Gevangenisstraf geëist voor brandstichting supermarkt Wereldwinkel start verkoop natuurlijk gelooid leer Plechtigheden tijdens familieconcert Beachvolleybaltoernooi Oud Verlaat 26HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 29 JUNI 2011 Twijfelaar op Rommelmarkt - rü** --4. Moerkapelle - De officier van justitie heeft donderdag 23 juni een gevange nisstraf van dertig maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist te gen een 23-jarige man uit Delft en twee jaar tegen een 22-jarige Delftenaar. De mannen worden verdacht van brandstichting bij de Spar in Moerkapelle. Volgens het OM gaat het om een wraakactie die te maken heeft met de dood van een overvaller bij de desbetreffende Spar twee dagen voor de brand. In de nacht van donderdag 16 op vrijdag 17 december 2010 kregen politie en brandweer een melding van brand bij de Spar supermarkt in Moerkapelle. Deze bleek te zijn aan gestoken. Het Nederlands Foren sisch Instituut heeft in de monsters die zijn genomen op de plaats van de brand motorbenzine aangetrof fen. Uit camerabeelden blijkt dat vlak voor de brandmelding een auto dichtbij de supermarkt parkeerde. Een aantal personen stapte uit en liep in de richting van de super markt. Een van de verdachten werd gezien met een voorwerp in zijn handen. Even later kwamen zij te rug. Op de camerabeelden is vervol gens een oranje gloed te zien vanuit de richting van de supermarkt. De verdachten stapten in de auto en reden met gedoofde lichten weg. Direct boven de supermarkt ligt een woning. De bewoners zijn die nacht wakker geworden van het brand alarm en hebben zichzelf in veilig heid gebracht. De brand is waar schijnlijk uit zichzelf gedoofd. Toen brandweeren politie ter plaatse kwamen bleek een deel van het rol luik van de supermarkt te zijn ver brand. Volgens de brandweer is aan de roetaanslag en zwartgeblakerde stenen op het gebouw te zien dat het een hevige brand was. Dat deze vanzelf gedoofd is heeft te maken met de hoeveelheid brandbare stof die is gebruikt. Dat was onvoldoen de voor een langdurige brand. Volgens de officier van justitie blijkt uit onderzoek dat beide verdach ten rond de tijd van de brand hun mobiele telefoon hebben gebruikt in Moerkapelle. De verdachten zou den bevriend zijn geweest met de man die twee dagen eerder bij een overval van diezelfde supermarkt is overleden. De verdachten ontken nen betrokken te zijn geweest bij de brand. De rechter doet volgende week uit spraak. Zevenhuizen - De maandelijkse rommelmarkt van de hervormde kerk is zaterdag 2 juli geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Er is een aantal in het oog springen de aanwinsten verkrijgbaar waar onder een Twijfelaar, een tweeper soonsbed, een antieke gietijzeren tuinbank, een tuinset en nog veel meer. ledereen is welkom aan het adres Wilgenaal 2. Meer informatie. 06-25280265 of 0180-631104. boom. Het verzamelen van de za den levert eveneens geld op. Het looingsproces neemt enkele dagen in beslag; deze wijze van looien is zodoende het minst schadelijk voor het milieu." De collectie bestaat uit tassen, por tefeuilles en ceintuurs. Van Holst: "Zoals elk product uit de Wereld winkel, is elk exemplaar uniek." De Wereldwinkel is te vinden aan Dorpsstraat 202d en is geopend van woensdag tot en met zaterdag. Zevenhuizen - Het familieconcert van muziekvereniging De Kleine Trompetter zaterdag 25 juni was ook dit jaar een groot succes. Naast veel muziek was er ruimte voor plechtig heden. Er werden speldjes uitgedeeld aan trouwe leden, de LionsClub gaf een cadeau weg en de nieuwe diri gent van het harmonieorkest werd geïntroduceerd. Door Erwin van 't Hof Voorzitter Frans Metselaar kreeg een speldje voor zijn veertigjarig lidmaatschap bij de KNFM, de over koepelende muziekorganisatie waar De Kleine Trompetter onder valt. "Het is geweldig om voorzitter te zijn van deze vereniging." Metse laar zou eigenlijk maar twee jaar voorzitter zijn, maar zit inmiddels zeven jaar in het zadel. "Wat mij vooral opvalt is dat de jeugd ook erg veel doet. Deze hele avond was zonder hen niet mogelijk geweest." Daarnaast kregen Peter Boor en Ka- rel Metselaar ook speldje voor hun veertigjarig lidmaatschap. Wethouder Arjen Hazelebach zou de speldjes uitreiken maar was uitein delijk niet bij de plechtigheid aan wezig. LionsClub Zevenhuizen doneerde drie pauken. Deze werden meteen gedemonstreerd tijdens een medley van de grootste hits van Earth Wind Et Fire. Voorzitter Breugem van de LionsClub hoopt dat de pauken het orkest nog beter maken dan het al is. "Ik heb De Kleine Trompetter al vaak horen spelen en ben elke keer weer overdonderd over het talent dat wij in onze kleine gemeenschap rond hebben lopen", aldus Breugem. Het harmonieorkest speelde voor het eerst onder leiding van een nieuwe dirigent. Joop Nijholt heeft letter- Trompetters in het zonnetje gezet. lijk het stokje van Karei Jongerling overgenomen die zeven jaar lang de taak als orkestleider op zich nam. Voor het optreden van vanavond vond slechts één repetitie plaats met de nieuwe orkestleider. Nijholt: "Het is een beetje last-minute werk geweest, maar ik zag gelijk dat dit een geweldige groep muzikanten is." Nijholt gaat zeker zijn stempel druk ken op het harmonieorkest. "Elke di rigent heeft zijn eigen ideeën over muziek en creativiteit. Ik hou van Mozart, maar zeker ook van pop muziek. Ik denk dat we samen een hele mooie tijd tegemoet gaan. Het wordt hard werken, maar ik heb er alle vertrouwen in dat het goed gaat komen." De dirigent had ook lovende woorden voor de vereniging. "Ik heb nog nooit een muziekvereniging ge zien met zoveel vrijwilligers die zich belangeloos inzetten. Echt geweldig om te zien." Zevenhuizen - De nieuwe lederwa- rencollectie van Wereldwinkel Ze- venhuizen-Moerkapelle is afkomstig uit Sahellanden als Niger, Mali en Burkina Fasso. Leer bewerken is daar een traditioneel ambacht en geeft werk aan veel families. v Inkoper Wilma van Holst: "Bijzon der is dat alle lederwaren op een natuurlijke en ecologische wijze gelooid worden. Dit gebeurt met de zaden van de Tamarinda en Acacia Team Rottekade won - alweer - afgetekend. Oud Verlaat - Een aantal enthousias te vrijwilligers tekende voor de aan leg van een beachveld bij buurthuis De Vierkap. Oud Verlaat stond don derdag 23, vrijdag 24 en zaterdag 25 juni in het teken van het traditionele beachvolleybaltoernooi. Dat betekent volle inzet van veertien enthousiaste teams, een fikse strijd maar ook vlaai, bier en barbecue. Prestatie zou onder geschikt zijn aan sfeer. Of alle deel nemers daar hetzelfde over denken blijft een Oud Verlaatse aangelegen-, heid. Feit blijft dat team Rotttekade wederom kampioen is geworden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 26