Zuidpias Het vuur gaat... Pinkst'Art Atelierroute leidt riaar Steenovens Klein Hitland Veilig thuis iri Zuidpias f Inkomen uitgebreid Kent u iemand die een lintje verdient? Digitale dienstverlening afdeling Werk gemeente HARTVAN HOLLAND DE KRANTVOOR DE ZUIDPLAS 1 JUNI 2011 .het vuur goat. 13 juni 2011 www.steenovens.nl www.pinkstart.nl Eerste kwartaal van Actieplan 2011-2012 Altijd at willen weten waar en hoe de IJsselstenen werden gebakken? Of nieuwsgierig waar ze nu voor worden gebruikt? Kom dan op maandag 13 juni, Tweede Pinksterdag, naar de gerestaureerde Steenovens met de nieuwe museumtrap. Pak de fiets of trek de wandelschoenen aan en dwaal langs de Hollandsche IJssel naar de verderop gelegen steen ovens. In recreatiegebied Klein Hitland zijn er vier. Kijk eens rond of luister naar de verhalen over de steenovens, die tot 1964 nog in gebruik waren. Of bezoek het atelier van Wilco van Hoogdalem, dat in een van turfschuren van de steenovens is gevestigd. Ook het afstudeerwerk van Nieuwerkerkse Rianne Mast (Hogeschool voor de kunsten Utrecht) is tentoongesteld. Haar werk gaat over de steenovens. Vandaar ook dat de steenovens meedoen aan Pinkst' Art Atelierroute. De gemeente Zuidpias heeft in samenwerking met de SNCZ speci aal op de derde dag van Pinkst'Art in en rondom de steenovens een programma samengesteld voor jong en oud! Doorlopend programma 13.00- 17.00 uur* Open Atelier Wilco van Hoogdalem in de turfschuur Openingsexpositie en afstudeer werk Rianne Mast in turfschuur ieder half uur rondleiding Steenovens door gids(en) van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel Dansoptredens door dansschool Fabia Dance Center Steenovenbroodjes bakken *programmawijzigingen voorbehouden De gemeente werkt met het actieplan 'Veilig thuis in Zuidpias' aan de verbetering van het veiligheidsbe leid van de gemeente Zuidpias. In dit bericht leest u op hoofdlijnen wat er is gedaan om uw omgeving veiliger en leefbaarder te maken. De gemeente trekt in de uitvoering van 'Veilig thuis in Zuidpias' op met de politie Hollands-Midden en vete andere organisaties bijvoorbeeld op het gebied van jeugdwerk. Eens per kwartaal presenteren de gemeente en politie de veiligheidscijfers voor de gemeente Zuidpias. De eerste cijfers zijn onlangs gepresenteerd. U kunt deze terug vinden op de site van onze gemeente onder het tabblad Veiligheid. U leest hieronder op hoofdlijnen over de eerste acties uit het actieplan. Aanpak overlast veroorzakende jongeren De gemeente heeft samen met de politie en organisaties We kennen allemaal wel iemand die zich al vele jaren inzet voor anderen, Voor een vereniging of voor een goed doel. Iemand met bijzondere verdiensten voor de samenleving. Vaak zonder eigenbelang en in alle bescheidenheid. Kortom: iemand die een lintje verdient. Bij het aanvragen dient u goed te letten op het aangeven van de inten siteit van de verdiensten van degene voor wie u de onderscheiding aan vraagt (minimaal 15 tot 20 jaar aaneengesloten periode). Ook behoort uit de aanvraag te blijken wat die persoon binnen die organisatie of vereniging precies heeft gedaan. De aanvrager probeert zo nauwkeu rig mogelijk de exacte jaartallen aan te geven waarbinnen de beoogd decorandus voor een vereniging of organisatie actief is of is geweest. Hoe gaat u te werk? U neemt contact op met de gemeente waarin de kandidaat woont. Als uw kandidaat in de gemeente Zuidpias woont, neemt u contact op met Vera Boxhoorn via telefoonnummer 0180 - 330 326 of e-mail v.boxhoornOzuidplas. nl. Zij kan u meer vertellen over de Koninklijke Onderscheidingen en in grote lijnen aangeven of de verdiensten van uw kandidaat inderdaad bijzonder genoeg zijn. Aanvraagformulier Meer informatie en het aanvraagformulier vindt u op www.lintjes.nl. De aanvraag moet vóór 15 juli 2011 bij de gemeente binnen zijn. Als u iemand in gedachten heeft, is het dus nu het moment om in actie te komen. Niet alleen personen, ook bedrijven en verenigingen kunnen een Koninklijke Onderscheiding verdienen. Meer informatie is ook te vinden op www.koninklijkhuis.nl. Vóór 15 juli 2011 Om op tijd te zijn voor de jaarlijkse lintjesregen van Koninginnedag (2012) moet u ervoor zorgen dat uw complete voorstel vóór 15 juli bin nen is bij de burgemeester. op het gebied van jeugdwerk een aanpak ontwikkeld om jeugd die overlast veroorzaken daadkrachtig te benaderen. De gemeentelijke bikers en politie registreren jeugd die overlast veroorzaken. Als het nodig is, worden ouders aangesproken. Eerst per brief en als het nodig blijkt volgt een gesprek. Verbod alcohol- en softdrugs Vanaf 1 januari geldt een alcohol- en softdrugsverbod op meerdere aangewezen locaties zoals alle speelplaatsen. Om bezoekers van deze locaties hier extra op te attende ren zijn er in mei borden geplaatst op die locaties. Het gebied grenzend aan de Zevenhuizerplas is in de zomerperiode aangewezen, omdat rondom de plas ook een tijdelijk verbod door de gemeente Rotterdam van kracht is. Een veilig gevoel Buurtpreventie helpt om gevoelens van veiligheid te bevorderen. In het voorjaar is met de buurtcoördinatoren in Nieuwerkerk aan den IJssel gesproken. Buurtpreventie krijgt samen met hen en vrijwilligers uit de andere dorpen een nieuw gezicht (houd de gemeentepagina in de gaten). In de hele gemeente vindt inmiddels buurtbemiddeling plaats. Burgernet Na de zomer wordt burgernet ingevoerd. Burgernet is een uniek samenwerkingsverband tussen burgers, gemeente en politie om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te bevorderen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een telefonisch netwerk van inwoners en medewerkers van bedrijven uit de gemeente. Na de zomer start een voorlichtingscampagne over de invoering van burgernet in Zuidpias. Wilt u nu al meer weten over burgernet? Kijk dan op de site www.burgernet.nl. Voorbereidingen crises De gemeente werkt in regionaal verband samen om crisis beheersing en rampenbestrijding verder te professionali seren. Wij zijn op dit moment bezig met de inventarisatie van de risico's die de gemeente Zuidpias kent. Met ingang van 1 juni 2011 is het mogelijk om een drietal formu lieren digitaal in te vullen op www.zuidplas.nl. Het gaat om de volgende formulieren: Aanvraagformulier langdurigheidstoeslag; Dit formulier is voor personen tussen de 21 en 65 jaar, die drie jaar of langer een minimuminkomen ontvangen. Deze toeslag kan één keer per jaar worden aangevraagd. Aanvraagformulier categoriale bijstand voor chronisch zieken en gehandicapten; De categoriale bijstand is bedoeld als tege moetkoming in de verborgen kosten die te maken hebben met ziekte of handicap. Personen met een minimum inkomen of een inkomen (inclusief vakantietoeslag) tot 115% van de geldende bijstandsnorm kunnen één keer per jaar voor een bijdrage van 300,00 in aanmerking komen. Aanvraagformulier voor verblijf in het buitenland; Dit for mulier is voor personen die een uitkering hebben en naar het buitenland willen. Hoe werkt het? U vindt een uitgebreide beschrijving van de voorwaarden op www.zuidplas.nl -> Werk en inkomen. De formulieren vindt U op www.zuidplas.nl. Ga naar Digitaal loket -> Formulieren. Kies het formulier dat u wilt invullen en vul alle gevraagde gegevens in. Op de laatste pagina ziet u een overzicht van al uw antwoorden. Onderaan deze pagina kiest u voor de optie Print. Op het uitge printe formulier plaatst u uw handtekening. Het formulier kunt u vervolgens inleveren of opsturen naar de gemeente Zuidpias. Het adres staat op het formulier. Vergeet niet om de gevraagde bijlagen mee te sturen. Heeft u vragen over de formulieren? Neem dan op werkdagen tus sen 9.00 en 10.00 uur contact op met de afdeling Werk Inkomen, telefoon (0180)330 300.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5