Klikken mag Inbrekers hyven ook Verlaging van de overdrachtsbelasting kan veel geld schelen Dorrestein Shoppers Zwart schaap levert geld op www.hartvanholland-online.nl HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 6 JULI 2011 23 Notaris Jaap van der Hammen, notaris in Zevenhuizen Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Waddinxveen - Jan Aalbers van GallEtGall kon onlangs een cheque ter waarde van 338,- euro overhandigen aan Rens Boogaard, beheerder van kinderboerderij Dierendal. Aalbers had de afgelopen twee weken 388 flessen wijn van het merk Oveja Negra, het zwarte schaap, verkocht en doneerde voor iedere verkochte fles een euro aan de kinderboerderij. Regio - Politie Hollands Midden waarschuwt social media-gebruikers: zet niet op internet wanneer en hoe lang u op vakantie gaat. Een inbreker kan hier misbruik van maken en uw huis binnendringen wanneer u weg bent. In één klap alle vrienden en fami lieleden laten weten dat u de ko mende twee weken vakantie viert in Griekenland. Even een berichtje op Facebook, Flyves, Twitter, uw weblog en iedereen is ingelicht. Anno 2011 delen veel mensen graag via social media hun doen en laten met de buitenwereld. Op het 'world wide web' wanen zij zich onzichtbaar en hebben zij het idee dat alleen mensen die zij ken nen, hun berichten lezen. Helaas kunnen ook internetgebruikers met minder goede bedoelingen hun status op internet bekijken. Wanneer zij bijvoorbeeld zien dat u voor twee weken op vakantie gaat, kunnen zij in sommige gevallen met een paar klikken achterhalen waar u precies woont. Kort daarna slaan zij hun slag in de woning. Deel dus niet via internet dat u op vakantie gaat. Houd ook de pagina's van uw kinderen in de gaten. Delen zij wanneer jullie op vakantie gaan? Een optie is ook om uw pagina op bijvoorbeeld Hyves of Facebook alleen toegankelijk te maken voor bekenden. U moet eerst vrienden worden voordat zij uw pagina kunnen bekijken. Tips van de politie om inbraak te voorkomen: 1. Bevestig tijdens of rondom de vakantie een 'nee-nee' sticker op de brievenbus, verkrijgbaar bij elke gemeente. 2. Als u normaal gesproken een auto op de oprit hebt staan: vraag of anderen hun auto tij dens de vakantie op de oprit willen plaatsen. 3. Als u een draadloze deurbel hebt, laat dan de buren deze be antwoorden. @inbreker: Voor degenen die nog niet zo lang twitteren: geef hier ajb door wanneer je met vakantie gaat. Dank! ivakantie Please RT Nieuwerkerk aan den IJssel - Anita den Toom en Ineke Rietveld deelden woensdag 29 juni in winkelcentrum Dorrestein voor de laatste keer de rijk gevulde 'Dorresteinshoppers' uit aan de prijswinnaars van de fotowed strijd die de afgelopen tijd gehouden werd in het winkelcentrum. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO "De regering heeft vrijdag 1 juli medegedeeld dat zij de over drachtsbelasting voor 'een peri ode van één jaar wil verlagen. De verlaging geldt vanaf 15 juni 2011 tot 1 juli 2012. Officieel kan dat pas na goedkeuring door het parlement en treedt de regel op 1 januari 2012 met terugwerkende kracht in werking. Tot die tijd keurt het kabinet goed dat vanaf 15 juni 2011 de overdrachtsbe lasting is verlaagd van 6°/o naar 2%. De verlaging geldt voor be staande woningen (in principe geen nieuwbouw dus). Of u deze als particulier koopt of als beleg ger voor de verhuur aan een par ticulier maakt niet uit. Het gaat wel om veel geld. Als u een huis koopt met kosten koper zit in de kosten koper ook de overdracht belasting. Uw kosten koper gaat dus met 4% procent omlaag. De overdrachtsbelasting betaalt u op enkele uitzonderingen na meestal over de koopsom. Stel de koopsom van het huis is 200.000,- euro. U betaalt dan normaal gesproken 12.000,- euro en nu tijdelijk 4000,- euro. Een besparing van 8000,- euro. Jaap van der Hammen. Stel de koopsom van het huis is 400.000,- euro. U betaalt dan nor maal gesproken 24.000,- euro en nu tijdelijk 8000,- euro. Een be sparing van 16.000,- euro. Het gaat dus echt ergens om. Heeft u net een huis gekocht en u heeft nog niet gepasseerd bij de notaris dan geldt de regeling ook voor u, als de notariële akte passeert in de periode waarvoor de regeling geldt. Mocht een en ander nog vragen bij u oproepen neemt u dan contact op met uw notaris." 31

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23