Een middag sporten op het Raadhuisplein Witte Tent- en Tienerweek: '...echt wel!' Laatste lessen cursusjaar Muziekschool Karakteristieke Kastanje klaar voor de toekomst Fietstocht Passage HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAND EN IJSSEL 6 JULI 2011 13 Vervolg van voorpagina qwiekste inwoner van de Zuidpias, viel vandaag weer in de prijzen als grootste sponsor. Hij bracht met zijn deelname ruim elfhonderd euro in het laatje. Verder werd ook advies bureau Maralex'geïnspireerd door de actie van Sterk. Zij steunen de goede doelen door de rest van dit jaar 20% van hun opbrengsten te doneren. Terwijl alle spinners zich richting een douche begeven, wordt er nog druk met boules gespeeld op het Raad huisplein. Teams van onder andere Omroep Zuidpias, Stichting V.E.D.J en de gemeente Zuidpias deden hun best om de hoogte score te behalen. Het was dan ook een zeer gezellige middag waarop heel Nieuwerkerk verbroederde. Uitslag Er speelden zeventien in de A-pou- le. Eerste werd Nederlek 1 met 4 winst en een saldo van 33 punten; de tweede plaats is voor Nederlek 2 met 4 winst en een saldo van 17 En er werd gespind, voor het goede doel. punten. Op de derde plaats eindigde J team Zwang van de Berg van Nieu- werkerk met 3 winst en 18 punten. In de B-poule - 28 teams - was team Vogelaar de beste met 4 winst c en een saldo van 32 punten. Dit team nam de wisselbeker over van Hazebroek en Tamerus. Tweede en derde werden de teams van Ha- 1 zenbroek en Tamerus met 4 winst maar met 25 en 23 saldo punten te c weinig om hun beker te behouden. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel -"We kregen een mooie kans om iets voor de lokale goede doelen in de ge meente Zuidpias te kunnen beteke nen", legt Ad Sterk van Healthclub Sportiv uit. "Initiatieven zoals Hos pice IJsselthuis en Stichting Zuid- plas Helpt zijn er voor ons allemaal, dus vind ik het meer dan netjes om iets voor hen terug te doen." Sterk zette dus een spinningmarathon op en trok daarmee veel bekijks op het Raadhuisplein. "Het organiseren van een dergelijk evenement is tevens een mooie inburgeringscursus in Nieuwerkerk. Ik heb veel inspireren de mensen mogen ontmoeten, maar dat had niet gekund zonder de Jeu de Boulesvereniging", aldus Sterk. "Sport verbroedert", laat Jeu de Bou- ler Cees Hoogendoorn op zijn beurt weten. "Ik ben erg te spreken over het verloop van deze dag en hoop op een vervolg in 2012." Wat Sterk betreft zit dat er wel in, maar dat is niet te realiseren zonder de deelne mers. "Doen jullie volgend jaar weer mee?", vraagt Sterk. Er klinkt een volmondige 'ja' uit de monden van de uitgeputte spinners. En daar slaat hij de spijker op zijn kop. Ruim 65 sportievelingen klom men zaterdag op de spinning-fiet sen om daar drie uur later pas weer af te komen. Iedere deelnemers deed hard zijn of haar best om zoveel mo gelijk sponsors te vinden. Uiteinde lijk werd er 11.680,- euro bij elkaar gespind. Marco van den Arend, de Mooi bedrag voor lokale goede doelen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De jeugd van vier tot veertien jaar is tussen I en 7 augustus welkom in de Witte Tent. Voor de kinderen van vier tot negen is de Witte Tent Week en voor de kinderen van tien tot veertien is er de Tie nerweek. 'Echt wel!' is het thema. Het ochtendprogramma van de Witte TentWeek duurt langer dan voorheen: van 10.00 tot 12.15 uur. Voor knutselen, toneel of bijbel verhalen zijn de kinderen welkom in drie tenten: bij de Gideonschool aan het Kroonkruid, in het Essepark en op het plein van de Elimschool in Dorrestein. Voor meer informatie: www.wittetentweek.nl. Van dinsdag tot vrijdag is de jeugd van tien tot .veertien jaar welkom in het Essepark. Vanaf 16.30 bestaat de mogelijkheid om spellen te spe len, aan toneel te doen en te bar becuen. Aan het eind van de avond is er de mogelijkheid tot bijkletsen. Het programma van de tienerweek duurt tot 21.00 uur en er wordt ge zamenlijk gegeten. Voor meer infor matie: www.tienerweek.nl. De volwassenen kunnen niet ach terblijven. Zij zijn uiteraard welkom om te komen kijken, maar daarnaast is er voor ouders ook een Sing-in in de tent in het Essepark. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de laatste les' van het kinderorkest Piccola Musica van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool werd ln plaats van samen gemusiceerd, samen getekend onder leiding van dirigente Monique van Leeuwen. De kinderen tekenden al luisterend naar de muziek van de 'Carnaval des Animaux' van Camille Saint-Saens het verhaal. Nieuwerkerk aan den IJssel - De da mes van Passage stappen maandag 11 juli om 19.00 uur op de fiets voor een tocht van zo'n twintig kilome ter. Er wordt en koffiestop ingelast. Zowel leden als niet-leden zijn wel kom om mee te fietsen vanaf het vaste vertrekpunt het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Bey- erinkstraat 53. Voor meer informatie: 0180-332155. Nieuwerkerk aan den IJssel - De monumentale kastanje op de hoek 's-Gravenweg-Kerkplaan is ge snoeid, zijn wortels hebben meer ruimte gekregen en onder het voet pad zijn kratten met compost aan gebracht. Een onderzoek van de Nationale Bomenbank wees uit dat de weg werkzaamheden juist een kans om de standplaats van de boom te verbeteren. Omdat de weg veertig centimeter is opgehoogd waren maatregelen nodig; snoei zorgt naast meer licht in de kroon ook voor het op peil brengen van de doorrijhoogte. De witte paarden- kastanje van 120 jaar zou in zijn nieuwe staat nog minstens twintig jaar mee kunnen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13