Leontien Ladies Ride haalt duizenden vrouwen naar Nesselande Oudeman succesvol op World Transplant Games Kaartverkoop CuliNesse van start gegaan Atletiek HART VAN HOLLAND NESSELANDE 29 JUNI 2011 33 "Het is geen wedstrijd, dus geniet van de omgeving" j'blcrr^m Stranddag 50-plussers Babyspreekuur in Kristal UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanaf 382,- Vanaf 435,- Vanaf 435,- Vanaf 449,- Vanaf 460,- Vanaf 469,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Göteborg/Nesselande - De World Transplant Games in het Zweedse Göte- borg zijn voor de longgetransplanteerde atleet Martijn Oudeman succesvol verlopen. Oudeman liep zijn beste seizoentijd op de 100 meter en vestigde een persoonlijk record op de 200 meter sprint. Op deze beide onderdelen en ook bij het verspringen eindigde Oudeman als vijfde in zijn leeftijdsgroep, achter atleten met een niertransplantatie. Van alle leef tijdgenoten eindigde hij als snelste longgetransplanteerde in een tijd van 12.80s op de 100 meter. De World Transplant Games zijn een groot internationaal sportevene ment waaraan dit keer 1200 atleten deelnamen die allen een orgaan transplantatie hebben ondergaan. Naast het sportieve aspect is een belangrijk doel van de spelen aan dacht te vestigen op orgaandonatie en op te roepen tot registratie als donor. De Nederlandse equipe bestond uit 65 deelnemers. Nederland eindigde met 22 gouden medailles op de zesde plaats in het medailleklasse ment. Winnaar Groot Brittanië wist 115 medailles te veroveren. Oudeman traint bij atletiekver eniging PAC in Rotterdam en gaat zich nu voorbereiden op de Euro pese Hart- en Longspelen in 2012 in Apeldoorn en op de Wereldspelen in Zuid Afrika in 2013. Voor meer informatie: www.martijnoudeman.nl/sport of www.sportentransplantatie.nl. Door Johanna van Waardenberg Nesselande - De Leontien Ladies Ride heeft afgelopen zondag 26 juni duizenden bezoekers getrok ken. De Kretalaan en de Sicilië- boulevard stonden vlak voor de start vol met vrouwelijke fietsers. Leontien van Moorsel is naar Nes selande afgereisd om persoonlijk het startschot te geven. "Het is een prachtige route die jullie gaan fietsen. Het is geen wedstrijd, dus geniet van de omgeving." heid waren de straten afgezet en was de boulevard omtoverd in een groot evenemententerrein met stands waar de vrouwen konden genieten van een hapje, drankje en gezellige oppeppende muziek. Nesselande - Rotterdam is een nieuw en uniek festival rijker. Strand, hoog staande optredens, culinair genieten en aandacht voor cultuur komen samen in CuliNesse, het culinaire en culturele festival dat op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 augustus plaatsvindt op het strand van Nesselande. Voor 7,50 euro kan men eten in een van de strandrestaurants, borrelen op het strand, dansen, netwerken, ontspannen en meezingen tijdens de optredens van bekende artiesten en opkomend talent uit de regio. Op het programma staan optredens van onder mer Candy Dulfer, Do en van 'Voice of Holland sterren' Joan Franka en Kevin Okkema. Voor meer informatie: www.culinesse2011.nl. Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander organiseert voor de zo merperiode diverse activiteiten voor 50-plussers. Voor dinsdag 19 juli wordt een stranddag georganiseerd in 's-Gra- venzande. Bij minder weer wordt er een strand- en duinwandeling gemaakt in de omgeving van Oost- voorne. Het vervoer geschiedt met personenbusjes. De kosten bedra gen 17,50 euro. Aanmelden kan tot dinsdag 12 j u I i 010- 2862760. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande houden zaterdag 2 juli van 9.00 tot 11.00 uur het maan delijkse babyspreekuur voor ouders die vragen hebben over de ontwik keling van hun baby. Indien nodig wordt men doorverwezen naar an dere disciplines. Ingang bij de apo theek aan de Cypruslaan 402. Voor meer informatie: 010-2229746 of www.fysiotherapieinnesselande.nl. De deelnemers konden kiezen uit een route van 35 kilometer of 69 kilometer. Start en finish waren op de Siciliëboulevard. De route ging door het Hoge en Lage Berg se Bos. Leontien van Moorsel kent de omgeving goed, omdat ze in het verleden hier haar trainings rondjes deed. Ruim vijfduizend deelnemers telde het fietsevene- ment. Speciaal voor deze gelegen- Van Moorsel en Koedijk hebben geen introductie nodig. Duizenden vrouwen staan te popelen om te beginnen. Wethouder Henk Koedijk van de deelgemeente Prins Alexander gaf samen met Van Moorsel het startsein. "Ik was vorig jaar ook aanwezig en het is gewoon een geweldig evenement. De sfeer is altijd goed." Ondanks een grau we ochtend klaarde het later op de dag op en is het een schitte rende fietsdag geworden. "Dit is de eerste keer dat het zulk lekker fietsweer is", roept een van de deelnemende dames. "De vorige jaren hadden was het nat, maar gelukkig kunnen we dit keer echt genieten." Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Citroen C4 HB S drs. Bwj. juni 2004 Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33