klikken Nesselanders willen meer recreatie in de wijk Bakker Klootwijk geeft fietsen weg Koor verstandelijk beperkten onze website Winnende ondernemers in de dop bij PassePartout Een echte zangeres in de klas 32HART VAN HOLLAND NESSELANDE I 29 JUNI 2011 Bewoner schrijft ondernemingsplan om meer diversiteit en gezelligheid te creëren klik dus snel naar Nessela nde - Bakker Klootwijk heeft samen met Leontien Zijlaard-Van Moorsel op vrijdag 24 juni twintig fietsen uitgereikt in de vestiging in Nesselande. De twintig winnaars waren uitgeno digd naar de winkel te komen, waar ze werden ontvangen met een hapje en een drankje. Zij hadden de afgelopen weken deelgenomen aan een spaar actie bij de bakker. Bakker Klootwijk sponsorde vervolgens op zondag 26 juni de lunch voor de 4700 deelneem sters aan de Leontien's Ladies Right, die in Nesselande van start ging. Arnout Sprenger maakt zich hard voor meer gezelligheid in de wijk Nesselande Nesselande - "Nesselande is een geweldige wijk, maar mist belangrijke re creatieve mogelijkheden". Bewoner Arnout Sprenger windt er geen doekjes om. Na gesprekken met buurt- en wijkbewoners is hij de mogelijkheden gaan verkennen om meer diversiteit en gezelligheid in Nesselande te creëren. Leontien Zijlaard-Van Moorsel en bakker Klootwijk met een van de gelukkige prijswinnaars. Door Johanna van Waardenberg Sprenger werd de dupe van bezui nigingen bij zijn voormalige werk gever Defensie en besloot zich in te gaan zetten voor de wijk. „Ik ben een plan gaan schrijven en heb vervolgens een enquête uitgevoerd onder de bewoners. Nu is het even afwachten wat de gemeente ervan vindt. Hopelijk zijn zij net zo en thousiast zijn als ik." Arnout Sprenger wil langs de boule vard van Nesselande een uitgaans gelegenheid ontwikkelen. "Ik heb niet alleen zelf ervaren dat er vrij weinig te doen is in Nesselande, maar dat hoor ik ook van andere bewoners. De gemeente is vrij te rughoudend met het ontwikkelen van recreatieve voorzieningen. Ook de diversiteit aan horecagelegen heden is volgens veel Nesselanders onder het gewenste niveau", meent Sprenger. Hij besloot hierop een plan te schrij ven voor de inrichting van het ge bied waar vroeger het noodgebouw van Albert Heijn stond, aan de Kre- talaan. Sprenger is ervan overtuigd dat het een zeer vruchtbare locatie mag www.hartvanholJand-online.nl is. Volgens hem zijn ook onderne mers enthousiast over zijn plan. "Van verschillende partijen heb ik al een reactie gekregen en de meeste vinden het een super idee. Ik ver wacht dat dit gebied een enorme aantrekkingskracht gaat hebben waardoor het ook een positief effect zal hebben op heel Nesselande", al dus Sprenger. Een heikel punt is het huidige be stemmingsplan. Momenteel is het gebied waarin Sprenger geïnteres seerd is, gereserveerd voor de bouw van luxe woningen. Sprenger schat in dat dit, in deze economische tijden, niet slim is. "Mensen zijn vandaag de dag voorzichtig in het kopen van dure huizen. Ook staan er in de wijk al behoorlijk veel hui zen te koop. Ik ben van mening dat dit gebied veel meer kan opleveren door er een recreatieve bestemming aan te geven. Dit heb ik ook aan het dagelijkse bestuur van de deelge meente doorgeven. Zij buigen zich binnenkort over mijn plan", aldus Sprenger. Enquête Om de meningen van de wijkbewo ners te peilen heeft Sprenger een enquête gehouden. In het winkel centrum en via internet konden de mensen vragen beantwoorden en hun mening geven over de ontspan ningsmogelijkheden in de wijk. "We hebben de antwoorden van ruim Nesselande - Het project 'onderne mers in de dop' werd woensdag 22 juni afgesloten. Aan dit project werd, onder leiding van studenten van de Hogeschool Rotterdam, meegedaan door diverse scholen uit Rotterdam, waaronder door de plusklas van het PassePartout. Gedurende een half honderd ondervraagden gebruikt. Hieruit hebben we drie conclusies kunnen trekken. Allereerst is 86 procent van de mensen ontevreden over het aanbod van horecagele genheden. Ook is weinig bekend over het sportaanbod in de wijk en vinden de bewoners de 'shopmoge lijkheden' erg marginaal", vertelt Sprenger. Met het tekort aan diverse hore cagelegenheden wil Sprenger wat doen. "Ik wil een plek creëren waar mensen met verschillende achter gronden en interesses graag komen. Ik zit zelf te denken aan een boule vard met twee gezellige strandten ten, een tapasbar, een Argentijns familierestaurant en een chique sterrenrestaurant. Verder wil ik ook een duikcentrum op deze locatie ontwikkelen. Daarnaast moeten er meer winkels komen om de diversi teit te vergoten." Besluit Op 30 juni buigt het dagelijkse be stuur zich over het plan van Spren ger. "Om mijn ideeën te kunnen uitwerken moet er een wijziging plaatsvinden in het bestemmings plan. Het wordt dus een lastige zaak. Mocht het niet doorgaan al lemaal, dan zal ik zeer teleurgesteld .zijn, want hier ligt mijn passie. Los daarvan zou het bok ontzettend jammer zijn voor de wijk, want mijn plan is een waardevolle aanvulling op deze prachtige vinex-wijk", al dus Sprenger. Voor meer informatie: www.uitinnesselande.nl. Nesselande - Zo'n zes weken gele den begonnen twee vrijwilligers van Stichting Buurtwerk Alexander een koor voor mensen met een verstan delijke beperking. Er is veel animo voor het koor. Tijdens de laatste bijeenkomst werd de naam van het nieuwe koor bekendgemaakt: Het Kristallenkoor. Gedurende de zang periode konden de deelnemers zelf nadenken over een naam. "Het en thousiasme is overweldigend en ze willen dat we er een vervolg aan ge ven" aldus een van de begeleiders. Van 20 september tot en met 13 december staan er twaalf bijeen komsten gepland. Nieuwe zangers/ zangeressen zijn welkom. De kosten voor deelname bedragen 50,-. Voor meer informatie: manouck.kwakernaat@buurtwerk- alexander.nl of 010-2862760. Britt, Jelano, Desire, Damian, Marijn H., Marijn L., Tisha en Mara yerzon- nen een buitenspeeldag om geld in te zamelen voor de stichting. De in Nieuwerkerk woonachtige Joan Franka was een van de smaakma kers uit de talentenjacht 'The Voice of Holland'. jaar zijn kinderen aan het werk ge weest rondom het thema 'onderne mer' waarbij ondermeer interviews werden afgenomen en filmpjes wer den gemaakt. PassePartout presen teerde het geheel in de vorm van een journaal en won hier de eerste prijs mee: een dagje Blijdorp. Joan Franka beantwoordde vragen van de kinderen en ze mochten met haar op de foto. Nesselande - Voice of Holland-ster Joan Franka bezocht donderdag 23 juni basisschool Passe-Partout, waar ze voor groep 7B een muzikale workshop verzorgde, die leerlin gen van de klas gewonnen hadden door een leuke actie te bedenken voor Stichting DaDa. Sammy, Kelsey,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 32