OP PAD MET DE wijkagent Inschrijving scootmobieltocht geopend Zomeropruiming Wereldwinkel mmsmamm- Harpconcert in etalage Vissen om de Molenviergangbokaal Jeugd 22 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 JULI 2011 De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rjjfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Go van den Berg, wijkagent in Moordrecht, over de jeugd in Moordrecht. Toen ik als wijkagent gevraagd werd, zei ik tegen mezelf: als je dit gaat doen krijg je er een hoop kinderen bij. En dit is dus gebeurd. De jeugd in Moordrecht beschouw ik als mijn kroost. En als het mis gaat met dit kroost doet het dus pijn. Ik ben mij er van bewust dat ik ze niet voor alles kan behoeden, maar diep in myn hart wil ik dit wel. De jeugd heeft zo zijn eigen problemen. Een maand geleden kreeg ik in de nachtdienst een melding van overlast door jeugd, achter de kerk. Toen ik daar heen liep vloog de jeugd alle kanten op. Op twee meiden na, die bleven zitten. Ik ging er naast zitten en raakte met ze in gesprek. Het gesprek raakte me... De moeder van het ene meisje kon het moederschap niet aan toen het meisje drie was en het andere meisje had nu te kampen met eenzelfde soort probleem. Ja, het enige wat je dan kan doen is luisteren. Ha een minuut of vijf was de hele groep weer terug en waren we met zijn allen in gesprek achter de kerk. Het was een mooi gesprek, het enige wat we deden was luisteren naar elkaar. Ha een kwartiertje zei ik 'kom we gaan'. 'Moeten we weg?' was hun vraag. 'Ja', zei ik, 'we gaan ergens anders zitten, want zelfs ik veroorzaak hier overlast. Het galmt hier als een gek. En de moeders rond om deze kerk willen ook slapen.' Ja, daar had ik wel gelijk in. De groep ging naar huis, het was mooi geweest deze avond. Het meisje ben ik nog achterna gerend: 'Hier mijn telefoonnummer, voor het geval je het niet meer weet.' Glimlachend gingen we uit elkaar. Fotografie/Beeldende kunst info@scnz.nl Nieuwerkerk - Platform Gehandicap ten Zuidpias organiseert dit jaar de jaarlijkse scootmobieltocht in samen werking met Stichting Evenement. Op 27 augustus vindt de scootmo bieltocht plaats.Verkeersbegeleiding, lunch en technische bijstand: overal wordt voor gezorgd. Inschrijven is het enige dat deelnemers hoeven te doen en dat kan door te mailen naar bestuur@pgzuidplas.nl of door het contactformulier in te vullen op www.pgzuidplas.nl. Aanmelden kan ook per telefoon: 0180-317515 of 0180-319729. Aan de tocht mogen ook bikers en fietsers deelnemen. Zevenhuizen - In Wereldwinkel Z-M zijn diverse artikelen en restanten afgeprijsd. De opruimingsactie duurt zolang de voorraad strekt. Onder de artikelen vindt men sjaals, kaarsen, boekjes, sieraden en diverse speel goed. Nieuw in het assortiment zijn onder meer leren tassen en porte monnees. De Wereldwinkel Z-M is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D en is, ook tijdens de vakantieperiode, geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur; op vrijdag tot 17.00 uur. Tot 31 juli Fotowedstrijd 'Me and my family'. Inleveren Foto's kunnen tot 31 juli inge stuurd worden: fotowedstrijd JIZU.nl onder vermelding van naam, adres en telefoonnummer. Info: www.jizu.nl Dinsdag 12 juli 19.00-21.00 uur Openstelling historisch centrum Ons Verleden Tweemanspolder 15 Zevenhuizen Info: johan@bovenmolen.nl en 06-53385372 Moordrecht - Reinilde Zevenbergen, als harpdocente werkzaam bij De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool hield haar jaarlijkse voorspeelavond donderdagavond 30 juni in een leegstaand winkelpand in Moordrecht. Een presentatie op locatie van de muziekschool die ook een aantal harpleerlin- gen uit Moordrecht heeft. Een hengeltje uitgooien in de boezemsloot bij de bovenmolen. Zevenhuizen - De jeugd slaat ook graag een vis aan de haak. Dat is de jeugd van hengelsportvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle goed ge lukt op zaterdag 2 juli. Vlakbij de bovenmolen van de Molenviergang sloegen de acht deelnemers teza men 114 vissen aan de haak. Brian Kuiper was met 42 stuks de absolute topper. Tim Bakkeren ving acht vis sen, daar zat een brasem bij van 58 centimeter. Brian Kuiper ontving de wisselbe ker uit handen van gastheer Johan Ottevanger. Nummer twee werd Wiebe Lekkerkerk met twintig ge vangen vissen, gevolgd door Sander Floek met zestien stuks. Sem Bis- Jeugdige veelvangers vallen in de prijzen. schoff ving tien vissen, Timon van sen aan de haak, Guilherm van Parijs Dam ving er eentje minder: hij werd vijf en Stefan Bos haalde vier vissen vijfde. Tim Bakkeren sloeg acht vis- binnen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 22