Zomerbridge bij BC IJsselbridge Volwassenen spelen voor volwassenen Waterscouts De IJssel derde in 24-uursrace Hockeyclub is het wachten op een nieuwe locatie zat Zomeruitverkoop in Wereldwinkel Cursussen markt in Reigerhof 30HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 29 JUNI 2011 Nieuwerkerk aan den IJssel-De voorzitter van NHC De IJssel, Gerard Veurink, zegt namens zijn club door de uitspraak van de Raad van State 'teleurgesteld te zijn' en zich 'verslagen' te voelen. De formele goedkeuring van be stemmingsplan Sportpark Kleine Vink door de raad is, volgens Veu rink, nu pas op 27 september te ver wachten. "Dat betekent opnieuw een forse vertraging." De club zegt niet langer meer te willen wachten op mogelijke verhuizing. Gewezen wordt op geblesseerde spelers, ver trekkende clublieden en bezoekende teams die niet meer 'durven' te spe len op de velden van De IJssel. Het bestuur geeft aan zich vanaf heden te willen richten op het ver beteren van de huidige accommoda tie. "Wij vinden het aanvragen van dispensatie van één of twee jaar, zoals door de gemeente is voorge steld, niet acceptabel", aldus Gerard Veurink. De Raad van Statezaak diende op 22 juni. Uitgesproken werd dat de gemeente met een oplossing moet komen voor de beperking van het lawaai rondom sportpark Kleine Vink. Het lawaai zou, met name in de avonduren, teveel kunnen zijn voor bewoners in de omgeving. Daarnaast is de gemeente de vraag gesteld of het sportpark wel renda bel geëxploiteerd kan worden als het 's avonds stiller moet zijn. De Raad van State deed uitspraak nadat enkele autobedrijven in het plangebied bezwaar hadden ge maakt. Aanvankelijk konden die on dernemingen blijven, maar bij aan passingen van het bestemmingsplan, bleek de gemeente toch meer grond nodig te hebben. De Raad van State keurt dit van de gemeente goed. Het belang van de bedrijven weegt namelijk niet op tegen het maat schappelijke belang van een nieuw sportpark. Inmiddels is besloten tot onteigening van de grond waarop de bedrijven zijn gevestigd. Over de luchtkwaliteit zegt de Raad van State dat deze door de nabijge legen A20 niet best zal zijn, maar dat dit de aanleg van een sportpark op die plek niet in de weg staat. De vastgestelde normen worden vol gens berekeningen namelijk niet overschreden. De gemeente zelf ziet de uitspraak Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de instuif van de zomerbridge meldden zich maandag 27 juni 28 paren. In de A-lijn eindigden Virginia Harpal en Leo de Hoog op de eerste plaats met 65,48; tweede werden Laila en Roel Bakker met 63,1 en op de derde plaats eindigden Rinus en Riet Scheele met 62,8. In de B-lijn ging de winst naar Koos Bood en Wim van de Laar met 64,58; tweede werden Ali Hulst en Siny Tokie met 61,25 en op de derde plaats eindigden in deze lijn Arie van Harten en Jan Klück met 57,08. van de Raad van State als een 'tus senvonnis' en meent dat de loca tie voor een sportpark op zich geen bezwaar vormt. Hoe de gemeente in de toekomst om denkt te gaan met geluidsoverschrijding, schuift Zuidpias graag door naar de Milieu dienst Midden-Holland die zoge noemde 'oplossingsrichtingen' mag gaan aandragen. Projectwethouder Jan Verbeek laat weten 'het volste vertrouwen te hebben in een posi tieve uitspraak'. "Alleen op het punt van het geluid moeten we nog een nadere motivering geven. Het is wel jammer dat dit weer een periode van vertraging oplevert. Met name voor de sportverenigingen is dit heel vervelend." Via een woordvoer ster van de gemeente laat Verbeek weten dat de gemeente in overleg gaat met de sportverenigingen over de consequenties van het tussen vonnis. De uitnodigingen zijn, vol gens de gemeente al verstuurd. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Openbare Bibliotheek organiseert in samenwerking met de Nieuwer- kerkse Muziekschool en SCNZ voor zaterdag 10 september van 11.00 tot 14.30 uur een Cursussenmarkt in winkelcentrum Reigerhof. Di verse organisaties en particulieren presenteren dan hun aanbod aan cursussen voor het komende sei zoen. Er is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Voor meer informatie: info@bibliotheek nieuwerkerkaandenijssel.nl. De Wereldwinkel was zaterdag 25 juni in Indonesische sferen gehuld met allerhande hapjes en drankjes en Nyoman Santi verzorgde er een Balinese dans. Nieuwerkerk aan den IJssel - Om plaats te maken voor een nieuwe assortiment en met het oog op de naderende vakantiesluiting, van maandag 18 tot en met zaterdag 30 juli, houdt de Wereldwinkel uitver koop. In de etalage staan alle afge prijsde artikelen uitgestald, waarbij de korting kan oplopen tot zeventig procent. Er is een ruime keuze uit onder meer serviezen, vazen, ket tingen, sjaals, armbanden en wind- lichten. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Vervolg van voorpagina (editie Zuidpias) - Nieuwerkerk aan den IJssel - In de aula van de Nieuwerkerkse Muziek school vond woensdag 22 juni een voorspeelavond plaats waar volwasse nen musiceerden voor volwassenen. De muziekschool biedt cursussen aan c voor leerlingen van 0 tot 88 jaar. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse IJsselgroep kon dit jaar met slechts één lelievlet deel nemen aan de 24-uursrace die voor de 41e keer werd gehouden door zeilvereniging Aegir. Op de Bergse plas in Rotterdam werd bij goed weer maar vaak weinig wind gezeild van zater dagmiddag tot zondagmiddag. De bemanning van de Hajo (zeilnum- mer 1442), bestaande uit Michael Bakker, Maichel Mulder, Marjolein de Groot, Wouter Tas, Jeroen Ro- seboom en Roderick Ernst konden vermoeid maar trots een beker en een karaokeset in ontvangst ne men. De beker krijgt een plaats in de tro- feeënkast, de karaokeset gaat vol gende week mee op zomerkamp.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 30