Zwaar weer op komst voor Zuidpias Gezond knagen tijdens de raad Zuidpias Muziek Festival Zuidpias terecht op vingers getikt door provincie Zuidpias krijgt ouderenadviseurs en mantelzorgsteunpunt Hulp voor kinderen met ouders met psychiatrische- of verslavingsproblemen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 JULI 2011 15 Stichting Dier Retour Raad van State - uitspraak Vervolg van voorpagina Zuidpias - Enige weken geleden bliezen de coalitiepartijen nog hoog van de toren en twijfelden ze of het college nog wel 'in control' was. Na een brief van drie kantjes waarin het college verwees naar de accountantsverklaring en de meicirculaire, leek alles weer goed. De coalitiepartijen hebben er weer alle vertrouwen in dat het college de bezuinigingstaakstelling kan volbren gen. De oppositie was echter allerminst gerustgesteld. Een maand geleden kwamen de komkommers nog op de afvalberg terecht. De vraag is nog niet volledig hersteld, maar de export is wel weer op gang gekomen. Zuidpias - Om duidelijk te maken dat de glastuinbouwproducten uit Neder land volkomen veilig en goed gecontroleerd zijn, hebben tuinders uit de ge meente Zuidpias tijdens de raadsvergadering van dinsdag 28 juni tassen met groente en een gezonde versnapering uitgedeeld. "Is dit het nu?" vroeg Claudia Wolff (D66) zich hardop af en toonde wei nig vertrouwen in het college en in de financiële weerbaarheid van de gemeente. Om snel orde op zaken te stellen stelde ze voor om projecten die risico's opleveren of die op korte termijn besparingen kunnen ople veren versneld uit te voeren. Wolff noemde hierbij de verkoop van de Ambonwijk en het ontwikkelen van de locatie van het oude gemeente huis in Zevenhuizen. Ook moest de Zuidplasontwikkeling eens grondig tegen het licht gehouden worden. Ook Harm Lamberts (GBZ) toonde zich kritisch. 'In control' is meer dan een goedkeurende accountants verklaring en transparante verant woording. Er moet vooral voldoende beleid zijn om tegenvallers op te vangen. "Een aantal plannen is nu te risicovol geworden. Die moeten we bereid zijn bij te stellen." Als voorbeelden noemde Lamberts de Zuidplaspolder, Kortenoord en de Kleine Vink. "Geen enkele gemeente is ooit hele maal in control", stelde Jan Hordijk (WD). "Het gaat om vertrouwen en dat heeft mijn fractie in dit col lege." Hierop brak de klomp van Claudia Wolff en andere oppositieleden in duizend stukken. Hoe kan het eerst Zuidpias - De Zeven Muzen organi seert voor de tweede maal het Zuid- plas Muziek Festival. Verspreid over de gemeente Zuidpias zullen op 8 en 9 oktober muzikale activiteiten plaatsvinden. Op zaterdag 8 oktober wordt een Korenmiddag gehouden in de dorps kerk van Moordrecht. In Dorpshuis Swanla vindt op diezelfde dag een De provincie maakte dit tot woede van de gemeente en Verboom on gedaan. Reden daarvoor is dat de provincie het gebied op termijn voor woningbouw wil reserveren. Ver breid liggende glastuinbouw moet worden gesaneerd of onderdak vin den in het nieuwe glastuinbouwbe- drijvenlandschap. Volgens de gemeente is de ingreep door de provincie onterecht. De gemeente wilde juist gevolg geven zo ferm geuite gebrek aan vertrou wen met drie A4tje zijn hersteld? Nou, nou nou, temperde Marnix de Rompf (CU/SGP) de gemoederen. "De vraag stellen of het college in control is, betekent niet dat daar fundamentele twijfel bestaat." Ge woon een vraagje dus. Een die voor de coalitiepartijen blijkbaar afdoen de beantwoord is, zo bevestigde ook Mogens Domela Nieuwenhuis (PvdA). Een nauwelijks hoorbaar snuiven steeg op vanuit de opposi- tiebanken. Ferry van Wijnen (Trots) legde de hand stevig op de knip en stelde geen cent te willen uitgeven die niet op de begroting is terug te vinden, tenzij hierdoor de veiligheid van burgers in het geding komt. Plannen en projecten waarvoor geen directe noodzaak is, moeten worden ge stopt. Een motie van deze strekking haalde het echter niet. "Plannen die niet zijn begroot gaan altijd langs de raad", merkte Hordijk op die daaraan toevoegde dat hij per ge val wilde bekijken of hij ergens geld aan zou willen uitgeven of niet. De Graaff stelde voor in ieder geval de 'stopkosten' voor projecten vast in kaart te brengen. Dit zegde wethou der Henk van der Torn toe. Waar de klappen precies gaan vallen en hoe hard, wordt pas in het najaar duidelijk. Orkestenavond plaats in dorpshuis Swanla in Zevnhuizen. Aanvang 20.00 uur. Zondag 9 oktober is er een klassiek concert in de Sint Josephkerk in Nieuwerkerk aan den IJssel. Aan vang 15.30 uur. Voor het klassieke concert kan zo wel jong als oud zich aanmelden via muziekschoolnkerk@kpnmail.nl. aan een al tien jaar geleden geda ne toezegging dat Verboom mocht uitbreiden. Volgens Verboom is ver plaatsing naar het glastuinbouw- bedrijvenlandschap financieel en technisch onhaalbaar. De Raad van State constateert dat er bij Verboom inderdaad sprake is van verspreid liggende kassen. Uit breiding daarvan is in strijd met provinciale regels, aldus de Raad, zodat de uitbreiding terecht onge daan is gemaakt. Op deze manier vroeg de Land- en Tuinbouw Organisatie (LTO) Noord aandacht van de raad in verband met de EHEC bacterie en de gevol- De ouderenadviseurs dienen om ouderen zo goed mogelijk te la ten deelnemen aan de samenle ving. Binnen Zuidpias zijn twee ouderenadviseurs: er was al een adviseur voor Nieuwerkerk en nu is er ook een voor Moerkapelle, Moordrecht en Zevenhuizen. De ouderenadviseurs bezoeken de ou deren en hebben een netwerk van Gevonden: Zwart-witte kat, Dorpsstraat Ze venhuizen. Lichtblauwe parkiet, Mercuriusweg Waddinxveen. Wit kitten, cyperse staart, vlek o#p kop en rechterzij, ca. drie maanden oud, Tweede Bloksweg Waddinxveen. Ongecastreerde zwarte kater, witte tenen voor, poten achter, bef, kin, hals, op buik. Langs de spoorlijn Waddinxveen/Boskoop. Rood kitten. 's-Gravenweg Nieuwerkerk aan den IJssel. Cyper rode poes, Oostbuurt straat Moordrecht. Ongecastreerde zwarte kater, witte bef, wit aan po ten, Zuideinde Zevenhuizen. Cypers kitten, ca. zes weken oud, Zwanen- daal Nieuwerkerk aan den IJssel. Zwarte poes, Bloemendaalseweg Waddinxveen. Voor meer informatie: 0184-661509 of www.dierretour.nl gen hiervan voor de tuinders. Ook in de gemeente Zuidpias zijn tuinders geconfronteerd met de gevolgen van de EHEC-crisis. Om- zorg- en welzijnsinstellingen waar zij ouderen naar kunnen verwijzen. In hun werkzaamheden worden zij bijgestaan door speciaal opgeleide vrijwilligers. Voor meer informatie: www.ouderenadviseurzuidplas.nl. Voor mantelzorg waren de inwoners van Zuidpias aangewezen op regio- Bij voldoende belangstelling start na de zomervakantie een jongeren groep voor kinderen van twaalf tot zestien jaar. Tevens starten in 2012 weer Doe-praat groepen voor kin deren van acht tot twaalf jaar en voor jong volwassenen van zestien tot 23 jaar. De activiteiten tijdens de groepsbijeenkomsten variëren van samen iets leuks doen tot het uit- dat de export richting Duitsland en Rusland stil kwam te liggen en door algemene negatieve publiciteit over de herkomst van de EHEC bacterie, zijn ook bij enkele tuinders de kom kommers, tomaten en paprika's op de vuilnisbelt terecht gekomen. Ver schillende tuinders zijn in de finan ciële problemen terecht gekomen. nale voorzieningen. Voor informatie en ondersteuning kunnen mensen nu terecht bij de mantelzorgconsu lent in de eigen gemeente. Het informatiepunt is te vinden aan het adres De Meidoorn 1a in Nieuwerkerk en telefonisch bereik baar op 0180-310050. De inwoners van Zuidpias worden tijdig geïnfor meerd over de opening. Vanaf ok tober is de ontmoetingsruimte voor ouderen geopend van maandag tot donderdag, tussen tien en twaalf uur 's ochtends. wisselen van ervaringen en praten aan de hand van thema's. Bij vol doende aanmelding gaat de groep van start. De groepen zijn preventieve groepen en geen therapiegroepen. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-560525 of preventie@ ggzkinderenenjeugd.nl. Zuidpias - Binnenkort wordt er in Nieuwerkerk aan den IJssel een informa tiepunt voor ouderenadvisering en mantelzorgondersteuning geopend. In hetzelfde gebouw bevindt zich een ontmoetingsruimte voor ouderen. In de tweede helft van 2011 worden beide geopend. Den Haag/Zevenhuizen - De provincie heeft met een goede reden ingegrepen in het bestemmingsplan Het Nieuwe Midden van de gemeente Zuidpias. Dat heeft de Raad van State woensdag 29 juni geoordeeld. Het bestemmingsplan maakte tegen de wens van de provincie een uitbreiding mogelijk van het kas- senareaal van boomkwekerij Verboom aan de Zuidelijke Dwarsweg. Gouda - De afdeling preventie, van GGZ Kinderen en Jeugd Rivierduinen, verzorgt de cursus KOPP/KVO. Deze cursus wordt georganiseerd voor kinde ren van ouders met psychiatrische problemen en/of verslavingsproblemen. Tijdens deze cursus vinden kinderen herkenning, begrip en steun en leren zij om te gaan met de moeilijke situatie thuis en de reacties uit hun omgeving. De bijeenkomsten vinden plaats in Gouda.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15