"Blijf jezelf, dat is de belangrijkste tip" Vernieuwde nieuwsbrief biedt meer Papierberg WaRA*'n0ENHAA- HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 29 JUNI 2011 Burgemeester Dilian gaat, burgemeester Charlotte komt... mmmÊÊÊÊKÊÊmm Door Johanna van Waardenberg Charlotte heeft de kinderraad en de jury overtuigd met creatieve ideeën die interessant zijn voor verschil lende doelgroepen binnen de mu ren van Zuidpias "Ik wil graag een project opzetten waarbij kinderen ouderen helpen en hun eenzaam heid een beetje opvullen. Jullie kun nen hierbij bijvoorbeeld denken aan gezellige bezoekjes of het organi seren van muziek- en theatervoor stellingen voor deze groep", vertelt Charlotte. Ook vindt ze dat er meer speelplekken moeten komen. "Er zijn weinig leuke speelplekken bin nen de gemeente. Ik wil sponsors zoeken die ons speeltoestellen ge ven en in ruil daarvoor plaatsen wij reclamebordjes, zodat de leveran cier naamsbekendheid ervoor terug kan krijgen", legt Charlotte uit. Zwembadbusje Een ander leuk en creatief idee van de nieuw benoemde kinder burgemeester is het zogenaamde zwembadbusje. "Gelukkig blijft het zwembad in Zevenhuizen nog een tijdje open, maar helaas zit daar geen buitenbad bij. Het lijkt mij een goed idee om een zwembadbusje rond te laten rijden. Die kan de kinderen op een veilige manier van verschillende dorpen naar diverse zwembaden binnen de gemeente rijden." Jury De huidige kinderraad heeft een top drie gekozen. Een vierkoppige jury, bestaande uit de huidige kinderbur gemeester Dilian Ritmeester, burge meester Gert-Jan Kats, wethouder Jan Verbeek en coördinator jeugd werk Zuidpias Marije Dirksen, heeft uiteindelijk besloten wie de beste presentatie had en dus de tweede kinderburgemeester van de Zuidpias wordt. "We zijn vorig jaar begonnen met het aanwijzen van een kinder raad en een kinderburgemeester. Het was een vraag vanuit de echte gemeenteraad en het is uiteindelijk meer dan succesvol gebleken. Ik kijk uit naar volgend jaar", zegt wethou der Verbeek. Ambtsketen Na de bekendmaking van de nieuwe kinderburgemeester werd officieel de kinderambtsketen overgedragen. "Hartelijk gefeliciteerd. Je gaat een jaar lang met de burgemeester op trekken. Je gaat de komende tijd veel zien en leren van de gemeente Zuid- plas. Het wordt echt een superleuke tijd", aldus Dilian Ritmeester. Ook burgmeester Kats had een belangrijk advies voor Charlotte. "Blijf vooral jezelf, dat is de belangrijkste tip die ik je kan geven." De nieuw kinder burgemeester start 27 september officieel haar ambtsperiode."We gaan er een mooi, maar vooral leuk jaar van maken", aldus Kats tegen zijn nieuwe collega. Nieuw Senior-junior bestuurderskoppel: Gert-Jan Kats en Charlotte Knop. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 11 -jarige Charlotte Knop van basisschool De Eend ragt in Zevenhuizen is woensdag 22 juni tot nieuwe kinderburgemees ter van Zuidpias benoemd. De huidige kinderraad heeft een keuze moeten maken uit kandidaten die allen individueel een presentatie hebben gegeven over hun eventuele, toekomstige burgemeesterschap. 'We waren het una niem eens over de top drie. We hebben veel leuke nieuwe ideeën gehoord, maar we moeten nu eenmaal een keuze maken", zegtZuidplasburgemeester Gert-Jan Kats. v.l.n.r mevrouw Standhart van RPA Rijn Gouwe, wethouder Henk van der Torn, mevrouw Goedegebuure van Federatie Ondernemers Zuidpias, F. Mostert van LTO-glaskracht/TVZ en mevrouw Van Doremalen van de Kamer van Koophandel Zuidpias - Zo'n 1320 ondernemers 'n de gemeente Zuidpias gaan drie keer per jaar de zogenoemde Zuidpias Business ontvangen. Het is de opvol ger van de nieuwsbrief met de naam Project Prima. In de vernieuwde ver- S|e is meer ruimte voor een bredere blik op het regionale bedrijfsleven. De ondernemers krijgen informatie dat is gericht op werk en inkomen maar ook op economische zaken in het algemeen; van economische be leidsplannen tot 45-plussers op de arbeidsmarkt. Na ondertekening van een intentieverklaring behorende bij het actieplan van de nieuwe eco nomische visie gemeente Zuidpias, overhandigde wethouder Henk van der Torn de eerste Zuidpias Business aan mevrouw M.Goedegebuure van de Federatie Ondernemers Zuidpias. eenmaal no-go momen ten. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Het is maar goed dat er boven deze column geen afbeelding te zien is van mijn bureau op dit moment. Of van mijn mailbox. Voor iemand zoals ik, die een op geruimd bureau een teken vindt van een opgeruimd hoofd, is dit een veeg teken. Hoge stapels met documenten en stukken die nog bij een debat betrokken moeten worden, boeken die op de sta pel liggen om gelezen te worden in rustiger tijden en brieven die beantwoord moeten worden. Dat heeft alles te maken met de im mer terugkerende hectiek vlak voor een reces. Maar de enorme drukte voor het zomerreces, dat immers duurt van 1 juli tot 5 sep tember, is ongekend. Heel veel be sluiten moeten nog voor die tijd genomen worden, andere zaken kunnen niet worden uitgesteld en dan zijn er nog de dingen die al zo lang op de plank liggen dat ze nu toch echt moeten gebeuren. Wer den de dagen eerst uitgebreid met avonduren, in deze weken snoe pen we ook aan het begin van de dag een paar uurtjes erbij. Het heeft ook wel wat; die collectieve rollercoaster experience. Maar het is vooral heel erg opletten dat er niet wat tussendoor glipt want politieke besluitvorming kent nu Gelukkig hoeven we niet alle post te lezen. Op de een of andere ma nier vinden heel veel organisaties het belangrijk om alle kamerleden hun vakbladen, jaarverslagen en informatiepakketten toe te sturen. Nu is het zo dat binnen de fracties iedereen woordvoerder is van een onderwerp. Normaliter zal ik mij vanuit de zo rg portefe u i 11 e dus niet heel erg nadrukkelijk inlezen in palingvisserij, nanotechnologie of natuurgebieden. Ik pak weieens een vakblad uit interesse maar zal vanuit tijdsdruk dan toch liever het jaarverslag van de zorgaanbie ders gaan lezen. Kwestie van pri oriteiten. Het valt me dan steeds vaker op dat er een enorme berg aan papier zo de oud-papierbak in kan. En dan zult u zeggen, laat het de organisatie even weten dat u er geen prijs op stelt. Maar he laas is dat onbegonnen werk. Het lijkt wel of organisaties er een eer in scheppen om zoveel mogelijk jaarverslagen rond te zenden en dan begin je natuurlijk goed met honderdvijftig kamerleden. Maar ik gooi toch echt de DVD van de Scientology Church ongezien in de prullenbak. Er blijft ook genoeg te lezen en te beantwoor den over. Laat ik daar heel helder over zijn: ik ben enorm blij dat zoveel mensen de moeite nemen om hun persoonlijke verhaal op te schrijven voor Kamerleden. Deze week heb ik een viertal debatten over de zorg en daar kan ik putten uit vele voorbeelden die mensen me hebben doen toekomen. Ook de organisaties die actief zijn in de zorg laten zich niet onbetuigd; bij het schrijven van dit stukje heb ik zeker vijfentwintig nieuwe mails binnen gekregen met op roepen, pleidooien, suggesties en afwijzende commentaren. Al die berichten worden straks be trokken in de belangenafweging die de fracties gaan maken. Op al die onderwerpen waar de Kamer deze weken over spreekt. En dan op 30 juni, waarschijnlijk diep in de nacht, laat de Kamervoorzit ter de hamer vallen na de laatste stemming en weten we waar het allemaal toe heeft geleid. Het eer ste Kamerjaar is dan een feit. Reageren? mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9