Zuidpias Qwiek Moerkapelle I Werken aan de weg gemeente WEEK Dinsdag 20 september 2011 HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 29 JUNI 2011 Werkzaamheden Burgemeester Klinkhamerweg E^'t V;: Parkeerplaats Kerklaan weer bereikbaar Vervangen riolering in de Tulpstraat-Oosteinde QW<U< dorpsa In de uitgave van vorige week heeft u kunnen lezen over de nieuwe opzet van de Qwieke dorpsavonden 2011. Heeft u deze special gemist, dan kunt u hem inzien op de website van de gemeente en de website van ZuidplasActief. De eerste Qwieke avond vindt plaats in Moerkapelle op dinsdag 20 september. Samen zoeken naar oplossingen Het onderzoek naar de dorpsdagen leverde dankzij u veel informatie op over wat bewo ners van de dorpsavonden 2010 vonden. Uw •opmerkingen en suggesties, uw inzet en grote betrokkenheid bij het project Qwiek hebben geleid tot een nieuwe opzet van de dorpsavonden. U jij bepaalt de agenda Inwoners; u, uw buren, straatgenoten en andere dorpsgenoten staan centraal tijdens de dorpsavonden. Problemen komen op tafel om er met alle deskundigheid uit het dorp over te praten, zodat we samen mogelijkhe den en oplossingsrichtingen kunnen beden ken. De gemeente luistert naar u en komt soms zelfs 'actief niets doen' zodat u tot uw recht komt in discussies. Ook voor andere Qwieke dorpsgenoten Voor iedere dorpsavond verzamelen wij via diverse kanalen zoals de gemeentepagina, facebook en de website, thema's die actu- eelzijn en leven in uw dorp. Het dorp staat namelijk centraal en niet het beleid van de gemeente. Deze thema's worden besproken aan tafels met maximaal vijftien personen, inclusief gespreksleider en notulist. Na de pauze presenteert iemand van elke tafel cen traal de uitkomsten van een thema. Over grote lopende projecten in uw dorp wordt u geï nformeerd via presentaties op panelen. Ook is er een mobiele klachtenbalie aanwezig om uw klachten of opmerkingen te registreren. Hoe gaan de dorpsavonden eruit zien? 19.30 uur Burgemeester K.J.G. Kats opent 19.45 uur Qwieke tafelgesprekken 20.30 uur Pauze 20.45 uur Presentatie per tafel door inwoner 21.15 uur Voorzitter reageert: hoe nu verder 21.45 uur Voorzitter sluit af Betrokken bij uw dorp? Praat mee! Voor het verzamelen van de thema's hebben wij uw hulp nodig! Meld uw onderwerp nu aan via: e-mailadresQwiekOzuidplas.nl ons telefonisch informatiecentrum 0180-330 300 onderstaande coupon. De vijf meest genoemde onderwerpen worden de tafelthema's. Voorbeelden van thema's die besproken kunnen worden tijdens een dorpsavond: - Brede school; - Dorpshuis; -Jaarwisseling Moerkapelle; - Renovatieproject Dorpskern; - Ontsluiting van Moerkapelle; - Verplaatsing sportvelden; - 1-richtingsverkeer Dorpsstraat. Heeft u zelf geen onderwerp te bespreken, maar wilt u wel een kijkje komen nemen? Dan bent u ook van harte welkom! Naast de tafel gesprekken kunt u kennis nemen van grote lopende projecten in uw dorp via presentaties op panelen. Ook is er een mobiele klachtenba lie aanwezig om uw klachten of opmerkingen te registreren. Op Facebook/qwiek en de website van ZuidplasActief leest u welke onderwerpen er zoal worden aangemeld. Houd deze sites dus in de gaten! Of Naam Adres Postcode plaats. Ja ik kom naar de dorpsavond in Ik wil graag het volgende onderwerp bespreken: U kunt de coupon in een envelop terugsturen naar Gemeente Zuidpias Qwieke dorpsdagen Antwoordnummer 6 2900 VD Nieuwerkerk aan den IJssel A Moordrecht Zevenhuizen Sinds begin april werkt de gemeente aan de herinrichting van de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen. De Burgemeester Klinkhamerweg wordt voorzien van gelijkwaardige kruisingen, voetgangersoversteken, fietsstroken en wegversmallingen. Allemaal maatregelen die bij zullen dragen aan een verkeersveilige weg en aan het verlagen van de snelheid van automobilisten. De werkzaamheden zijn naar verwachting dit najaar gereed. Tot die tijd vragen wij uw begrip voor de overlast en verzoeken wij u extra oplettend te zijn als u gebruik maakt van deze weg. Nieuwerkerk aan den IJssel Sinds donderdag 16 juni 2011 is de Kerklaan en de 's-Gravenweg in Nieuwerkerk aan den IJssel tussen Rijskade en Kortlandstraat afgesloten voor doorgaand verkeer. De par keerplaats naast RUBI Verf en Wand is sinds vrijdag 24 juli weer bereikbaar, de rest van het werkvak blijft nog afgesloten. Naar verwachting wordt op 7 en 8 juli asfalt aangebracht en is heet de 's-Gravenweg vanaf 15 juli weer toegankelijk. De weg is onderdeel van de boezemkade en wordt door de gemeente, in opdracht van Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, op de juiste hoogte gelegd. De gemeente heeft opdracht gegeven aan het aannemersbedrijf J. Bos en Zonen om een deel van de riolering in de Tulpstraat - Oosteinde te vervangen. Deze werkzaamheden bestaan in hoofd zaak uit het aanbrengen een nieuwe riolering in de rijbaan en het herleggen van bestrating. De werkzaamheden zullen vanaf week 26 (27 juni 2011) in twee fases plaatsvinden (zie tekening), en circa 12 weken in beslag nemen, uiteraard enigszins afhankelijk van de weersomstandigheden. Verkeershinder Het doorgaande verkeer op de Tulpstraat en het Oosteinde zal vanaf die datum niet altijd mogelijk zijn. Hiervoor zullen, aan het begin en het einde van de Tulpstraat en Oosteinde, borden worden geplaatst. Wij vragen uw begrip voor de overlast die hierdoor kan ontstaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7