Geslaagde Farewell Party Van Vliet Barracuda zet Wingerd zwemmers in het zonnetje Gezelligheid troef bij afsluiting koorseizoen Jonge leden TCN boeken buitenshuis succes HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 6 JULI 2011 27 A Tennis Nationale kampioen schappen minioiren Kikkertoernooi in volle gang IJssel bridge in de zomer Joan en Sarah zingen en spelen leerlingen toe. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als je afscheid neemt, moet je het goed doen. Dat hebben de ouders en groepachters van de Wingerd goed begrepen. Met ondermeer een optreden van Joan Fran ka werd dinsdag 28 juni afscheid ge nomen van de basisschooltijd in het Van der Valk Hotel. Het optreden van 'Voice of Holland'- ster Joan Franka kwam als een verrassing voor de leerlingen van groep 8a en 8b. De Farewell Party was een initiatief van de ouders en werd door de kinderen zelf georga niseerd. Nadat de kinderen hadden gedineerd bracht de Nieuwerkerkse zangeres het nummer 'Grenade' van Bruno Mars ten gehore. Sarah van den Flul zong vervolgens 'Use Some body' van Laura Jansen met Franka samen. Geheel toepasselijk zong Sarah het nummer 'Afscheid' van Glennis Grace als afsluiter, waarbij ze zelf piano speelde. DJ Flans Vogel bediende vervolgens de knoppen en de kinderen kon den zich uitleven op de dansvloer. Aan het einde van de avond lieten de leerlingen een wensballon op, waarmee de afsluiting van de basis schooltijd compleet was. Het optreden voor en vrijwilligers van de Zonnebloem werd een gezel lig uitje voor gasten en koorleden. Dirigent en begeleider Frank van Wingerden gaf een toelichting over de achtergrond van de liederen en over de orgelsolo's van Bach en Mo zart die hij ter afwisseling van de zang van de dames speelde op het orgel van het Ontmoetingscentrum. Dit werd zeer op prijs gesteld door het publiek, dat ook met zichtbaar plezier de bekende liedjes Droom land, Ja zuster, Nee zuster en In een rijtuigie meezong met het koor. 'n de pauze werden alle aanwezigen door de vrijwilligsters voorzien van koffie of thee met iets lekkers en werden loten voor de Zonnebloem loterij verkocht. De opbrengst komt ten goede aan het Zonnebloem- werk voor zieken, gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. Flet doel van de Zonnebloem is de wereld van deze mensen met een fysieke be perking wat vrolijker te maken door huisbezoek, activiteiten en vakan ties. Voor meer informatie: www. zonnebloem.nl. Flet koor hervat de repetities op don derdag 1 september met een open avond. Belangstellende dames die overwegen in een koor te gaan zin gen kunnen dan zien hoe het eraan toegaat op een repetitieavond. Voor meer informatie: www.nieuwerkerksvrouwenkoor.nl of 0180-316964. Voorzitter Cock Vroegop overhandigt een medaille aan zwemmer Mark Hensen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De laatste zwemtraining van het seizoen is voor de leden van zwemvereniging Van Vliet Barracuda altijd een speciale. Het bestuur zet de zwemmers die dit seizoen het meest zijn opgevallen dan in het zonnetje door hen te huldigen. Donderdag 30 juni werden er dan ook weer bloemen en medailles uitgereikt in het Polderbad. Door Bart Jansen "We doen dit eigenlijk ieder jaar", vertelt Marike Koelé. "Er zijn altijd zwemmers die extra goed gepres teerd hebben tijdens het afgelopen seizoen. Dat kan zijn tijdens een NK of tijdens een andere belang rijke wedstrijd. Onze zwemmers zijn natuurlijk zelf al heel blij met hun prestatie, maar ook voor de vereniging is het'mooi als er goe de resultaten worden behaald." De zwemvereniging uit Nieuwerkerk doet het dan ook landelijk gezien niet slecht. "Dit seizoen zijn we als vijftiende in de middenmoot van de A-klasse geëindigd, dit is te verge lijken met de eerste divisie in het voetbal", legt Fleidi Kommers, assi stent-trainer, uit. "Wij zijn als ver eniging erg trots op het resultaat." Van Vliet Barracuda levert dan ook regelmatig goede zwemmers aan andere, hoger geplaatste teams. "Je hebt natuurlijk ook nog een soort 'eredivisie'", laat Kommers weten. "Soms verlaten onze leden ons om in een hogere klasse te gaan zwem men. Dat kost ons dan weer punten in de classificatie, maar tegelijker tijd is het ook een compliment om te zien dat wij die zwemmers opge leid hebben." Gelukkig zijn er ook genoeg zwem mers die bij Van Vliet Barracuda blij ven zwemmen. Zij werden dan ook door voorzitter Cock Vroegop in het zonnetje gezet. Flij reikte bloemen en medailles uit aan zijn zwemmers. "Ik vind het goed om te zien dat wij zulke goede prestaties hebben neergezet dit seizoen, mijn com plimenten." De zwemmers worden één voor één naar voren geroepen. De een ontvangt bloemen, de ander een medaille en er zijn er die beide presentjes verdienen. Niemand gaat met lege handen naar huis. Ook de trainers niet, want ook zij worden aan het einde van de huldiging in de bloemen gezet. Koffie, mooie klanken en lekker meezingen. Nieuwerkerk aan den IJssel - het Ave Verum, liederen van Mendelssohn en Schubert, Engelstalige volksliederen en liederen van César Franck; dat was het repertoire van de koorleden van het Nieuwerkerks Vrouwenkoor tijdens de afsluiting van het seizoen op donderdag 30 juni in het Ontmoetingscen trum. Regio/Nieuwerkerk aan den IJssel - De jeugdleden van Tennisclub Nieu werkerk hebben een flinke prijzen slag gemaakt. Bij open toernooien in Gouda en Capelle werden prijzen in de wacht gesleept. Bij het Stroopwafeltoernooi van tennisvereniging Be Quick in Gouda ging Jip Floffman er met de titel vandoor. In de categorie t/m 10 jaar versloeg hij Mees Bakker met 5-7 6-1 6-4. Freek Floogeveen jubileer de bij het Stroopwafeltoernooi; hij deed voor de vijfde keer mee, waar voor de organisatie hem roemde. In de categorie t/m 12 jaar ging Freek met de titel aan de haal. Sebastiaan de Quartel verloor de finale in de categorie t/m van Floor Bakker met 6-3 6-4. Op een heel ander niveau werd er gespeeld op CTC Capelle. Daar ging de 17-jarige Nieuwerkerker Bart van den Berg er met de titel van door in de categorie 3. Voor een plek in de finale was een titanenstrijd met clubgenoot Martijn Flerweijer nodig in de kwartfinale. De finale kostte minder moeite: Raymond van Lammeren, speler van Dash '35, werd met 6-4 6-0 verslagen. Van den Berg wist met dubbelpartner David Hill ook te zegevieren in de herendubbel 4. Omdat CTC Capelle gaat fuseren met LTC de Blinkert, was dit het laatste open toernooi van de vereniging: vanaf september fuseren de twee met TC Capelle als uitkomst. Dordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het zwemseizoen is zondag 3 juli afgesloten met de NK-minioren te Dordrecht. Drie Barracuda zwemmers wisten zich te kwalificeren voor deze kampioenschappen: Isabelle den Hartog en Jeroen Bechtold (minoren 5, geboren in 2000) en Merlijn den Hartog (mino ren 4 geboren in 2001). Jeroen kon geen rechtstreekse plaat sing afdwingen omdat de 24 tijdsnelsten van Nederland per afstand aan de start mochten komen. Merlijn den Hartog wist op vier afstanden door te dringen tot de laatste 24. Vier persoonlijke records wer den genoteerd waarbij de beste notering werd behaald op de vijftig meter vlinderslag met een veertiende plaats in 0.42.35. Isabelle den Hartog kon op twee afstanden starten en wist op beide slagen sterke persoonlijke records neer te zetten. Met de 23e inschrijftijd eindigde zij als twaalfde op de honderd meter vrijeslag in 1.13.45. Op de hon derd meter schoolslag greep zij net naast het brons; vierde in een tijd van 1.29.92. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Open Jeugdtoernooi van Tennisclub Nieuwerkerk - in de volksmond Kikkertoernooi - is maandag 4 juli van start gegaan. Het deelnemersveld bestaat uit 127 tennissers die spelen in de leeftijdscategorie- en t/m 8, t/m 10, t/m 12, t/m 14 en t/m 17jaar. De komende week zullen er 230 wedstrijden gespeeld worden op het tennispark van TCN. Er is een delegatie uit Nootdorp aanwezig, die vanwege een tenniskamp met 41 kinderen staat ingeschreven. In de cate gorieën t/m 12 en t/m 14 wordt er gespeeld om punten voor de KNLTB jeugdranglijst. Een toer nooi waar veel te winnen valt dus, met finales op zaterdag 9 juli. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Bridgeclub IJsselbridge werd maandag 4 juli door 34 paren een ronde in de zomeravond competitie gespeeld. Gon- nie Sterk en mevrouw Renirie werden eerste in d A-lijn met 74,7°/o. Tweede werden Marga en Wim Metselaar met 59,23% en derde Patrica Niewold en Ruud Bontje mt 54,17%. Herma en Bas Dullaart scoor den het hoogst in de B-lijn mt 67,97%, gevolgd door Maar ten Boer en Hieke Penning (62,24%) en Hermine Vorsten- bosch en Jan van Rheenen met 61,2o/o.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27