Raad van State handhaaft enorme boete voor rozenkweker Rolling '90 op NK Veel belangstelling voor droomdekentjes Drie jaar geëist voor overvaller supermarkt Weidevogels in nieuw Beth-San Bieb in de zomer Diploma's en bekers HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 29 JUNI 2011 19 Raad van State - uitspraak Mierlo/Moerkapelle - Het Neder lands Kampioenschap Solo vrijrijden en figuren en het solo roldansen wordt gehhouden op vrijdag 1, za terdag 2 en zondag 3 juli in sport de Weyer in Mierlo. De rolschaatsers van Rolling'90 ne men deel aan het onderdeel solo roldansen. De pupillen beginnen vrijdag 1 juli en zondag 3 juli sluiten de senioren het kampioenschap af. Voor meer informatie: www.rolling90.nl. Iris Dijkema Nederlandskampioen 2010 senioren. De winnaars krijgen hun prijs uitgereikt. Moerkapelle - Rietzanger, Wielewaal, Roerdomp, Grutto, Leeuwerik, Kievit, Zwaluw, Reiger, Watersnip en Zwaan. Naambordjes met afbeeldingen van deze weidevogels zijn straks te vinden in het verbouwde Beth-San. Omdat er in de nieuwbouw meer afdelingen komen dan in het huidige Beth-San is er een prijs vraag gehouden voor het indie nen van nieuwe afdelingsnamen. De jury ontving 41 inzendingen met namen van bloemen, bomen, kastelen, muziekinstrumenten, zangvogels, fruit, planten, dieren, specerijen en spelletjes. De jury besloot om de namen rondom het thema 'Polder' te kiezen. De polder bepaalt het beeld van Moerkapelle en de werkgelegen heid en ontspanning van de inwo ners. Bij de bouwaanvraag was het voor de vergunning een vereiste dat het nieuwe gebouw zo ge bouwd werd dat het zicht vanuit het dorp op de polder intact bleef. Bewoner mevrouw Wortman-Vonk en Anette van den Bos, dochter van een van de bewoners zijn de winaars van de prijsvraag. Zij ont vingen een dinercheque voor het restaurant van Beth-San uitge reikt. Moerkapelle - Veel bezoekers aan stemd voor de aanschaf van stofjes pop op nummer 168. Prijswinnaars de Midzomerdag op het Land van Belofte brachten een bezoek aan de tent waar de droomdekentjes te zien waren. De bezoekers konden loten kopen. De opbrengst is be- om nieuwe dekentjes te maken voor ernstig zieke kinderen. Prijswinnaars: Het poppenwagentje is gevallen op lotnummer 886, de quilt op nummer 412 en de houten kunnen contact opnemen via 079- 5933310 of 06-27516209. Voor meer informatie: www.nbvp.nl/afd/moerkapelle. Moerkapelle - De officier van justitie heeft vorige week gevangenisstraffen van drie en twee jaar geëist tegen twee mannen uit Delft. Het gaat om een inmiddels 20-jarige man die ervan wordt verdacht dat hij op 14 december vorig jaar samen met een andere 20-jarige Delftenaar een gewapende over val heeft gepleegd op een supermarkt in Moerkapelle. Deze 20-jarige medeverdachte raakte bij de overval zwaar gewond en overleed later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De tweede verdachte die vorige week voor de rechter stond is een 23-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats. Hij wordt verdacht van me deplichtigheid aan de overval. Vol gens de officier van justitie heeft hij de vluchtauto bestuurd. Die bewuste ochtend dringen twee overvallers met bivakmutsen op de supermarkt binnen. Op het moment dat de bakker het brood kwam bezor gen werd deze met een vuurwapen bedreigd. De overvallers dwongen hem en een vrouwelijke medewerk ster naar het kantoor op een boven- gelegen verdieping te gaan. H de supermarkt bevonden zich ook de eigenaar en diens zoon. On der bedreiging van het vuurwapen werden ook zij naar het kantoor ge bracht. Hierbij werden verschillende schoten gelost. Niemand raakte daarbij gewond. Vervolgens werd de zoon gedwongen de kluis te openen en haalden de overvallers de kas salades leeg. Het is de zoon gelukt in de tussentijd de overvalmelder te gebruiken en zo de politie te waar schuwen. Nadat de overvallers geld uit de kassalades hadden gehaald, moes ten de vier slachtoffers in het kan toor op hun knieën gaan zitten met het hoofd naar beneden. Vervolgens doen de overvallers de deur op slot en vertrekken. De supermarkteige naar en zijn zoon zetten de achter volging in. De zoon trapt de ruit van de kantoordeur in en weet zo uit de ruimte te ontsnappen. Zij vader volgt hem en samen gaan ze de overvallers achterna. Deze bevinden zich inmiddels onderaan de trap. Het komt tot een confrontatie in het magazijn van de supermarkt. Uitein delijk geeft de 19-jarige overvaller zich over. De andere dader ligt op dat moment op de grond. Hij blijkt gewond te zijn' en wordt naar het ziekenhuis gebracht. Later die dag overlijdt de overvaller aan zijn ver wondingen. Uit het rechercheonderzoek bleek dat er mogelijk nog een derde ver dachte bij de overval betrokken was. Volgens de officier wachtte deze 23-jarige verdachte tijdens de overval in een auto in de directe omgeving van de supermarkt tot de twee andere verdachten naar buiten kwamen. De man is er volgens het OM hoogstwaarschijnlijk vandoor gegaan toen hij in de gaten kreeg dat er iets mis was gegaan tijdens de overval. Hij werd op 10 januari dit jaar aangehouden. Het onderzoek naar het overlijden van 20-jarige overvaller is nog niet afgerond. Het wachten is op de laatste onderzoeksresultaten. Uit de sectie blijkt dat de man is overleden aan verwondingen die beter passen bij een val op het achterhoofd, dan bij een harde klap met een voorwerp tegen het hoofd. De rechtbank doet binnenkort uit spraak. Den Haag/Zevenhuizen - Kwekerij Rozenhof moet definitief een boete be talen van 80.000,- euro voor het werken met tien illegale werknemers uit Bulgarije. Dat heeft de Raad van State woensdag 22 juni in een hoger beroep bepaald. De kwekerij maakte bezwaar tegen de boete van het ministerie van So ciale Zaken. Hij voerde aan dat het om ingehuurde kleine zelfstandigen ging en voor zelfstandigen is geen werkvergunning vereist. Ze werkten dus niet illegaal. De Raad van State vindt dat de kwekerij niet aannemelijk heeft gemaakt dat de Bulgaren kleine zelfstandigen waren. Dat was eer der een schijnconstructie die moest verbergen dat de Bulgaren feite lijk gewoon als werknemer voor de kwekerij actief waren. De Bulgaren waren wel als zelfstan digen geregistreerd bij de Kamer van Koophandel, maar dat is volgens de Raad niet bepalend. Een opmerke lijke rol speelde volgens de Raad een Bulgaarse tolk en zaakwaarnemer. Die regelde alles voor zijn landge noten. Ze wisten volgens de Raad niet eens wat de aanneemsom was die hun zaakwaarnemer had afge sproken met de kwekerij. Dat is op zijn minst vreemd bij kleine zelf standigen. Zevenhuizen - Tijdens de vakantie periode van 4 juli tot en met 14 au gustus is de bibliotheek geopend op maandag van 18.30 tot 20.30 uur, op woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 18.30 tot 20.30 uur. Tot en met 23 juli wordt een uitleenperiode van vier weken gehanteerd. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Moerkapelle - Gedurende het seizoen zijn bij badmintonvereniging Ethos de nodige onderlinge wedstrijden gespeeld. Vrijdag 24 juni werd het tijd de winnaars te huldigen. In groep I bij de meiden werd Eske Slingerland eerste, Gerryke Bos werd tweede. In groep II werd Danielle Willemse eerste na een zeer spannende finale tegen Jill Bischoff. Bij de jongens won Robbert van den Bos in groep 1 van Dennis Broer. In groep 2 werd een zware pot ge speeld tussen Ido Mulckhuijse en Cornel Marck. Ido trok aan het lang ste eind. Naast de wedstrijdspelers was er een groep kinderen die voor het bad- mintondiploma ging. Hierbij werden er punten gegeven op acht verschil lende onderdelen. Er werd hier een aantal weken flink voor gestreden, ledereen is uiteindelijk geslaagd, er vielen zelfs enkele tienen!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19