Burgemeester burgert in Waar wilt u het over hebben? Nieuwe activiteiten bij BRAinS Bewegwijzeringsbord weggehaald HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 JUNI 2011 15 Qwieke dorpsavonden Een culinaire reis door Zevenhuizen Proeverij van diverse desserts bij restaurant De Viergang. Zuidpias - De inwoners van de gemeente Zuidpias kunnen dit najaar zelf be palen waarop de Qwieke dorpsavonden over gesproken gaat worden. De gemeente verzamelt daartoe thema's die actueel zijn en die leven in het dorp. Aanleiding voor de nieuwe opzet is het resultaat van een enquête, die de gemeente in december hield onder bezoekers en niet-bezoekers van de dorpsavonden in 2010. Uit de enquête bleek dat de dorpsavon den zeer gewaardeerd worden. Bijna 90°/o van de bezoekers zou graag zien dat er minimaal één keer per jaar een dorpsavond wordt geor ganiseerd. De helft heeft zelfs een voorkeur voor tweemaal per jaar. Ook meer dan de helft van de niet- bezoekers gaf aan de volgende keer wel op de dorpsavond te komen. Naar aanleiding van de resultaten van de enquête en dankzij de grote betrokkenheid van inwoners bij het project Qwiek heeft de gemeen te voor een nieuwe opzet van de dorpsavonden gekozen: de inwoners bepalen de agenda. Op dinsdag 20 september vindt de dorpsavond plaats in Moerkapelle, op dinsdag 25 oktober in Moor drecht, op dinsdag 8 november in 'Oud Verlaat, op dinsdag 22 novem ber in Nieuwerkerk aan den IJssel en op woensdag 23 november in Zevenhuizen. Onderwerpen kunnen aangemeld worden via qwiek@zuidplas.nl. Voor meer informatie: 0180-330300. Na de zomer kan er natuurlijk ook weer geschaakt worden bij BRAinS. Zuidpias - Het populaire brede school project 'BRAinS' gaat na de zomer vakantie van start met een aantal nieuwe activiteiten. Traditiegetrouw worden de brochures aan het begin van het schooljaar verspreid op alle scholen in gemeente Zuidpias. Naast goedlopende activiteiten zoals de kookclub, taallessen, huiswerkbege leiding en theater, komt BRAinS met diverse nieuwe activiteiten, zoals verhalen schrijven, naailes, hardloop yoga, baseball en een kijkje achter de schermen bij de brandweer, bij een garage en bij een kapper. In totaal worden zeventig activiteiten aange boden waar ongetwijfeld voor ieder een weer wat bij zit. Zuidpias - De wens van de SP-statenfractie om de N2I9 veiliger te maken is, al dan niet door inmenging van deze partij, ingewilligd: De brokstukken van een bewegwijzeringsbord op de N219, ter hoogte van de A20, zijn onlangs weggehaald. Volgens de statenfractie lagen de brokstukken er al sinds januari. SP- Statenlid Harre van der Nat schreef eerder in een brief aan het provin ciebestuur: "Voor autoverkeer en vooral voor motorrijders is dit een uiterst gevaarlijke situatie. Bij een kleine stuurfout kunnen er grote ongelukken ontstaan." Van der Nat wees er tevens op dat langs de parallelweg bij de Eerste Tochtweg, tussen de Rotonde Nes- selande en de afrit van de A20 bij Nieuwerkerk, tegels over een be paalde afstand stuk zijn gereden. "De tegels liggen schots en scheef en vlak langs de rijbaan. Dat is heel erg gevaarlijk voor de weggebruiker. Dit moet zo snel mogelijk worden aangepakt. Er zijn nu wel wat her stelwerkzaamheden aan de gang, maar ik wil weten of er een defini tieve oplossing is. Er zijn al auto's die schade hebben opgelopen door losse bermblokken", aldus het SP- Statenlid. Naast de verkeersveiligheid heeft de SP ook aandacht gevraagd voor de toenemende files op de N219. "Sinds verlegging van de weg an derhalfjaar geleden, staat de N219 op twee plaatsen vaak vast met ern stig fileleed tot gevolg." Van der Nat wijst in dit verband ook naar de ver traging die wordt opgelopen door de Interliner (lijn 383). Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert de komende periode in. In de eerste maanden van het jaar maakt hij nader kennis met zijn gemeente Zuidpias. Daarvoor gaat hij wekelijks op pad met één van de 27 gemeen teraadsleden van Zuidpias. Zij hebben allerlei ideeën aangedragen om met hem kennis te maken. Daarbij nemen de raadsleden burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats verloopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plek ken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voe len. Vandaag deel 18: op stap met Gin us Aaide rink. Het is vrijdagavond en er staat een culinaire inburgering in Ze venhuizen met WD-raadslid Ginus Aalderink gepland. Ginus heeft de namen van alle Zevenhuizense ho recagelegenheden op een briefje geschreven en er willekeurig vier uitgetrokken. Ik laat me verras sen... We ontmoeten elkaar voor het voormalige gemeentehuis en we zijn het erover eens dat slopen van dit pand de beste optie voor het dorp is. Voordat we aan de culi naire reis beginnen, stappen we eerst samen de delicatessenzaak 'Mekka' van Jan Dijkshoorn binnen. We worden door de eigenaar har telijk ontvangen met stukjes kaas en worst. Een veelzijdige, brede speciaalzaak en een mooie parel in de middenstand van Zevenhuizen. Ook hij ziet nieuwe middenstand aan het plein graag komen. Er is iets nodig om de mensen naar het centrum te trekken. Ginus stelt voor om naar het eerste restaurant van de avond te gaan: Chinees-Indisch Restaurant 'Jade' van eigenaar Lai Shek. We worden hartelijk ontvangen door hem en we nodigen hem uit om bij ons te komen zitten. Onder het genot van drie heerlijke kip-in-bladerdeeg- gerechten-met-hete-saus vertelt de heer Shek over zijn restaurant. Al 29 jaar is hij gevestigd aan de Dorpsstraat, met ook klandizie vanuit Zoetermeer, Waddinxveen en Nesselande. Naast Zevenhuizen heeft hij nog een belang in een res taurant in Hong Kong. Na deze 'inleidende' gerechten begeven we ons naar Brasserie 't Graanhuys, een Frans georiënteerd restaurant aan de Tweemanspol der. Sfeervol en toegankelijk voor jong en oud én winnaar van de AD Terrassentest 2008! Eigenaar Dennis Stekelenburg adviseert ons het voorgerecht 'Gebakken co quilles met Hollandse garnalen'. Wij volgen het advies volgaarne. Dennis vertelt hoe hij hier geko men is als zelfstandig uitbater op deze bijzondere plek. Zijn gasten zijn niet alleen afkomstig van het recreatiepark; dat wordt met de semipermanente vestiging van Oost-Europese werknemers juist minder. Velen uit de (verre) omge ving weten 't Graanhuys inmiddels te vinden. We genieten van het smaakvolle voorgerecht en moe ten al snel weer afscheid nemen. Voor het hoofdgerecht moeten we om de Eendragtspolder heenrijden naar Oud-Verlaat. Onderweg is er gelegenheid om door te praten over de achtergron den van Ginus en zijn drijfveren voor het raadslidmaatschap. Ge boren en getogen in Almelo is hij een echte Tukker. Na de middelbare school volgt hij de HTS in Enschede waarna hij een uitdagende baan weet te verwerven bij (het toen nog brede post- en telefoonbedrijf van de staat) PTT. Vanwege een functie in het begin van de jaren '70 in het Rotterdamse, kwam een verhuizing naar Zevenhuizen in het vizier. Na vele jaren bestuurslidmaatschap van de lokale WD, volgde vanaf 2002 het raadslidmaatschap, dat zich na de fusie voortzette voor Zuidpias. Ginus kreeg al vroeg de gelegenheid om te gaan Vutten, en dat heeft hem meer ruimte voor de politiek, de Lions en andere neven activiteiten opgeleverd. Inmiddels rijden we langs de Rotte en komt Café Oud Verlaat in zicht. Ginus vertelt dat hier het zenuw centrum van de WD in verkie zingstijd is gevestigd. Eigenaar Wim Cruts staat achter de bar als we binnenkomen en haast zich om ons een plekje te wijzen met uitzicht op de Rotte. Met zicht op dat water besluiten Ginus en ik om slibtongetjes te kiezen als hoofdgerecht van deze avond. Wim, die zelf achter de kachel staat, ser veert dit visje met overtuiging en wij laten het ons goed smaken. Een gezellige stek om lekker te eten! Na dit hoofdgerecht begeven we ons weer richting het dorp om in de 'Viergang' deze culinaire zwerf tocht te besluiten. We stappen binnen in een mooi, recent gerestaureerd restaurant. Sandra Schuiling, die samen met haar man Remco de zaak runt, be groet ons hartelijk en geeft ons een korte rondleiding door het pand. Boven is er gelegenheid om bij voorbeeld apart te zitten met een groep of er zelfs te vergaderen. De 'Viergang' is in 2009 geopend, mid den in de crisis, en gelukkig kun nen de eigenaren het restaurant rendabel houden. Een aanwinst voor het dorp! Remco maakt een prachtig nagerecht: een creatie die bijna te mooi is om aan te begin nen, bestaande uit een proeverij van diverse desserts. Het resultaat is tongstrelend en oogverblindend. Complimenten aan deze enthousi aste gastvrouw en -heer! Ginus, ik wist al dat Zevenhuizen een mooie parel aan de Zuidpias- kroon is en nu weet ik ook dat het een uiterst smaakvolle is! Meer weten over de dagelijkse be zigheden van de burgemeester van Zuidpias? Volg Gert- Jan Kats ook op Twitter via @gertjankats

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15