L GENDIJK A4an Lagendijk Intocht Avondvierdaagse Oudheidkamer open Zwemvierdaagse in Polderbad Oecumenisch Avondgebed voor Pinksteren TCN handhaaft zich in eredivisie S 'CCESVOL V HKOPEN SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN SÉSKSKEK HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN USSEL 1 JUNI 2011 9 Tennis nieuw in verkoop nieuw in verkoop te koop MÊwm pm Vervolg van voorpagina (editie Zuidpias) De jonge deelnemers van de avondvierdaagse worden tijdens de intocht behangen met snoep. Nieuwerkerk aan den IJssel - Drie dagen lang was het prima wandelweer. Het wos droog, het zonnetje scheen af en toe maar niet te fel en de deelnemers liepen de vijf of tien kilometer zonder horten of stoten. Op donderdag, de avond van de intocht, leek het er op dat het weer roet in het eten zou gooien. Zo rond halfzeven, vlak voor de start van de laatste wandeltocht, bundel den donkere wolken zich samen boven Nieuwerkerk. Om half acht, toen alle deelnemers zich verzamelden bij de Montessorischool voorde intocht, begon het te regenen. Door Bart Jansen De feestelijke intocht viel echter niet in het water. Een gekleurde stoet mensen, waarvan een deel verkleed als sprookjesfiguur en een ander deel gehuld in poncho s, trok vol goede moed door het dorp. De regen leek vooral de kinderen niet te storen. Zij waren dan ook maar op één ding gefocust: snoep! Langs de route van de intocht, die dit jaar iets anders was dan nor maal, staan vaders, moeders, opa's, oma's en andere bekenden van deelnemers met geduld te wachten om lekkers uit te delen of een bos bloemen te overhandigen. Sommige kinderen zijn volgehangen met lek kers, terwijl anderen niets hebben ontvangen. Een groepje jongens, die het snoep dat zij tijdens de intocht hebben ontvangen direct in hun rugzak verstoppen, is op jacht naar meer zoetigheid. Zodra ze langs lo pen roepen ze in koor: Wij hebben nog geen snoep!Niemand lijkt de act van de jongens te geloven, want meer snoep ontvangen ze niet. De echte kleintjes, die bijna allemaal verkleed zijn, lijken rond een uur of acht aan het einde van hun Latijn. Sommige strompelen uitgeteld over straat en willen niets liever dan op de nek van hun vader zitten. Ande ren houden de moed er in en willen kosten wat het kost de tocht uitlo pen. "Het is al wel laat hoor", zegt een vader tegen zijn zoontje. "Ei genlijk hoor je al in bed te liggen." Het jongetje doet alsof hij het niet hoort en loopt eigenwijs door. Op weg naar zijn medaille, want daar draait het uiteindelijk om! Nieuwerkerk aan den IJssel - Me vrouw J.W. Boot gaf voor de Oud heidkamer een aquarel uit 1986 van Klein-Hitland. Afgebeeld is een restant van het huis met de twee schoorstenen, dat ooit pal naast Oven 1 stond. Het stuk is te bewon deren naast de andere steenplaats- schilderijen in de koffiehoek. De Oudheidkamer is zaterdag 4 juni open van 14.00 tot 17 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Wikken en wegen' te zien. De sinds 2007 presente Moordrechtse touw- baan wordt gedemonstreerd door Appie van Adrichem. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer informatei: 0180-312228 en www.hvnweb.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zoals te doen gebruikelijk heeft zwemvereni ging Van Vliet Barracuda ook dit jaar weer de organisatie van de Zwemvier daagse op zich genomen. Zwemmers van alle leeftijden, in het bezit van een zwemdiploma, zijn wel kom in het Polderbad op maandag 4 en dinsdag 5 juli én op donderdag 7 en vrijdag 8 juli. Per avond dienen er tussen 18.00 en 20.30 uur twintig banen gezwom men te worden; kinderen tot tien jaar zwemmen er tien. Wanneer men op een avond verhinderd is, kan men op een andere avond het dub bele aantal zwemmen. De deelnemers kunnen zich ook la ten sponsoren voor een goed doel. Voor de jongste en de oudste deel nemer ligt een cadeau klaar en alle deelnemers worden beloond met een medaille. Voorinschrijven kan op donderdag 30 juni van 18.00 tot 20.30 uur in het Polderbad aan de lersestraat en op zaterdag 2 juli van 9.30 tot 16.00 uur in winkelcentrum Reigerhof. De kosten bedragen dan 7,- euro; tij dens de vierdaagse zelf 8,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16 vindt op woensdag 8 juni om 21.30 uur een 'op weg naar Pinksteren' avondgebed plaats, dat is voorbereid door leden uit de Rooms-Katholieke St. Josephparo- chie en de Protestante Gemeente te Nieuwerkerk aan den IJssel. leder een is welkom. Yoran Verschoor en op achtergrond Bas Struijk in de dubbel. (foto: Paul Verschoor) Nieuwerkerk aan den IJssel - Heren 1 van TC Nieuwerkerk heeft zich op de laatste speeldag van de heren eredi visie zonder veel problemen gehand haafd. In de uitwedstrijd tegen TOS Bergeijk werd 3-3 gelijk gespeeld." Nadat Yoran Verschoor zijn single in twee sets winnend afsloot tegen Sander van Dongen was al duidelijk dat Heren 1 volgend jaar weer op het hoogste niveau mag uitkomen. Hier na haalde ook Bas Struijk een punt binnen door in drie sets van Jos van Eek te winnen. De Brabanders hadden hun betere spelers op positie drie en vier opgesteld, waardoor Sabin Tigu en Chris Berkouwer hun partij verlo ren. De dubbels werden gedeeld. J A Beijerinkstraat 117, 159.000, TiPTOPAFGEWERCTiSKAMERAPP^™^ met leuke indeung en vru uitzicht. j prins Alexanderlaan 104, 21*000,- k.k. aantrekkelijke locatie, leu r,X^Ucro.EPEZONN.GETUiN Moordrecht, Prinses Margrietstroat lb 179.500,-k-k. WELEENS AAN MOORDRECHT GE^OTT? INWWl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9