Bewoners eisen extra handhaving op strand Nesselande Maurice Vos bedwingt Mont Blanc voor goede doelen Leerlingen PassePartout schitteren in De Trein Deelgemeente en politie verbaasd over klachten omwonenden UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanuit Nesselande Slechts 5 min. HART VAN HOLLAND NESSELANDE 6 JULI 2011 31 Door Johanna van Waardenberg Nesselande - Omwonenden van het strand aan de Siciliëboulevard zijn ontevreden over de mate waarop de deelgemeente Prins Alexander en de politie de overlast van hangjon geren aanpakken. "We gingen vorig jaar de goede kant op, maar helaas vervallen we weer in de oude situ atie", zegt bewoner Roel Visser tij dens een informatiebijeenkomst van de deelgemeente op dinsdag 28 juni in buurtcentrum De Kristal. Groepen hangjeugd zijn, net als vorig jaar, ook de afgelopen zomerse dagen een bron van ergernis geweest voor omwonenden. In tegenstelling tot de bewoners is de gemeente positief. "Vorig jaar hebben we 33 klachten van omwonenden ontvangen en dit jaar is dat aantal een stuk minder. In onze beleving gaat het dus de juiste kant op", aldus wethouders Henk Koedijk. Tientallen bewoners hebben de bij eenkomst over het aankomende strandseizoen bijgewoond. Deze avond is georganiseerd om omwo nenden informatie te geven over de nieuwe ontwikkelingen in het ge bied en om deze zelfde groep een kans te bieden hun mening te ge ven. Het werd een zeer emotionele avond. "De jongeren maken troepen, sjezen met scooters veel te hard over de boulevard en zorgen voor enorm veel overlast en de politie doet er helemaal niks tegen. Sterker nog, ze stappen niet eens uit de surveil lanceauto. En dat heen en weer rij den maakt toch geen indruk op die hanggasten", roept een aanwezige bewoonster geëmotioneerd. Omwo nenden hebben vorig jaar tijdens de zomerperiode vooral veel overlast van hangjongeren gehad. Zo spreken zij over een grimmige en agressieve sfeer op het strandje. "Ouders blij ven met hun kinderen tot drie uur op het strand liggen en daarna gaan ze snel naar huis, omdat de boule vard na vier uur vol staat met luid ruchtige groepen jongeren", meent een bewoner. Een alcoholverbod en strengere handhaving hebben er vorig jaar voor gezorgd dat de klachtep van de bewoners minder werden. Hoe wel de extra controle direct zicht baar effect heeft getoond, is de ge meente tot woede van de bewoners uiteindelijk weer het toezicht gaan versoepelen. Juist de handhaving moet veel strenger volgens de aan wezigen. "Vorig jaar heb ik zelfs de politie aan limonadeflesjes zien rui ken om de jongeren te controleren op alcoholgebruik en dit jaar zie je de stadswachten bijna niet en als ze er wel zijn, staan ze alleen op de rustige plekken", zegt Visser. Verbazing Wethouder Henk Koedijk en Wout Boer van de Rotterdamse Poli tie District Oost gingen tijdens de informatieavond in gesprek met omwonenden van het strand. Ze waren zeer verbaasd over de nega tieve opmerkingen van de aanwezi gen. "Weinig omwonenden hebben daadwerkelijk melding gedaan van overlast en daarom hebben wij ook bijna geen klachten binnen gekre gen. We zijn dus verbaasd over wat u hier vanavond te melden heeft. Het is belangrijk dat u blijft bellen, omdat wij dan pas de ernst van de situatie in kunnen schatten", aldus wethouder Koedijk. De opmerkingen dat de politie te weinig rondloopt, is volgens Wout Boer niet geplaatst. "We doen onze best, maar zitten ook met te weinig personeel. Op warme dagen sturen we meer agenten naar Nesselande en mijn collega's doen hun best. Ik begrijp de frustratie van de bewo ners. Dit is iets wat we gezamenlijk moeten oplossen", aldus Boer. Het strand van Nesselande is een schitterend recreatiegebied, maar volgens omwonenden niet altijd even veilig. Nesselande - Na een wekenlange voorbereiding schitterden de leer lingen van groep 8 van basisschool PassePartout vorige week in de eindmusical De Trein. Spanning, humor en leuke liedjes passeerden de revue; niet alleen de arties ten zelf ook ouders, grootouders, broertjes en zusjes genoten zicht baar. Nesselande - Maurice Vos, die onlangs in Hart van Holland vertelde over zijn initiatief om de Mont Blanc te beklimmen voor het goede doel, heeft de top van de Franse berg bereikt. Vos beklom de Mont Blanc met collega's voor een fonds van zijn werkgever 3M. Met het bereiken van de top werd ruim 25 duizend euro opgehaald voor goede doelen. Strenge weersomstandigheden konden Vos niet weerhouden. Door de weersomstandigheden op de berg was klimmen een riskante onderneming. Uiteindelijk hebben drie van de acht klimmers bij een temperatuur van min 15 de berg bedwongen. Vos: "Eenmaal de top gehaald zijn we letterlijk kotsmis selijk en met knallende hoofdpijn afgedaald. Maar het was het meer dan waard. Ik ben trots op het hele team." De opgehaalde 25 duizend euro wordt verdeeld over vier goede doe len, te weten Nederlandse Cystic Fi brosis Stichting, CliniClowns, Stich ting Make a Memory en Vereniging Ouders, Kinderen en Kanker. Seat Ibiza ill HB 3 drs. gr Bwj. mei 2002 m Vanaf 382,- -jg5 co 3 Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 f Vanaf 435,- E" <5* Nissan Mkra HB 3 drs. JT Bwj. feb. 2003 Vanaf 435,- «S co Gtroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 Vanaf 449,- Jj? <D %A Ford Focus II HB 5 drs. «T Bwj. sep. 2004 |p Vanaf 460,- VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Vanaf 469,- Kijk op www.trekhaken.nl Jaap Eindhovea Noordeinde 25a T Zevenhuilen Nesselande Ouders zitten met hun kinderen tot een uur of drie aan het strand en gaan dan naar huis om hangjeugd te mijden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31