Wtfelob (iontien Pollepel 2010 Recreatieschap Rottemeren vraagt burgers om advies Dennis Heuvelman op zoek naar een nieuwe uitdaging winnaar Sprankelend aperitief Feestelijk vier gangen menu Palombini koffie 57,50 HARTVAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE\ 29 JUNI 2011 17 Nieuwe spits voor w Groeneweg Gouden Pollepelarrangement Angela van Elburg noteert de suggesties van de aanwezigen. Het Rottemerengebied is aan herontwikkeling toe. avond hebben de aanwezigen hun ideeën gedeeld met de medewer kers van het recreatieschap. Onder werpen zoals parkeerproblematiek, slecht onderhouden voorzieningen en overlast van hangjeugd waren veel gehoorde opmerkingen. De ei genaar van eetcafé de Roerromp in Zevenhuizen nam zijn kans waar om een suggestie te doen: "De afgelo pen tien jaar is het recreatiegebied rond mijn zaak enorm gegroeid. Zo zijn er negentig vakantiehuis jes bijgekomen, een restaurant en een fitnessclub. Helaas zijn het aantal parkeerplekken niet meege groeid", zegt eigenaar Michael van de Steenhoven. De klanten van de Roerromp bestaan voor tachtig pro cent uit 65-p.lussers. Met name deze groep ondervindt dus veel hinder in dat gebied. "Ik denk dat we vijftig parkeerplekken extra nodig hebben", aldus Van de Steenhoven. De bewo ners van de Bonk in Zevenhuizen ervaren hetzelfde. Uitwijkplaatsen worden, door gebrek aan beter, als parkeerplekken gebruikt en dat le vert weer gevaarlijke verkeerssitu aties op. Reden genoeg volgens de bewoners om dat gebied extra aan dacht te geven. Het onderhoud van de groenvoor ziening kan volgens de aanwezigen ook verbeterd worden. Net zoals de staat van de meeste prullenbakken. Kleine details die volgens de gebrui kers van het gebied toch belangrijk zijn. Verder moet handhaving en toezicht versterkt worden om de hangjeugd in de gaten te houden. De genoemde ideeën van de bewo nersavond worden door het recrea tieschap meegenomen als input. Ze worden getoetst door het schapsbe- stuur en vervolgens na goedkeuring verwerkt in het conceptplan dat eind 2011 gepresenteerd wordt. Zevenhuizen - Het recreatieschap Rottemeren hield woensdag 22 juni een bewonersavond over de toekomst van het recreatiegebied Rottemeren. In dorpshuis Swanla konden aanwezigen commentaar geven op de huidige plannen en meedenken over toekomstige voorzieningen in het gebied. "De gebruikers van het recreatiegebied kunnen zelf als geen ander precies aan geven wat er veranderd moet worden en waar de knelpunten zitten. De op merkingen en meningen van de bewoners nemen we mee in het schapsplan", zegt Lydian de Leede van het Recreatieschap. Door Johanna van Waardenberg Het recreatieschap Rottemeren is een gemeenschappelijke organisatie van de gemeenten Rotterdam, Lang- singerland, Zuiplas en de provincie Zuid-Holland. Door middel van een zogenaamd schapsplan willen de verschillende partijen de Rotteme ren herontwikkelen om het recrea tiegebied aantrekkelijker te maken. Het visiedeel van de herontwik keling is momenteel in volle gang. Het recreatieschap heeft tijdens de bewonersavond een aantal plan nen getoond. Zo worden de opties bekeken om de deelgebieden van de Rottemeren beter met elkaar verbin den, wordt er gekeken naar nieuwe commerciële voorzieningen in het gebied en wil het recreatieschap de identiteit van het gebied versterken door de oorsprong van de Rotte te benadrukken. In het noordelijke ge deelte van het recreatiestuk en langs de Rotte wordt permanente rust ge garandeerd. Terwijl het zuidelijke gedeelte gebruikt gaat worden voor 'gezellige evenementen'. Opmerkingen bewoners Tijdens de druk bezochte bewoners- Zevenhuizen - Spits Dennis Heu velman stopt met voetballen voor voetbalvereniging Moordrecht en komt aankomend seizoen in de der de divisie uit voor voetbalvereniging Groeneweg. 'We zijn niet met ruzie fit elkaar gegaan, ik denk gewoon dot ik voetballend meer kan berei ken bij Groeneweg." Door Erwin van 't Hof Heuvelman heeft bij Moordrecht een goede tijd gehad. "Het was een erg gezellige groep, alleen de pres taties vielen tegen. Het kwam voor dat mensen niet kwamen trainen, of er niet helemaal voor gingen. Als ik voetbal, ben ik echt heel fanatiek. Ik 9a altijd voor de winst." Daar kwam °ok bij dat een aantal teamgenoten van de oude garde ook stopte bij de club. "Het aankomend seizoen speelt er een hele jonge ploeg bij Moordrecht. Ik zou dan naast mijn taak als aanvoerder en spits ook een beetje de kar moeten trekken bij de wat jongere spelers. Dat is gewoon teveel voor mij, dan zou ik niet meer aan voetballen toekomen." Heuvelman benadrukt dat hij niet met ruzie is weggegaan bij Moor drecht. "Natuurlijk vond de trainer bet jammer, maar dat is niet meer dan logisch. Ik heb het met spelers er ook over gehad en iedereen toon de begrip voor mijn keuze." Toch is de spits blij dat hij volgend sei zoen niet tegen Moordrecht hoeft te spelen. "Dat zou ik toch raar vinden, het zijn dan toch je oude teamgenoten waar je tegenover staat." Heuvelman weet nog goed wat één van de mooiste wedstrij den was tijdens zijn jaren bij Moor drecht. "Vorig jaar speelden we een belangrijke wedstrijd tegen RKC, we wonnen in de verlenging. Voor dat soort momenten doe je het eigenlijk wel. Dan komt mijn passie voor het voetbal helemaal naar voren." Overstap In februari werd de voetballer ge beld door Groeneweg. "Ze vroegen of ik voor het eerste wilde gaan spelen. Daar heb ik toen heel erg lang over nagedacht. Het was geen makkelijke keus om deze overstap te maken." Dit betekent niet dat Heu velman gelijk in de basis staat bij zijn nieuwe club. "Ik moet me na tuurlijk wel eerst bewijzen. Vooral de trainingen naar aanloop van het nieuwe seizoen gaan pittig worden. Er spelen veel goede jongens in het team dus ik zal echt mijn best moe ten doen om een basisplek te ver overen. Uiteindelijk ben ik natuurlijk als spits aangetrokken om ballen in het doel te schieten. Ik hoop dat ik snel mijn eerste doelpunt voor Groeneweg maak, dan valt er gelijk Dennis Heuvelman. een hele last van mijn schouders." Over stoppen heeft Heuvelman nog niet nagedacht. "Ik ben nu dik in de dertig, toch wel een leeftijd datje moet gaan nadenken over de toekomst. Er gaat een moment ko men dat ik niet meer op een hoog niveau kan voetballen. Zodra dat gebeurt stop ik er helemaal mee. Ik heb geen zin om dan ergens op een laag niveau te gaan spelen. Dat zou ik alleen maar als frustrerend ervaren." Voorlopig denkt Heu velman het nog wel een paar jaar vol te houden bij Groeneweg. "Het is een goede enthousiaste ploeg, een hele goede mix tussen jonge en wat oudere spelers. Ik denk dat we veel van elkaar kunnen leren." Heuvelman wil zeker nog een paar jaar blijven spelen. "Ik heb zin in het komende seizoen en voorlopig blijf ik gewoon lekker voetballen. Daar komt ook bij, als je aan iets begint, dan moetje het ook afma ken. Dat ben ik verplicht aan mijn nieuwe club." De doelstelling voor de spits is dui delijk. "Natuurlijk wil je kampioen worden, wie wil dat nou niet? Ik vind dat we gewoon mooi voetbal moeten laten zien en een prestatie moeten leveren waar we trots op kunnen zijn." RESTAURANT (vooraf reserveren) Limaweg 54 2743 CD Waddinxveen Tel 0182 61 66 95 Fax 0182 63 09 55 Email info@bibelot.info Web www.bibelot.info

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17