Zuidpias Onkruid- bestrijdirig Start informatiepunt voor Ouderenadvisering en Mantelzorgondersteuning BAG viewer toont alle panden en adressen van Zuidpias op de kaart Publiekszaken op vrijdag 29 juli gesloten Als het weer het toelaat... Basisregistraties Adressen en Gebouwen nu zichtbaar voor iedereen gemeente WEEK 27 Vanaf U juli start de onkruidbestrijding op stoepen en straten in de wijken van Nieuwerkerk aan den IJssel. In het kader van Duurzaam Onkruid Beheer (DOB) worden er zo weinig bestrijdingsmiddelen gebruikt. Er wordt uitsluitend gespoten bij droog weer. De spuitwagen (Quad) herkent het onkruid met een elektronisch oog. Er wordt alleen gespoten op plekken, waar het echt nodig is. Op plaatsen waar de wagen niet kan komen, bijvoorbeeld rond lantaarnpalen, wordt met de hand bijgespoten. Nadat het onkruid is bespoten wordt het geel en sterft het na ongeveer 2-3 weken af. Nadat het onkruid bespoten is wordt het na een aantal dagen geel en sterft het af. Wilt u niet dat er bestrijdingsmiddelen in uw woonomgeving gebruikt worden? Indien u de bestrating rond uw woning voor 4 juli onkruidvrij houdt wordt deze niet bespoten. De gemeente Zuidpias heeft sinds kort een informatiepunt voor ouderenadvisering en mantelzorgondersteuning. Dit informa tiepunt is gehuisvest in De Meidoorn 1a te Nieuwerkerk aan den IJssel. In De Meidoorn 1a bevindt zich ook een ontmoetingsruimte voor ouderen. Vanaf oktober 2011 kunnen zij hier binnenlopen op maandag tot en met donderdag van 10-12 uur. Het informatiepunt voor ouderenadvise ring en mantelzorgondersteuning zal in de tweede helft van 2011 officieel en feestelijk worden geopend. Hierover worden de inwo ners van de gemeente Zuidpias te zijner tijd natuurlijk geïnformeerd! Ouderenadvisering Het belangrijkste werkzaamheden van de ouderenadviseur zijn advies, informatie en ondersteuning geven op gebied van wonen, welzijn en zorg. Op deze manier kunnen oude ren zo goed mogelijk [blijven) deelnemen aan de samenleving. Het dorp Nieuwerkerk aan den IJssel kende alzo'n ouderenadviseur, sinds 2007. Dit is Mattanja van Oudenaarden. Zij werkt 20 uur per week en blijft dit ook doen. Inmiddels is er ook voor de andere dorpen in de gemeente Zuidpias een ouderenadviseur voor 20 uur aangetrokken. Dit is Tessa Roos. Samen met de administratieve kracht, Tine Kortekaas, vormen zij het team ouderenadvisering. Ouderenadviseurs gaan bij de ouderen thuis langs, hebben een groot netwerk van allerlei zorg- en welzijnsinstellingen, waarnaar zij ouderen kunnen verwijzen. Ook hebben zij een groot aantal speciaal opgeleide vrijwilligers onder hun hoede die hen helpen, bijvoorbeeld met het afleggen van huisbezoeken. Ouderenadviseurs Tine Kortekaas (receptie/administratieve ondersteuning) Tessa Roos (ouderenadviseur Moerkapelle, Moordrecht en Zevenhuizen) Mattanja van Oudenaarden (ouderenadvi seur Nieuwerkerk aan den IJssel) info0ouderenadviseurzuidplas.nl www.ouderenadviseurzuidplas.nl Afspraak maken U kunt een afspraak maken met de oude renadviseurs op de locatie in De Meidoorn 1a, te Nieuwerkerk aan den IJssel of voor een bezoek bij u thuis (tel. 0180 - 310 050). Mantelzorgsteunpunt Naast een informatiepunt voor ouderenadvi sering is de gemeente Zuidpias ook gestart met een lokaal mantelzorgpunt. Eerder waren inwoners van de dorpen van de gemeente Zuidpias aangewezen op regionale voorzienin gen voor mantelzorgondersteuning. Nu kunt u voortaan in de eigen gemeente terecht voor: informatie en advies; een luisterend oor; ondersteuning en praktische hulp; belangenbehartiging. Mantelzorgers zijn mensen die langdurig en onbetaald zorgen voor een chronisch zieke, gehandicapte of hulpbehoevende partner, ouder, kind of ander familielid, vriend of ken nis. Het zijn geen beroepsmatige zorgverle ners, maar geven zorg omdat zij een persoon lijke band hebben met degene voor wie ze zorgen. Mantelzorg is niet de alledaagse zorg voor bijvoorbeeld de zorg voor een gezond kind. Bij mantelzorg moet er sprake zijn van 8 uur zorg per week of meer en gedurende 3 maan den of langer. Door het verlenen van mantel zorg kan een situatie ontstaan waarbij maat schappelijke verplichtingen en persoonlijke voorkeuren in de knel komen. Mantelzorgers kunnen dus vaak wel wat ondersteuning gebruiken. Mantelzorgondersteuning Nel Wakker (mantelzorgconsulent voor alle inwoners van de gemeente Zuidpias) Afspraak maken De mantelzorgconsulent is bereikbaar via tel. 0180 - 310 050. Wethouder Hazelebach bedankt alle verkeersbrigadiers op de School met de Bijbel de Rank, Moordrecht. Het praktisch verkeersexamen werd in juni op verschillende dagen in Zuidpias gehouden. Scholieren uit groep 7 van de basisscholen legden op hun fiets een route af met een diversiteit aan lokale verkeerssituaties, zodat de controleurs een indruk konden krijgen van de praktische verkeerskennis van de kinderen. Alle gemeenten in Nederland hebben de afgelopen jaren een enorme inspanning geleverd om alle adressen en gebouwen bin nen hun gemeente in kaart te brengen. Per 1 januari 2011 zijn deze adres- en gebouw- gegevens van alle gemeenten opgenomen in een nieuwe landelijke registratie: de Basisregistraties Adressen en Gebouwen (BAG). Gemeenten hebben de wettelijke verplichting om deze gegevens op orde te houden. De BAG-gegevens zijn sinds kort te bekijken via de 'BAG Viewer' op www.kadaster.nl/bag/ bagviewer. De viewer laat u alle panden van Nederland zien met belangrijke en nuttige informatie, zoals adres, bouwjaar, gebruiks- doel en oppervlakte. U kunt zoeken op adres of klikken op de kaart en alle geregistreerde gegevens worden getoond. De gegevens in de BAG Viewer worden elk kwartaal geactualiseerd. In de BAG Viewer zijn geen historische gegevens opgenomen. Voor vragen over de BAG Viewer kunt u contact opnemen met de helpdesk van het Kadaster: bag0kadaster.nl. Kloppen uw gegevens niet Indien gegevens van een adres of gebouw in de BAG niet kloppen kan dit teruggemeld worden aan de betreffende gemeente waarin het adres en/of gebouw is gelegen. Betreft het eert gebouw of adres in de gemeente Zuidpias dan kunt u dit melden middels een e-mail aan gemeente0zuidplas. nl, onder vermelding "Terugmelding BAG". Vermeld in uw bericht het identificatienum mer van het object waarover u een melding wil doen plus welke gegevens uw inziens niet correct zijn. De BAG is een belangrijk onderdeel van het stelsel van basisregistraties. Hierin zijn de belangrijkste gegevens verzameld die de overheid nodig heeft om haar werk te doen. Denk bijvoorbeeld aan persoonsgegevens, namen en adressen van bedrijven en eigena ren van percelen. In verschillende wetten is de kwaliteit van deze gegevens gewaarborgd. Deze registraties zijn essentieel voor een goede dienstverlening varr de overheid. Ze zijn van groot belang voor openbare orde en veilig heid, bestrijding van fraude en bij de voorbe reiding van nieuw beleid. BAG gegevens zijn ook op andere manieren verkrijgbaar. Zo kunt u een kopie van de vol ledige BAG database bestellen en de gegevens vervolgens integreren in uw eigen processen, systemen en datamodellen. Ook kunt u online aansluiten op de BAG database. Ga voor meer informatie naarwww.kadaster.nl/bag of www. bag.vrom.nl. Door werkzaamheden aan het computersysteem is.de afdeling Publiekszaken op vrijdag 29 juli gesloten. U kunt op deze dag helaas geen gebruik maken van de diensten van de afde ling Publiekszaken. Onze excuses voor het ongemak.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5