^/toegctücW in WIN EEN JIZUT-5HIRT Slotbarbecue Thorbecke-leerlingen honkbalkampioen HART VAN HOLLAND PEPTALK 29 JUNI 2011 25 Honkbal Patrick van Dieten, links, en Nathan Kraaijeveld behaalden de onderwijsprijs van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen. Rechts begeleider Blauwendraat. Gouda - Nathan Kraaijeveld en Patrick van Dieten, vwo-examen- leerlingen van christelijke scholen gemeenschap De Goudse Waarden, hebben dit jaar de onderwijsprijs van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen ge wonnen. Elke examenleerling moet een pro fielwerkstuk, PWS, schrijven; een eigen onderzoek waarin de leerling kan laten zien wat hij of zij op de middelbare school heeft geleerd. Nathan en Patrick hebben een wiskundig onderzoek gedaan naar wiskundige figuren in hogere dimensies. Ze hebben zich zelf standig een behoorlijk moeilijke wiskunde eigen gemaakt en die op figuren in hogere dimensies toegepast. Nathan heeft zelfs een programma geschreven dat laat zien wat er gebeurt als een vier dimensionale kubus door onze ruimte passeert. Het PWS van Nathan en Patrick was van zo'n hoog niveau, dat het werd ingezonden om mee te din gen naar de meest prestigieuze prijs die in Nederland voor profiel werkstukken gegeven wordt. Het winnen van de prijs levert bei den een studiebeurs van een jaar op; hun begeleider, de heer Blau wendraat, krijgt een reis naar de culturele hoofdstad van Europa, Tallinn in Estland, aangeboden. Moordrecht - Een glimmend scho- voor. Zij richtten een wasstraat in De opbrengst van de carwash is be ne auto, scooter of zelfs fiets, daar aan de Stevensstraat en voor een stemd voor een fietstocht van de zorgden de padvindsters van Scou- klein bedrag werd er druk gesopt en meiden naar België, ting Moordrecht zaterdag 25 juni gepoetst. Nieuwerkerk aan den IJssel - te hangen. Vanavond, woens- Op woensdagavond is het goed toeven in 't Blok. De kroeg is geopend voor een gezellig potje tafelvoetbal, schaak of gewoon om lekker aan de bar dag 22 juni en op woensdag 29 juni is de deur geopend van 20.30 uur tot 23.00 uur. Kom gezellig langs, zo vlak voor de zomervakantie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tradi tiegetrouw sluit 't Blok het seizoen af met een barbecue voor de vrijwil ligers. In de maand juli is 't Blok voor reguliere activiteiten gesloten. Stich ting Jeugdwerk Zuidpias organiseert voor deze maand wel een aantal sportactiviteiten in de gemeente. Zuidpias - Het is nog steeds juni JlZU-maand! De jongerenwebsite www.JIZU.nl. Jong in Zuidpias, is sinds het begin van deze maand on line. De website, onderdeel van het Centrum voor Jeugd en Gezin, is dé plek waar jongeren van tussen 12 en 23 jaar uit de gemeente informatie kunnen vinden over sport, vrije tijd en uitgaan, school, politiek, cultuur, werk, geld en gezondheid' en hulp verlening. Om een JlZU-shirt te win nen hoef je je slechts aan te melden voor JIZU. Maak een account aan voor deze site. Je kunt dan reageren op de inhoud van de site en je kunt de nieuwsbrief ontvangen. Speciaal in de JlZU-maand krijgt iedere 100e aanmelder een JlZU-shirt! Ben je de 100e dan neemt JIZU contact met je op via de mail en kun je een toffe kleur kiezen. Rotterdam - Het Little League Team van de Rotterdamse honkballers heeft op zondag 19 juni het NK ge wonnen. Op zaterdag 18 juni werden de groepswedstrijden gespeeld. De teams van Rotterdam en Mid den-Nederland eindigden bovenaan en mochten daarom op zondag de finale spelen. Rotterdam sloot de eerste speeldag zelfs zonder neder laag af. Op zondag versloeg Rotterdam het team van Midden-Nederland met 5-1 en mag zich daarom nu Ne derlands Kampioen noemen. In het team zaten twee leerlingen van Thorbecke Voortgezet Onderwijs, Angelo Wicklert en Ruben van de Koppel. Angelo Wicklert. Het Little League Team Rotterdam gaat Nederland van 22 tot en met 30 juli vertegenwoordigen op het EK in het Poolse Kutno. Als ook hier gewonnen wordt, gaan de jongens door naar de World Series, van 18 tot en met 28 augustus in South Williamsport, het mekka van de honkbalsport in Amerika. Rotterdam - De genomineerde boe ken voor De Inktaap 2012 zijn be kend: De schilder en het meisje van Margriet de Moor, De maagd Ma rino van Yves Petry en Congo: een geschiedenis van 'David van Rey- brouck. De jonge juryleden, tussen 16 en 18 jaar oud, krijgen van september tot februari de tijd om de genomineerde boeken te lezen en te beoordelen. In totaal worden er circa 70 jury's in Nederland, 70 in Vlaanderen, 12 in Suriname en 3 in Curagao samen gesteld van elk ongeveer 15 leerlin gen. Op 12 maart 2012 wordt De Inktaap voor de elfde keer uitgereikt tijdens een feestelijke slotdag in de Doe len in Rotterdam. De deelnemende scholieren kunnen daar de auteurs van de genomineerde boeken ont moeten en interviewen, met elkaar debatteren over de boeken en zelf geschreven recensies voordragen. Bernard Dewulf was met zijn boek Kleine dagen de winnaar van de edi tie 2011.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25