Zuidpias Wmo Zuidpias Meld u aari als buurtcoördinator! Preventietips woninginbraak Help mee uw buurt veiliger te maken gemeente WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 29 JUNI 2011 gemeente Situatie 2: Cliënt B heeft met ingang van 15juli 2011 gekozen voor de eigen autovergoeding. Met ingang van 1 januari 2012 komt cliënt B niet in aanmerking voor de afbouwvergoeding ad. 380 over 2012. Immers op 30 juni 2011 bestond er geen recht. Per 1 januari 2012 kan cliënt B wèl gebruik maken van een CVVpas. Situatie 3: Cliënt C heeft al meerdere jaren gekozen voor de eigen autovergoeding. Met ingang van 1 januari 2012 kiest cliënt C niet voor de afbouwregeling. Cliënt C kiest voor een CVV pas. Voor het CVV betaalt men aan de vervoerder een vergoeding per rit. Via het CAK wordt geen eigen bijdrage gevraagd. Op 31 mei jongstleden heeft de gemeenteraad besloten per 1 januari 2012 een aantal wijzi gingen in te voeren rondom de uitvoering van de individuele voorzieningen in het kader van de Wet maatschappelijke ontwikkeling (Wmo). Vandaag het laatste deel van een drietal feuilletons over de wijzigingen. In dit feuilleton gaan wij in op de wijzigingen in de vervoersvoorzieningen per 1 januari 2012. Onder de vervoersvoorzieningen vallen onder andere het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CVV) ook wel de Groene Hart Hopper genoemd en de autokosten/ taxikostenvergoeding. Indicatie Wie beperkt is in de mogelijkheid om zich lokaal te verplaatsen, kan hiervoor compensatie aanvragen bij de gemeente. Bij een persoon die een indicatie krijgt voor een Wmo voor ziening, beoordeelt de gemeente welke voorziening het goedkoopst compenserend is. Dat verschilt van persoon tot persoon. In eerste instantie kijkt de gemeente welke voorziening de (geïndiceerde) compensatie geeft voor de beperking die de persoon ondervindt. Daarna wordt beoordeeld welke voorziening dan het voordeligst is. De belangrijkste wijzigingen per 1 januari 2012 1. Collectief Vraagafhankelijk vervoer (CVV) Voor de gebruikers van het CVV in de voormalige gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle verandert er niets. Voor de gebruikers in de voormalige gemeente Moordrecht wijzigt er wel het een en ander. De CVV gebruikers uit Moordrecht waren gewend om de vergoeding (maximaal 395,06 in 2011) die betaald moet worden voor het CVV per kwartaal terug te ontvangen van de gemeente. Per 1 januari 2012 zullen zij dit bedrag niet meer terugontvangen, maar zelf moeten voldoen. 2. Autokostenvergoeding als keuze voor het CVV In 2011 bestaat nog de mogelijkheid voor personen met een CVV indicatie uit Nieuwerkerk aan den IJssel te kiezen voor een vergoeding voor de eigen auto in plaats van gebruik te maken van het CVV. Vanaf 1 januari 2012 wordt deze mogelijkheid voor CVV gei'ndiceerden uit Nieuwerkerk aan den IJssel niet meer aangeboden! In Moordrecht en Zevenhuizen- Moerkapelle bestaat deze mogelijkheid niet. Overgangssituatie Diegenen die op 30 juni 2011 gebruik maakt en van deze mogelij kheidzullenperl januari 2012 kunnen kiezen voor een CVV pas óf een (afgebouwde) vergoeding van 380,- voor 2012. Uiteraard voor zover er nog recht bestaat op grond van de indicatie/eigen autobezit. Met ingang van 2013 vervalt ook deze [afgebouwde) vergoeding. Vanaf 2012 zal men voor de eigen autovergoeding wel een eigen bijdragelformeel is dit een eigen aandeel) moeten gaan betalen (zie feuilleton 1 over de eigen bijdrage). Deze drie voorbeelden ter verduidelijking: Situatie 1: Cliënt A heeft voor 2010 gekozen voor de eigen autovergoeding ad. 679,92 per jaar. Met 'ngang van 1 januari kiest hij voor de afbouw van het bedrag ad. 380,- per jaar. Hierover dient cliënt een eigen bijdrage laandeel1 te betalen. De inning vindt plaats via het CAK. 3. Vergoeding voor de eigen auto bij een contra-indicatie voor het CVV In een enkel geval is er een contra-indicatie voor het gebruik van het CVV. In dat geval kan een persoon met een indicatie onder voorwaarden gebruikmaken van de eigen auto. De vergoeding daarvoor is in 2010 906,52 (Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel) of 963,29 (Moordrecht). Met ingang van 1 januari 2012 is dit bedrag gesteld op 740,- per jaar. Dit bedrag is berekend op grond van de kosten aangegeven voor een kleine middenklasse auto door het NIBUD. 4. Ouderenvervoer Nieuwerkerk aan den IJssel In Nieuwerkerk aan den IJssel bestond de mogelijkheid voor 65+ ers om gebruik te maken van het CVV binnen één zone. Deze mogelijkheid vervalt per 1 januari 2012. In de praktijk werd in 2009 nagenoeg geen gebruik gemaakt van deze optie en dat ook in 2010 en 2011. 5. Gehandicaptenparkeerkaart (Gpk) Hoewel deze voorziening niet onder de Wmo verordening valt, willen we toch de wijziging doorgeven voor de Gehandicaptenparkeerkaart (Gpk). Tot nu toe was het gebruikelijk dat de aanvrager van een Gpk de kaart zelf betaalde en niet de medische keuringskosten. Per 1 januari 2012 betaalt de aanvrager van de Gpk zowel de kosten voor de kaart als de helft van de medische keuringskosten. De andere helft van de keuringskosten is voor rekening van de gemeente. Andere besluiten Door de gemeenteraad van Zuidpias zijn nog meer besluiten genomen. Bijvoorbeeld rondom de eigen bijdrage en de opbouw van het Persoonsgebonden budget. De komende maanden gaat de gemeente aan de slag met het uitvoeren van dit nieuwe beleid. Wat kunt u verwachten? 1. Informatieve artikelen op de gemeentepagina in Hart van Holland en gemeentelijke website. 2. Voorlichtingsbijeenkomsten in het 4e kwartaal 2011. (Let op de aankondigingen in Hart van Holland). 3. Persoonlijk bericht van de gemeente in het 4e kwartaal aan cliënten die afhankelijk van hun inkomen ook een eigen bijdrage moeten gaan betalen voor een andere voorziening. 4. Persoonlijk bericht van de gemeente eind 2011 aan cliënten inzake hun persoonsgebonden budget hulp bij het huishouden. 5. Persoonlijk bericht van de gemeente uiterlijk eind 2011 voor diegenen die een CVV pas heb ben in Moordrecht. 6. Persoonlijk bericht van de gemeente uiterlijk eind 2011 aan diegenen die in Nieuwerkerk aan den IJssel wonen en gekozen hebben voor de eigen auto in plaats van een CVV pas. Informatie Mocht u nog na het lezen van deze informatie behoefte hebben aan uitleg en kunt u niet wachten tot de informatiebijeenkomsten, neem dan gerust contact op met het Wmo loket. Iedere werkdag telefonisch bereikbaar tussen 9.00 en 10.00 uur, telefoonnummer ("0180) 330 300. Zie onderstaand voorbeeld: Cliënt A reist regelmatig met haar CVV pas en heeft daarvoor in het eerste kwartaal 5 x €2,55= 27,75 betaald. Van de gemeente ontvangt cliënt A over het eerste kwartaal 27,75 terug. Vanaf 1 januari 2012 ontvangt cliënt A deze vergoeding niet meer en zal deze kosten zelf moeten voldoen. Heeft u de veiligheid in uw wijk hoog in het vaandel staan? Wilt u de oren en ogen zijn van uw buurt? Dan is de gemeente op zoek naar u! Buurtpreventie in Zuidplas Buurtpreventie is bedoeld om de veiligheid in de buurt te vergroten door een actieve signa lerende rol van bewoners zelf. In de gemeente Zuidpias zijn op dit moment alleen in het dorp Nieuwerkerk aan den IJssel buurtcoördi natoren actief. Daarom willen we het aantal buurtcoördinatoren met mensen uit vooral de andere dorpen graag uitbreiden. Wat doet een buurtcoördinator? De buurtcoördinator signaleert verdachte en onveilige situaties in de wijk en neemt contact op met de gemeente of politie. Ook woont de buurtcoördinator een aantal buurtbijeenkom sten bij, waar buurtcoördinatoren, gemeente en politie met elkaar van gedachten wisselen over buurtpreventie. Meld u aan! Bent u enthousiast geworden? Meld u dan aan! Dat kan via veiligheidOzuidplas.nl. Uiteraard zorgt de gemeente ervoor dat u uw taak als buurtcoördinator goed kunt uitvoe ren. U leert daarom bijvoorbeeld hoe u moet handelen in moeilijke situaties. Vragen Heeft u nog vragen over buurtpreventie? Neem dan contact op met veiligheid(3zuidplas. nl. De vakantie staat voor veel mensen voor de deur. Tijd om extra maatregelen te nemen om woninginbraak te voorkomen. Wat u zelf kunt doen Vertel alleen aan bekenden dat u op vakantie bent. Laat geen vakantieplannen achter op social media (Hyves, Facebook, Twitter, etc.); Controleer of ramen en deuren gesloten zijn; Zorg dat het huis een bewoonde indruk maakt; Zet waardevolle spullen uit het zicht. Wat u kunt doen voor anderen Ziet of hoort u iets verdachts bij de buren, van wie u weet dat zij op vakantie zijn, bel 112.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5