Bibliotheek nadert status 'voorleesmekka' dankzij Dutman K-5 toernooi Tennisvereniging Moordrecht 28HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT I 6 JULI 2011 Tennis Bijdrage Cultuurfonds Theater voor ledereen HSV Moordrecht hengelt bij Ter Aar Schaken De IJssel sluit schaak seizoen af Door Pepijn de Groot Moordrecht - Je rust pakken tus sen de boeken. Zelfs in bibliotheek Groene Venen lukte dat even niet. Met een goede reden: de biblio theek ontving onlangs de Machteld Dutman aanmoedigingsprijs en liet woensdag 29 juni zien wat er met het verdiende geld is gedaan. "We waren verrast toen we genomi neerd werden", zegt Anne Verhagen, coördinator jeugd bij Groene Venen in Reeuwijk en Moordrecht. De bi bliotheek verzilverde de nominatie en ontving vierduizend euro voor het project 50+ Leest Voor. De voorlees hoek achterin de bibliotheek heeft een nieuwe lik verf gekregen. Voor het interactieve lezen zijn er knuf fels en nieuwe kinderboeken aange schaft. Verhagen straalt. "Ten tijde van bezuinigingen is het fantastisch dat wij de prijs hebben gekregen." Naast de geldprijs is er een beeld dat onthuld wordt door niemand minder dan de naamdrager van de prijs: Machteld Dutman. Haar werk zaamheden bij het expertisecentrum voor Jeugd, Samenleving en Opvoe ding (JSO) leverde Dutman de titel Ridder in de Orde van Oranje Nassau op. De prijs is op zijn plaats volgens Dutman. "Een kind kan niet genoeg Onthulling door Dutman voorgelezen worden. 50+ Leest Voor is van toegevoegde waarde, er wordt in een groep gelezen. Inmiddels heb ik ook de 50+ leeftijd bereikt dus ik kan ook voorleesoma worden", zegt ze met een glimlach. Zenuwachtig is Dutman niet voor de onthulling van het beeld. "Ik ga hier alleen maar van stralen." Verbeek leest voor Voorleesopa worden laten de drukke werkzaamheden van wethouder Jan Verbeek niet toe, echter voorlezen staat hem op het lijf geschreven. Dat blijkt als hij Dikkie Dik voor leest in het kader van de opening. De wethouder toont zich tevreden. "Het is fijn dat ik een keer zonder leesbril kan lezen, deze letters zijn er groot genoeg voor." Met poppen en een zogenaamde kamishibai - een kastje met vertelplaten - wordt een levendige uitvoering gegeven met Verbeek op de vocalen. Een andere uitvoering vindt gedu rende de middag plaats. Leerlingen van muziekschool de Muziekerie brengen hun kunsten ten gehore. Een man zit aan de tafel naast het Dikkie Dik interactief met links Anne Verhagen. podium een krant te lezen. Hij lijkt onverstoorbaar, maar de deuntjes werken zo aanstekelijk dat hij bin nen de kortste keren opkijkt en met de wijsjes mee op tafel tikt. Voorleesmekka Met deze aanmoedigingsprijs en de daarmee aangeschafte middelen is de bibliotheek een waar leespara- dijs. Er zijn tassen met eén bepaald thema zoals bijvoorbeeld 'verjaar dag', waarin boekjes en bijbehoren de attributen te vinden zijn. Wordt de bibliotheek in Moordrecht een voorleesmekka? Dutman: "Dat zou fantastisch zijn! Dit is in ieder geval een goede aanzet." Onder het zo juist onthulde beeldje staat de tekst 'Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers.' Na het zien van deze voor leesmethode valt niet uit te sluiten dat de grote lezers van vandaag weer kleintjes willen zijn. Muziekerie-leerlingen stellen akoestiek van de bibliotheek op de proef. Moordrecht - Tropisch heet, zware onweersbuien, koele 17 graden dagen, het K-5 toernooi van Tennisvereniging Moordrecht heeft het allemaal ge had. Zinderende finales vormden zaterdag 2 juli de afsluiting van het ge slaagde toernooi. De uitslagen: Jongens enkel t/m 17 jaar: 1. Gert-Jan Veenman; 2. Aron Sluimer; Meisjes enkel t/m 14 jaar: 1. Rebec ca van de Werf; 2. Nicky Monchy; Jongens enkel t/m 14 jaar: 1. Lucas Mulder; 2. Tom Paymans; Meisjes enkel t/m 12 jaar: 1. Daphne Groot huis, 2. Fabienne Kling; Jongens en kel t/m 12 jaar: 1. Antara Bonafacia; 2. lan Struijk; Meisjes enkel t/m 10 jaar: 1. Charlotte Wijkamp; 2. Djoya van Dijk; Jongens enkel t/m 8 jaar: 1. Kick de Man; 2. Xavier Verwater. Meisjes dubbel t/m 17 jaar: 1. Eline Boon en Roos van Hazendonk; 2. Joy Struijk en Dewey van der Vlies; Jongens dubbel t/m 17 jaar: 1. Joek Veenman en Youri van Adrichem; 2. Tarik Hammach en Menno Jansen; Meisjes dubbel t/m 14 jaar: 1. Lon- neke Peters en Chantal Verburg; 2. Sophie van Hazendonk en Sophie van Koert; Jongens dubbel t/m 12 jaar: 1. Rick Erkelens en Ryan Ver burg; 2. Sam Decker en Donald Huy- sen; Gemengd dubbel t/m 17 jaar: 1. Eline Boon en Joek Veenman; 2. Dana van der Vlies en Gert-Jan Veenman. Allemaal winnaars. Moordrecht - Het Prins Bernhard Cultuurfonds Zuid-Holland heeft een bedrag van 2.500 euro be schikbaar gesteld aan Stichting Theater voor ledereen voor de productie 'Ontspiegeld'. Door het verlenen van financiële bijdragen, het opzetten van projecten en het uitreiken van prijzen zet het Cul tuurfonds zich in voor cultuur- en natuurbehoud in Nederland. Voor meer informatie: www.cultuurfonds.nl. Moordrecht - Met 22 man stond hengelsportvereniging Moor drecht op zaterdag 2 juli langs het Aarkanaal bij Ter Aar voor de zes de competitiewedstrijd. De vangst was redelijk: sommigen vingen een of meerdere brasems, anderen moesten het doen met een kleine re vis. In het A-korps was Hanne van der Hoek met 6230 gram de absolute winnaar, gevolgd door Erik Faas met 2660 gram en daar pal achter Sjaak Vonk met 2600 gram. Cees van den Heuvel had met 5770 gram de grootste vangst in het B-koprs, gevolgd door Wil lem de Zwart met 3330 gram en Frans Buurman met 3260 gram. Met 3900 gram werd Jan van der Schee eerste in het C-korps, met daarachter JP Quist met 3050 gram en Jari Faas met 1140 gram. Moordrecht - Een vergadering en een snelschaaktoernooi vormden de uitsmijters van het schaaksei zoen 2010-2011 van schaakver eniging De IJssel. Klaarblijkelijk een niet erg populair programma onder de schakers; slechts dertien schakers vonden de weg naar De Zespunt. Op de vergadering werd het afgelopen seizoen met de ver schillende toernooien geëvalueerd. Daarbij werd vooral stilgestaan bij de Interne Competitie en het toer nooi om de Zilveren Dame. Bij de competitie werd gepleit voor een grotere diversiteit aan tegenstan ders dan in het afgelopen seizoen. Bij het toernooi om de Zilveren Dame werd gepleit om ervoor te zorgen dat schakers die de finale- groep niet halen ook kansen heb ben op de Hoekveldtrofee. Verder werd geopperd het snelschaak kampioenschap (weer) in te stellen en werd aandacht gevraagd voor het materiaal. Tijdens de vakantie kan het bestuur aan de slag met de gemaakte opmerkingen. Vervolgens waren er tien scha kers beschikbaar voor een snel schaaktoernooi. Er werd een com plete competitie gespeeld: ieder schaakte negen wedstrijden. Pim te Lintelo bleek de sterkste met acht uit negen wedstrijden. Daar na volgden Pane Vink en Mick van den Berg met zes, Rien Duine en Hans Kortrijk met 5,5, Sjaak in 't Veld met vijf, Leen Boonstra met vier, Aad van der Meer met 3,5, Peter Koolmees met één en Jan Vink met 0,5 punt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 28