een puntendeling tegen Pernix. De opgebouwde voorsprong was echter ruim voldoende om za terdag de champagnekurken te la ten knallen. CKV Nieuwerkerk A1 werd zaterdag 28 mei kampioen in de A-Overgangsklasse, (foto: Leo Scheek)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39