Zuidpias Alcohol- en softdrugsverbod Samenwerken aan een basisvoorziening Muziekonderwijs gemeente VVN organiseert theoriecursus scootmobiel WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN O* f?I ri 4#r® W-Jk* HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 29 JUNI 2011 \r; z Een omgevingsvergunning voor het onderdeel milieu is dan niet nodig. In bepaalde gevallen is het nodig ter bescherming van het milieu aanvullende maatwerkvoorschriften op te leg gen naast de voorschriften uit de van toepas sing zijnde AMvB. Garagebedrijf J. Noorlander: voorschrif ten ten aanzien van het zoveel mogelijk beperken van bodemverontreiniging bij het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer voor het perceel Bredeweg 118k, 2761 KB Zevenhuizen. De maatwerkvoorschriften kunt u van 30 juni tot en met 11 augustus 2011 inzien bij de gemeente Zuidpias. Binnen deze termijn kunt u beroep instellen tegen een besluit tot het opleggen van maat werkvoorschriften bij de Rechtbank 's-Gra- venhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij u binnen die termijn een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage. In beide gevallen moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbesluit; belanghebbenden die redelijkerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. U kunt ook digitaal beroep instellen bij genoemde rechtbank via http://loket.recht spraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische hand tekening (DigiD). Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel (telefoon 0180-330300). Voor inzage buiten kantooruren kan een afspraak wor den gemaakt. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Milieudienst Midden- Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. a A Vv 'W f Op diverse dagen werd in de gemeente Zuidpias het praktisch ver keersexamen afgenomen door Veilig Verkeer Nederland, afdeling Zuidpias, in samenwerking met de politie Hollands-Midden. De gemeente wil graag de vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland, de politie Hollands-Midden en de overige vrijwilligers die zich ingespannen hebben om het verkeersexamen mogelijk te maken hartelijk bedanken voor hun inzet. Wij hechten er veel waarde aan dat kinderen leren om op een verantwoorde manier aan het verkeer deel te nemen en zijn dan ook zeer blij met het zeer hoge slagingspercentage van 99,6%. Veilig Verkeer Nederland (VVN), afdeling Zuidpias, organiseert op vrijdag 8 juli van 13.30 - 17.30 uur in De Zespunt in Moordrecht een theoriecursus voor (aanstaande) bestuurders van een scoot mobiel. In deze cursus worden specifiek de verkeersregels voor scootmobielbestuurders besproken. Ook als u nog geen scootmobiel heeft, maar deze wel hebt aange vraagd, kunt u aan deze cursus deelnemen. In de cursus wordt uitgelegd, dat een scootmobielbestuurder van de rijbaan gebruik mag maken, als een voet- of fietspad ontbre ken of slecht berijdbaar zijn. Datum: Vrijdag 8 juli 2011 Tijd: van 13.30 tot 16.30 uur (u wordt verzocht 13.15 uur aan wezig te zijn) Plaats: De Zespunt, Molenlaanla, 2841XE in Moordrecht Erzijn geen kosten verbonden aan deelname. Opgeven kan via email (scootmobiel0vvn-zuidplas.nl) of telefonisch bij Piet Molenaar (0180-316000). Alcohol- en softdrugsverboden zijn onder andere mid delen om overlast te voorkomen. Op plaatsen waar zo'n verbod geldt, mag geen alcohol gedronken worden, en is het óók niet toegestaan aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij je te dragen. Het bij je hebben of gebruiken van softdrugs is ook uit den boze. Waarom zijn er alcohol- en softdrugsverboden ingesteld? Er worden niet zomaar plekken aangewezen waar gebruik van alcohol en softdrugs verboden is. Het is altijd het gevolg van verstoring van de openbare orde of overlast. Bijvoorbeeld door hangjongeren die hinderlijk aanwe zig zijn, baldadigheden, vernielingen, het lastig vallen van voorbijgangers en het achterlaten van rommel. Het gebruik van alcohol of softdrugs in het openbaar geeft mensen een extra gevoel van onveiligheid. Waar gelden de verboden? Er zijn plekken aangewezen waar een alcohol- en soft drugverbod geldt tussen 16:00 uur en 6:00 uur. De aanwij zingen gelden in ieder geval tot 1 december 2011: voor alle speelplaatsen in de gemeente Zuidpias; in Nieuwerkerk aan den IJssel voor Groene Hartpark aan de rand van de wijk Zuidpias; Essepark in de wijk Esse; Vijverzicht en directe omgeving in Dorrestein; gebied in de omgeving van Café De Tap in de Dorpsstraat in het Oude Dorp; Raadhuisplein en de aangrenzende parkeerplaats aan het Eendendaal; in Moerkapelle voor de Raadhuisstraat in de omgeving van Dorpshuis Op Moer. Het is bezoekers van de Zevenhuizerplas tijdelijk, voor de periode van 15 april 2011 tot 1 oktober 2011, niet toege staan alcohol te drinken of geopende blikjes en flesjes drank bij zich hebben. Ook het gebruik van softdrugs is dan verboden op het strand en in de directe omgeving van de Zevenhuizerplas op het grondgebied van Zuidpias. En op terrasjes? Op terrasjes behorende bij horecabedrijven (met de juiste vergunning) geldt het alcoholverbod uiteraard niet. Wat is de straf? De politie of gemeentelijke opsporingsambtenaren kunnen een boete van 60 euro opleggen. In de raadzaal van het gemeentehuis vond donder dagavond een muzikale kick-off plaats van het project Basisvoorziening Muziekonderwijs. De voorzitter van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool (de heer Uijtdewilligen) en Stichting De Zeven Muzen (de heer Huson) ondertekenden samen met wethouder Verbeek de projectopdracht die uiteindelijk moet leiden tot één basisvoorziening voor muziekonderwijs in de gemeente Zuidpias. Na de ondertekening werden er een Stuurgroep en drie werkgroepen geïnstalleerd. Vertegenwoordigers van de muziekinstellingen uit Zuidpias gaan zich vanaf nu geza menlijk buigen over vragen als: Hoe kan het onderwijs het beste worden ingericht? Welke personele aspecten zijn van belang? en: Hoe kan de huisvesting worden georganiseerd? Alle vragen worden tegen het licht gehouden, wetende dat er vanaf volgend jaar minder subsidie door de gemeente beschikbaar zal worden gesteld. De basisvoorziening moet met ingang van het schooljaar 2012-2013 een feit zijn en daarom heeft de gemeente aan de Stuurgroep gevraagd om uiterlijk 1 december 2011 met een Aanbevelingsdocument te komen. De kick-off had een formeel karakter, maar er was gelukkig ook ruimte voor muziek. Het was goed om te zien (en horen!) dat "verschillende stemmen en invals hoeken" op deze avond toch prachtig samenklonken! I

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 6