Care for Kids in the picture Breiend de zomer door Diploma's voor AMV'ers 4 34 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 29 JUNI 2011 Zomerse expositie in Meander Informatiemarkt persoonlijke groei en ontwikkeling Mantelzorg in vroeger tijden Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Care for Kids probeert bij kin deren voor wie het even niet mee zit een lach op het gezicht te toveren. De stichting stond vrijdag 24 juni meteen kraam op marktom het werk van Care for Kids onder de aandacht te brengen. Een lach op het gezicht kwam er in ieder geval bij de passe rende kleintjes; zij mochten gebruik Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1 wordt zaterdag 2 juli om 15.00 uur een expositie geopend van het werk van Alicia Gil Mataix, Jan Hoogland, Jannie Veninga De genharten Mariëtte van Noordenne, vier kunstenaars uit de gemeente Zuidpias. Thema van de expositie is 'Zomer'. Het kleurrijke werk van de vier kunstenaars is deels figuratief, deels abstract, met felle kleuren en een aansprekende en gevarieerde vormentaal. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 06-23443247 of info@bartbelonje.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein vindt in het najaar een in formatiemarkt plaats waar coaches, begeleiders, trainers en cursusbege leiders zich kunnen presenteren aan de inwoners van de gemeente Zuid- plas. De markt wordt gecoördineerd door Edith Bosma, Wilma Smith en Jaccobine Tukker-Hak. Voor meer informatie: 06-24629573 of edithbosma@bewustnaarbalans.nl. maken van de grabbelton. Een beet je verlegen soms, in een enkel geval moest mama het even voordoen. De cadeautjes waren beschikbaar ge steld door C 1000 Kraan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Brei- café Zuidpias is in de maanden juni, juli en augustus iedere maan dag open van 13.30 tot 16.00 uur. In het Trefpunt in Dorpshuis De Batavier kunnen belangstellenden, zowel beginners als gevorderden, allerlei soorten handwerk doen. Men dient wel zelf voor materiaal te zorgen. Voor meer informatie: breicafe- zuidplas.hyves.nl of, op werkdagen na 10.00 uur, 0180-317204. Het Breicafé is tijdens de openings uren bereikbaar via 06-30694821. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de presentatie van het samenspeelproject van het Symfonisch Blaasorkest Da Capo met leerlingen van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool in het Thobecke College werden vorige week als afsluiting van de cursus Algemene Muzikale Vorming aan vijftig leerlingen het diploma uitgereikt. Met z'n allen werd het nummer Railway Traffic van Ivo Kouwenhoven gespeeld. Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Corrie Vis van Leeuwen, geboren 1922, vertelt In het kerkelijk zalencentrum bij het buffet, links Joop Vis, buurvrouw Rol loos, mevrouw Vis, en dochters Joke en Ria. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Achter het watergemaal in Kor- tenoord ben ik geboren. In dat kleine huisje woonden niet alleen mijn vader en moeder met hun drie kinderen, maar ook de ouders van mijn moeder en haar twee broers. Opa was half verlamd en oma was vreselijk dik en ziekelijk, ze kon bijna niet lopen. Oma en opa sliepen beneden en op de zolder, die in tweeën was gedeeld, sliepen vader en moeder; de ooms sliepen bij de kinderen. Nu zou dat een onhoudbare toe stand zijn maar vroeger keek je niet zo krap. Er waren bijna geep verzorgingshuizen in die tijd. La ter kwam er wel een verpleegster om mijn oma te wassen. Nooit hebben mijn ouders een normaal gezinsleven gekend, moeder was jarenlang mantel zorgen Bovendien zorgde ze voor haar twee vrijgezelle broers. Moe der was de jongste van twaalf kinderen. Ze heeft haar ouders tot hun dood verzorgd, maar dat was wel onze gehele jeugd en dat beleef je maar een keer. Moeder had nooit tijd om aandacht aan ons te besteden, dus heb ik niet zo'n fijne jeugd gehad. Eigenlijk heel bewonderenswaar dig maar ook triest als je zo .op offeringsgezind bent. Ik weet nog dat ik het heel fijn vond om eens met vader alleen te zijn, en dat was als ik aan zijn handje naar de gereformeerde kerk liep. Dat noemde ze de 'komkommerkerk' omdat er veel tuinders kerkten. Dan had hij aandacht voor mij en luisterde hij naar mijn verha len. Vader werkte bij scheepswerf Wilton Feyenoord en later bij de bierbrouwerij. Het plekje waar het huisje stond was mooi, maar wel veel water zodat buurman Dijks man, die aan de overkant van de sloot een boerderij had, mij leerde zwemmen aan een touw in de sloot. Vroeger stonden er tussen het watergemaal en de Ringvaart zes kleine huisjes, nu nog maar twee. Aan het eind van het paadje is nog steeds het trekpontje van vroeger. Op school had ik al heel jong een vriendje, Joop, een zoon van Janus Vis, de smid van de 's-Gravenweg. Joop hielp soms als er paarden werden beslagen, ook bracht hij de gepoetste kachelpijpen weg. Een van de oudere zoons nam het bedrijf over en mijn man werd kapper bij van der Wees in het dorp Nieuwerkerk en later in Pijnacker. In de oorlog moest hij in Duitsland gaan werken als schoenmaker. Zelf ben ik net ont komen aan het bombardement op het Nieuwerkerkse station, ik liep daar net. We waren erg jong toen we trouwden. We zijn in de Julianastraat gaan wonen, later verhuisden we naar de kosters woning bij Dorrestein. Mijn man werd koster in de nieuwe hervormde kerk. Het was een zalencentrum, zodat wij daar zestien jaar hebben bediend bij bruiloften en partijen. Ooit kre gen we minister Klaassen samen met de burgemeester te eten. Burgemeester Vogelaar vond onze maaltijden zo lekker, dat hij soms in de keuken kwam en de deksels oplichtte. Dan gaven we hem een bordje eten, die lekkerbek! Mijn man had naast het zalenverhuur ook het werk in de kerk, ik hielp dan ook mee. Toen mijn man vijftig werd zijn we gestopt, je was altijd bezig, maar we hebben het altijd met plezier gedaan. Je had veel contact met de mensen. Onze dochters heb ben ook vaak meegeholpen. We woonden daarna op het Kroon- kruid. We kregen vier kinderen. Mijn man is in 1984 overleden. Nu na een werkzaam leven wil len mijn benen niet meer en ben ik aangewezen op een rolstoel en ben momenteel in de verzor ging."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 34