m klikken Finale playbackshow Achtbaan Fietsvierdaagse Bieb in de zomer Afscheid van 91-jarige vrijwilligster Bandexamens Kempo Competitieslot schaak vereniging De IJssel c HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 29 JUNI 2011 29 Kempo Schaken Hengelsport Erik Faas wint met korte hengel Voetbal Rens Binken blijft hoofdtrainer Ride Out After Party met Forty Fingers De prijswinnaars van de playbackshow van obs De Achtbaan. Moordrecht - In een volle sporthal de Zuidpias vond vrijdag 24 juni de finale van de playbackshow van OBS de Achtbaan plaats. Bij de onder bouw werd Pippi Maree van groep 4b eerste, tweede werd Dila Albay- rak van groep 4a en derde werd Lise van der Wal van groep l/2d. Bij de bovenbouw werd Yara Gouw uit groep 6a eerste; op de tweede plaats eindigden Juano Pattiasina uit groep 7b én Anna van den Bos uit groep 8a en derde werden Sascha Röer uit groep 6a en Mick Röer uit groep 6b, die optraden als duo. Voor meer informatie: www.deachtbaan.com. Moordrecht - Tijdens de vakantie periode van 4 juli tot en met 14 augustus is de bibliotheek geopend op maandag van 19.00 tot 21.00 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 23 juli wordt een uitleenperiode van vier weken gehanteerd. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - Centrum Moerdregt heeft woensdag 22 juni afscheid 9enomen van de 91-jarige -Gré Slobbe, die maar liefst dertig jaar a|s vrijwilligster aan zorgcentrum Moerdregt verbonden is geweest. Mevrouw Slobbe begon haar vrij- willigerscarrière als begeleidster bij het sjoelen; later hielp zij in de dagverzorging en bij de bingo en de laatste jaren was ze elke woensdagmorgen in het winkel tje te vinden. Als afscheidscadeau ontving mevrouw Slobbe een kris tallen schaal met de naam 'Hel pende handen'. Moordrecht - De 26e Moordrechtse Fietsvierdaagse is aanstaande. Het evenement om met elkaar sportief bezig te zijn, de omgeving te ver kennen en voor gezellige ontmoe tingen wordt gehouden op van maandag 4 tot en met donderdag 7 juli. Voor jong en oud, voor de recre atiefietser, voor de sportfietser als training, voor de gezelligheid, voor de uitdaging en het lintje na afloop. Iedere avond wordt en andere route gereden. Er zijn puzzelopdrachten en vragen, er zijn prijzen te winnen bij de verloting op de laatste avond, de opbrengst is voor een goed doel. Er is onderweg iets te drinken en te snoepen en bij aankomst staat de koffie klaar. Vertrek iedere avond tussen 18.30 en 19.30 uur vanaf de Zespunt aan de Molenlaan. De kosten voor deelname bedragen 7,50 euro voor volwassenen, kinde ren betalen 5,- euro. De deelnemers mogen een avond missen om voor het lintje in aanmerking te komen. Degenen die slechts één avond mee willen fietsen, zijn eveneens van harte welkom. De geslaagde kem poka's bij de jeugd zijn Gerson Risamasu, Thom Huijsmans, Joris Dotinga, Niels van der Hoeven, Shaqir Ricardo, Finn van de Berg, Santino Jeremias en Merlijn Tak; bij de volwassenen Mariska Oudshoorn, Dante Dotinga, Sergej Hitipeuw, Rene Hoogendoorn, Sidney Nahafahik, Thomas Smid en Mart Gahler. Moordrecht - In de dojo van Kempo- Pukulan Tahitu vonden vrijdag 24 juni de laatste bandexamens van het seizoen plaats voor de votwassenen en voor de jeugd van elf tot vijftien jaar. De jeugdige examenkandidaten demonstreerden voor publiek wat zij het afgelopen seizoen geleerd had den en slaagden allemaal voor het examen. Hierna was het de beurt aan de volwassenen. Voor vier van hen was dit het laatste 'sportschool' examen. Het volgende examen zal een bondsexamen zijn, aangezien zij dan voor de felbegeerde zwarte band hun examen moeten afleggen. Moordrecht - De competitie bij schaakvereniging De IJssel is gespeeld. Het was een spannende competitie omdat de verschillen bij de kopposities steeds klein waren. Zelfs in de laatste ronde was er een verschuiving te noteren. Léon Jacobse pakte de tweede plek op de ranglijst door te winnen van Mick van den Berg. Door deze winst passeerde Jacobse zijn twee concurrenten op de ranglijst omdat Pim te Lintelo verhinderd was en Frank Visser er niet in slaagde om tegen Leen Boonstra meer dan remise te bereiken. Clubkampioen Hans Lodeweges maakte geen fouten en won van Sjaak in 'tVeld. De langste partij van de avond kwam op naam van Gerard van der Wouden tegen Rien Duine. Gerard had bijna een uur voor sprong in tijd, maar Duine speelde in tijdnood uiterst scherp en kreeg zelfs een winnende stelling. Alleen had hij niet de tijd meer om de winst binnen te halen. Op voorstel van Van der Wouden werd het punt gedeeld. Aad van der Meer won van Jan Vink en evenals Pane Vink en Judie van Eek kwamen Teus Boere en Frans Dubois remise overeen. Winst was er voor Lotte van der Wouden tegen Marian Schoonderwoerd, voor Peter Koolmees tegen Anita van Eek en voor Bastiaan Rietveld tegen Jaap van Walsum. Bij de jeugd werd de laatste schaak avond een spektakel. Aan de ouders was gevraagd ook te komen, waar door een massakamp van negentien wedstrijden mogelijk was van jong tegen oud. De exacte uitslag kon niet meer achterhaald worden maar in elk geval werd duidelijk dat de jeugd de winst had gepakt. Daarna was het tijd voor de prijsuitreiking, waarbij er voor elke leeftijdscatego rie een beker was. Moordrecht - Voor de leden van HSV Moordrecht stond zaterdag 25 juni de zesde competitiewed strijd op het programma. In het Voornse Kanaal was de vangst matig. De meeste vissers zetten de feederhengel in als wapen voor de grote vis. Winnaar Erik Faas ving veel blankvoorn met een kort hengeltje. In het A-korps eindigde Faas op de eerste plaats met 4200 gram; tweede werd Peter Kuster met 2880 gram en op de derde plaats eindigde Peter van der Hoek met 1240 gram. Henk Multem werd winnaar in het B-korps met 2280 gram; tweede werd hier Willem van Veen met 1540 gram en Koos van Herk eindigde op de derde plaats met 1500 gram. Moordrecht - Rens Binken heeft zijn contract als hoofdtrainer bij voetbalvereniging Moordrecht verlengd voor één seizoen. Bin ken, die een aantal aanbiedingen van andere clubs op zak had, heeft het prima naar zijn zin bij Moordrecht, dat dit seizoen onder zijn leiding verdienstelijk debuteerde in de derde klasse KNVB. Zowel het bestuur van WM als de Moordrechtse oe- fenmeester streven het doel na om de blauw-witte formatie uit te laten groeien tot een stabiele derdeklasser. Gezien de huidige positie in de middenmoot van de ranglijst, de rust en het kleine verloop binnen de selectie van de hoofdmacht en het wederzijds vertrouwen een reële doelstel ling. Moordrecht - Rock-coverband Forty Fingers verzorgt een op treden tijdens de Ride Out Af ter Party in Eetcafé East End op zaterdag 2 juli. De 'loze uurtjes' van de party worden opgevuld door de dj's van drive in disco show Revolution. De bezoekers kunnen onderwijl genieten van de gerechten van de USA-style barbecue. De toegang bedraagt 15,- euro. Kaarten zijn verkrijg baar bij East End aan het Oost einde 7a. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.com. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29