in AF1|V| NATUURWANDELINGEN SKATEN VOOR IIET GOEDE DOEL HEEFT EEN EMOTIONELE WAARDE" &yte 18 HART VAN HOLLAND ZOMER 6 JULI 2011 ImtS De nieuwe dimensie vanJA/ednesday Night Skate Martin Visser té tXapgïfe aan één IJssel over zijn boot Xirrreroni Zevenhuizen - Tot en met de laat ste vrijdag in september is er elke vrijdagavond een rondleiding door en om het Koornmolengat. Het Koornmolengat is een natuurgebied dat stamt uit de verveningsperiode tussen 1380 en 1500. De rondlei ding staat onder leiding van een natuurgids van Natuur- en Vogel wacht Rotta. Tijdens de wandeling maakt de deelnemers kennis met de flora van het veengebied, daarnaast wordt aandacht gegeven aan de voorko mende fauna en de geschiedenis van het gebied. De wandeling van anderhalf tot twee uur is gratis, start om 19.00 uur bij de bankjes tussen eetcafé de Roerdomp en de boogbrug over de Hennipsloot. Voor meer informatie: 06-41043562. 'V'lllifllfiliI Rotterdam - Duizenden skaters togen jaren achtereen naar Rotterdam voor de zomerse Wednesday Night Skate en ook de komende drie jaar zal dat het geval zijn. Naast een ander startpunt en een gewijzigde route - zonder pau ze - is de grootste verandering dat de deelnemers zich met het skaten voor het goede doel inzetten. "Een leuke win-win situatie", aldus organisator Rob Langenberg van Sportmarketingbureau Shivers. "Wednesday Night Skate krijgt op deze maniereen bijzondere en 'warme', extra dimensie." In de afgelopen jaren is het aan tal deelnemers aan de Wednesday Night Skate explosief gegroeid. Wat ooit begon als een klein lokaal evenement is inmiddels uitgegroeid tot een begrip op de Rotterdamse zomerevenementenkalender. Lan genberg: "In de tussentijd hebben we niet stilgezeten, en hebben we op diverse manieren gekeken of we de Wednesday Night Skate een spe ciale lading kunnen geven. Daarom zijn we zeer verheugd dat we de vijf skate-avonden elk aan een goed doel uit de regio Rotterdam hebben kunnen koppelen. Het evenement is nog steeds gratis toegankelijk, maar voor minimaal twee euro kun nen de skaters bij het startpunt een polsbandje kopen waarmee ze hun betrokkenheid bij het goede doel onderstrepen. Daarnaast hebben we, naast hoofdsponsor Fit For Free, per avond een specifieke sponsor. Zo zal op 13 juli het Daniel Den Hoed met ROGAM Ft Victoria optrekken, en mag een week later de het Jeugd sportfonds Rotterdam op steun van de EuroGames rekenen. 27 juli trek ken Diergaarde Blijdorp en Bram La- dage samen de skates aan, waarna op 3 augustus Pension Maaszicht en Rollerblade aan elkaar gewaagd zijn. Tijdens de vijfde en laatste edi tie van 10 augustus zullen het Sop hia kinderziekenhuis en Woonstad Rotterdam in het midden van de belangstelling staan." Nieuwe startpunt, geen pauze Los van deze gedachte van Wednes day Night Skate is er nog een twee tal veranderingen ten opzichte van vorig jaar. "Het startpunt en de rou te zijn aangepast. Uit veiligheids overwegingen vindt de start nog wel plaats op de Binnenrotte, maar dit jaar aan de kant van de Centrale Bibliotheek. En omdat we het par cours iets korter hebben gemaakt, hebben we besloten de pauze tus sen de twee etappes te schrappen. Op deze manier houden we de vaart er goed in waarna we tijdens de speciale Skate Jam de avond op een muzikale wijze kunnen afsluiten." Roze wolk Als klap op de vuurpijl krijgt de Wednesday Night Skate van woens dag 20 juli een heel bijzonder tint je: er zal een ware een 'roze wolk' door het centrum trekken wanneer honderden lesbiennes, homo's en bi-sexuelen die voor de EuroGames naar Rotterdam zijn gekomen, de skates aantrekken. "In de afgelopen periode hebben we contact onder houden met de organisatie van Eu roGames dat dit jaar in Rotterdam plaatsvindt. Van 20 tot en met 24 juli kan Rotterdam rekenen op meer dan zesduizend deelnemers aan een sportief en cultureel evenement dat speciaal voor lesbiennes, homo's, bi- en transsexuelen wordt geor ganiseerd. Door hun deelname aan Wednesday Night Skate geven zijn op deze manier nog meer kleur aan het nu al bijzondere skate-event." De Fit For Free Wednesday Night Skate vindt dit jaar plaats op vijf woensdagavonden (13, 20, 27 juli, 3 en 10 augustus). De start is om 19.30 uur vanaf de Binnenrotte. Voor meer informatie: www.wednesdaynightskate.nl Martin Visser op zijn bootXimeroni. Zevenhuizen - De Rottemeren kent hij op z'n duimpje. Niet zo vreemd aan gezien de 67-jarige Martin Visser uit Ca pel Ie al vanaf zijn vierde door het gebied vaart. "Ik kwam hier altijd al met mijn ouders. Ik ben opgegroeid met Wim Verhoef.Hij wijst naar een huis in de buurt van eetcafé De Roerdomp, verscholen tussen het groen. "Zijn vader was de beheerder van het jachtge bied hierachter. Daar werd op eenden gejaagd. Zijn dochter, de zus van Wim, is nu de eigenaar van dat eetcafé. Het is ooit begonnen als patatkraam, dat weet ik nog wel." De vader van Martin is inmiddels overleden. Zijn moeder van 91 heeft de bakdekkruiser uit 1952 en met een lengte van ruim tien meter, een paar jaar geleden overgedragen aan zoonlief. "Daar had ik gemengde gevoelens over. Het schip was niet best onderhouden en bovendien was ik inmiddels een maatje groter gewend." Toch doet Martin de boot niet van de hand. "Het heeft een emotionele waarde. Ik heb er zoveel vakanties op beleefd." De komende weken is hij, samen met zijn vrouw, op de Ximeroni te vinden. Waar die naam vandaan komt? "Ximeroni komt uit een song tekst van Anneke Grönloh. Volgens mij komt het voor in het lied 'Mor gen zal ik bruiloft vieren' en letter lijk betekent het volgens mij 'ochtendgloren'. Mijn vader vond het een leuke naam voor de boot." Martin kan wel ach ter de naamkeuze staan al zegt hij er meteen achteraan:. "Ik vind het eigenlijk niet zo belangrijk, het is maar een naam. Ik heb mijn boten vroeger genoemd naar mijn dochter Ivette en ik heb ook een boot gehad met de naam Cinderella. Ik heb een hele poos gevaren met een valk kruiser van twaalf meter." Martin kan vooral de rust en het water zo waarderen als hij op zijn boot onder de parasol zit en om zich heen zit te kijken. "Mijn vrouw houdt van lezen, ik houd me vooral bezig met vissen. Aan de boot wer ken doe ik 's morgens een paar uur. Ik heb reuma en een hernia en dus kan ik niet te gek doen. Maar er moet wel het nodige aan de boot worden gedaan." Volgens de Capellenaar is het onderhoud van zijn boot er het afgelopen jaar wat bij ingeschoten. "Her en der moeten roestplekjes weg worden gewerkt en een schilderbeurt was ook niet overbodig geweest. Nou ja, het komt wel weer. De komende weken zal ik zo nu en dan eens iets doen." Daarnaast wordt er de komende week gevaren. De reis gaat richting de Kaag en de Westeinderplassen en door naar Noord-Holland. Op de huidige ligplaats vlakbij De Roer domp in Zevenhuizen, een terrein waar je alleen mag afmeren als je lid bent van de zogenoemde Unie van Watertoeristen, blijft Martin dus niet zo lang. In de boot heeft het echtpaar Visser alles bij de hand. Er kan uitgebreid worden gekookt, er is een toilet aan boord en slaapruimte voor maxi maal drie personen. "Hier brengen we de maanden juli en augustus in door. Af en toe ga ik even naar huis voor de post en de planten, maar voor de rest hebben we de tijd aan ons zelf. Heerlijk. Dat is wel eens anders geweest", grinnikt Martin. Hij was vroeger soms maandenlang van huis. "Ik werkte mee aan de aanleg van pieren over de hele wereld en ik heb naar olie geboord in de woestijn. Ik vind het nu wel even lekker dat ik rustig kan genieten." De buurgemeenten Zuidpias en Waddinxveen zijn heel verschillend van elkaar, maar hebben ook veel gemeen. De ene gemeente heeft bijvoorbeeld net een gemeentelijke herindeling achter de rug, de ander staat aan de vooravond van een fusie.Waar beide gemeente ook veel van hebben, is water en waar water is, zijn recreanten. Hart van Holland gaat deze zomer op zoek naar eigenaren van een boot met een aparte naam. ai&ËSËlSËiS! PipPBttP

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 18