Zuidpias Verkeerskrant Kruising lersestraat- Europalaan in oude staat teruggebracht Werkzaamheden Stevensstraat Beste inwoner van Zuidpias, Doortocht Veiligheid voorop op Zuideinde gemeente Meldpunt openbare ruimte Helpt u oris Zuidpias rietjes eri veilig te houden? 10 HARTVAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS\ 29 JUNI 2011 parkeren in de parkeervakken Hfiïii V Het zomerse weer ging dit jaar al heel vroeg van start. Kinderen spelen langer en meer buiten met mooi weer en ik vraag alle weggebruikers vriendelijk hier rekening mee te houden. En kinderen: blijf goed opletten en ren niet zomaar de weg op! De gemeente werkt in de zomer hard door aan onder meer het onderzoek over openbaar vervoer en het fietsplan. U leest hier meer over in het volgende nummer van de Verkeerskrant. De afgelopen maanden heeft de gemeente ook niet stil gezeten. Op diverse locaties in Zuidpias zijn er aanpassingen aan verkeerssituaties geweest en zijn er wegwerkzaamheden. In dit nummer aandacht hiervoor. Ook de verkeersquiz gemaakt door de vrij willigers van Veilig Verkeer Nederland vindt u terug in deze uitgave van de Verkeerskrant. VVN heeft overigens nog steeds behoefte aan een uitbreiding van het aantal vrijwilligers, zoals u kunt lezen in mijn oproep in deze uitgave van de Verkeerskrant. Ik wens u veel leesplezier en een fijne zomervakantie toe! In 2010 is de Doortocht in Nieuwerkerk aan den IJssel opnieuw ingericht. Kenmerkend is de open ruimte tegenover het appartemen tengebouw De Ringvaart, dat een onderdeel vormt van de wandel- en fietsroute tussen het NS-station en het Raadhuisplein. Voor het parkeren zijn op verschillende plaatsen op de Doortocht parkeervakken aangelegd. Het komt echter regelmatig voor dat ook buiten deze parkeervakken wordt geparkeerd. Dit schaadt het uiterlijk aanzien van de omgeving en brengt bovendien de veiligheid van de voetganger en fietser in gevaar. Om die reden is het college van Burgemeester en Wethouders voornemens op de Doortocht een parkeerverbodszone in te stellen. Binnen een parkeerverbodszone is het niet toegestaan om buiten de aangegeven parkeervakken te parkeren. Arjen Hazelebach, Wethouder Verkeer en Vervoer Tijdens het werk aan de Groenewegbrug zijn op drie plekken op het Zuideinde zogenaamde "snelheidsrem- mende elementen" geplaatst. Deze elementen zorgen er voor dat automobilisten hun snelheid verminderen. Nu de brug weer voor alle verkeer is opengesteld is er besloten om de elementen nog enige maanden te laten staan. Verkeersmetingen Voordat de werkzaamheden aan de Groenewegbrug van start gingen zijn in de maanden augustus en september 2010 de rijsnelheden van het ver keer op het Zuideinde gemeten. Dit onderzoek gaf aan dat een klein deel van de verkeers deelnemers harder rijdt dan de toegestane 60 km/h. Nu de verkeersremmende elementen er nog staan, onderzoekt de gemeente opnieuw het effect op de rij snelheid van het verkeer. Met een tweede snelheidsmeting is het mogelijk om de snelheden voor en na de plaatsing van de snelheidsremmende elemen ten vast te stellen. Dit geeft dan inzicht in het effect van dit soort maatregelen op wegen zoals het Zuideinde. Bij de beslissing om de ele menten nog enige maanden te handhaven is uitgebreid geke ken naar de veiligheid van de (brom)fietser bij het passeren van de versmalling. De informatie die via de metingen beschikbaar komt zal worden gebruikt om te bepalen of en zo ja welke type maat regelen op het Zuideinde zal worden getroffen. We komen hier in de volgende editie van de Verkeerskrant op terug. QV' I aV: 6. De oude situatie op de kruising lersestraat-Europalaan is hersteld. Het college besloot hiertoe na reacties van inwoners en advies van VVN, die de nieuwe verkeers situatie onveilig en onoverzichtelijk noemden. De aanleiding voor het toepas sen van de verkeersmaatregelen was het besluit van het college van de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel om alle fietsroutes in de gemeente zodanig aan te passen, dat fietsers op alle doorgaande fietsroutes voorrang krijgen op het overige verkeer. In dit specifieke geval leidden de maatregelen echter niet tot een verbetering van de verkeersveiligheid. De gemeente verbeterde in eerste instantie de zichtbaarheid van de verkeerstekens op de kruising en paste enkele borden aan. Ook deze maatregelen leidden niet tot ver betering van de verkeersveiligheid. Wethouder Hazelebach besloot daarom deze specifieke locatie in de oude staat terug te brengen. "Natuurlijk streven we naar een eenduidig verkeersbeleid in de gemeente, maar in dit geval heeft het niet geleid tot een verbetering van de verkeersveiligheid en veiligheid gaat voor alles. Ik ben de inwoners en VVN dan ook dankbaar voor hun opmerkzaamheid en suggesties." evensstwat afgesloten In maart van dit jaar is gestart met de renovatie van het riool en de sloop van woningen aan de Stevensstraat. Na de sloop volgt een periode van opbouw. In opdracht van de woningbouwvereniging Moordrecht zijn 73 woningen en 16 appartementen op de locatie Stevensstraat (hoek Schaepmanstraat) gebouwd. Het totale project wordt in fasen uitgevoerd en zal in 2013 zijn afgerond. De werkzaamheden hebben onder meer consequenties voor het verkeer van en naar de wijk. Bestemmingen zijn bereikbaar via de Weidezoom of Meester Lallemanstraat. Als inwoner van Zuidpias bent u onze ogen en oren. De medewerkers van Openbare Werken houden de openbare ruimte goed in de gaten, maar zien lang niet alles. Ziet u bij u in de buurt een gat in de weg, kapotte straatverlichting of is er een verkeersbord weg? Geeft u dit soort (urgente) mel dingen dan doorvia het mel dingsformulier op de website of via telefoonnummer (0180) 330 300. De melding wordt dan zo spoedig mogelijk in behande ling genomen. Is uw melding urgent maar buiten kantooruren? Bel dan met het Meldpunt onderhoud openbare ruimte T (0180) 330 300 (dag en nacht bereikbaar).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 10