Zuidpias Voetballen in zomervakantie Midzomeravondloop Pianouitvoering gemeente VERVOLG RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS I 6 JULI 2011 Zomerbridge Bieb Zevenhuizen in de zomer Bieb Nieuwerkerk in de zomer Nesselande - De pianoleerlingen van Nelleke van Heijningen speelden vorige week voor publiek in de theaterzaal van de Kristal. Er werden zelfgekozen stukken gespeeld voor een enthousiast publiek. Met een roos en een presentje werden de vorderingen van het afgelopen seizoen beloond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 4 juli de vijfde ronde van de zomerbridge gespeeld. Arie Blok en Elisabeth Tump kwamen als beste koppel uit de bus met 59.72%. Cor Lageman en Mi- chiel de Korver werden gedeeld tweede met Selma van de Berg en Thea Michels met een score van 54,86%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanuit het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuidpias worden voor de zomervakantie drie voetbaltoer nooien georganiseerd. Op woensdag 13 juli vindt er van 13.00 tot 17.00 uur een voetbaltoernooi plaats op het voetbalveldje bij kerkgebouw de Bron aan de Ringvaartlaan 16. Teams van vijf personen kunnen zich inschrijven; de kosten bedragen 0,50 euro per persoon. Op woensdag 27 juli is er van 13.00 tot 17.00 uur een 4-tegen-4 voetbaltoernooi op het voetbalpleintje aan de Klein- polderlaan; ook hier bedraagt de deelname 0,50 euro. Op woensdag 3 augustus wordt er tenslotte nog een keer gevoetbald bij de Bron van 13.00 tot 17.00. Voor meer informatie en aanmel den: allard@jeugdwerkzuidplas.nl of 06-48102366. D. Ontwerpbegroting 2012 Streekarchief Midden-Holland Het Streekarchief Midden-Holland heeft de ontwerpbegroting 2012 ingediend. Het college van B&W heeft op 29 maart 2011 ingestemd met de financiële kaderstelling gemeenschappelijke regelingen door nagenoeg alle colleges van B&W in de regio Midden-Holland. Daarnaast zijn in eerdere vergaderingen van het Algemeen Bestuur van het Streekarchief algemene uitgangs punten voor deze begroting vastgesteld. Kern daarvan is het gefaseerd toepassen van kortingen op de uitgaven over de periode 2011-2014. De begroting voldoet aan de uitgangspunten. De raad heeft ingestemd met de concept- beantwoording m.b.t. de zienswijze. F. Jaarverslag 2010 en ontwerpbegroting 2012 Promen Jaarlijks biedt de gemeenschappelijke regeling Promen het jaarverslag van het voorgaande jaar aan en de ontwerpbegro ting van het komende jaar. De Raad kan zijn gevoelens hieromtrent kenbaar maken. De raad heeft ingestemd met de concept- beantwoording m.b.t. de zienswijze. 7. Gewijzigde Verordening toeslagen en verlagingen WWB Als gevolg van de Wet investeren in jongeren (WIJ) is de doelgroep van de Wet werk en bijstand (WWB) beperkt tot personen van 27 jaar of ouder. De Verordening toeslagen en verlagingen WWB dient formeel technisch aangepast te worden. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 8. Oversteek langzaam verkeer Kleine Vink Op de locatie Kleine Vink, gesitueerd tussen de Hoofdweg, de A20 en de Laan van Avant-Garde wordt een sportpark gereali seerd. Het sportpark moet op een verkeers- en sociaalveilige manier te bereiken zijn voor zowel gemotoriseerd als langzaam verkeer. De raad van Nieuwerkerk aan den IJssel heeft in 2009 besloten om een tunnel te realiseren. Uit onderzoek is gebleken dat een tunnel geen sociaalveilige en verkeers veilige oplossing is. Tot deze conclusie is het college na overleg met de sportverenigingen gekomen. In dit B&W advies wordt een studie naar alternatieve mogelijkheden van een gelijkvloerse oversteek voor langzaamver- keer aan het college voorgelegd. 9. Jaarstukken 2010 Met de Programmarekening 2010 legt het college van burgemeester en wethouders verantwoording af over de uitvoering van het beleid in het jaar 2010. Deze verantwoording is door een externe accountant gecontro leerd en van een verklaring voorzien. De raad heeft met de jaarstukken ingestemd 10. Winkeltijdenverordening In het kader van de harmonisatie moet de winkeltijdenverordening Zuidpias vastge steld worden. Na eerdere behandeling in de commissie en de raad en na overleg met ondernemers is duidelijk geworden dat iedereen het "bij het oude wil houden". Daarom is in deze nieuwe verordening de situatie uit de drie oude verordeningen overgenomen. De raad heeft met de verorde ning ingestemd. 11. Verlenen verklaring van geen bedenkingen Bredeweg 36 In de vergadering van 29 maart 2011 heeft de raad besloten het voornemen uit te spreken de verklaring van geen bedenkingen te verlenen. Op 6 april 2011 is dit voornemen openbaar bekend gemaakt en zijn de stukken ter inzage gelegd. Er zijn geen zienswijzen ingediend. De verklaringen van geen bedenkingen alsmede de omgevingsvergun ning kunnen worden verleend. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 12. Kaders Structuurvisie gemeente Zuidpias De raad wordt in dit voorstel gevraagd in te stemmen met drie Visiedocumenten en zeven Bouwstenen als kader voor het project Structuurvisie gemeente Zuidpias. De raad heeft ingestemd de drie Visiedocumenten voor de Structuurvisie; de zeven bouwstenen voor de structuurvisie worden in september behandeld. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: Let op de afzonderlijke bekendmakingpu blicaties of het persoonlijke bericht lindivi- duele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; Tegen een aantal door de raad behan delde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt (tel.nr. 0180-330311). Regio - Bij atletiekvereniging De Kieviten werd woensdag 29 juni een mid zomeravondloop gehouden. De Nieuwerkerkse Siemon Hartingsveld werd eerste bij de jongens pupillen met een tijd van 6 minuut 18. Uit Nieuwerkerk liep ook de 65-jari- ge weerman Leen de Koning mee. In een tijd van 1.12.11 liep De Koning vijftien kilometer. Bij de pupillen liepen de broertjes van Siemon Har tingsveld mee. Ryan en Jasper wer den achtste en negende bij de ju nioren. Wendy Putters en Eelco van Eijsden waren ook Nieuwerkerkers die zich aan de midzomeravondloop waagden. Uit Nesselande werd Robbie van der Hoek derde op de vijf kilometer met een tijd van 18.04. In diezelfde categorie liep Nesselander Rémon Tijdgat mee, op de vijftien kilometer liepen Dennis Brouwer, Ruud Wa- mes en Dick Molenaar mee. Zevenhuizen - Tot en met 14 au gustus is de bibliotheek geopend op maandag van 18.30 tot 20.30 uur, op woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 18.30 tot 20.30 uur. Tot en met 23 juli wordt een uitleenperiode van vier weken gehanteerd. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Waddinxveen was ruim vertegen woordigd op de vijftien kilometer Nico van Hoek, Rogier Alblas en Michiel Buurman liepen mee. Op de vijf kilometer was Dirk Toet afge vaardigde. Zevenhuizenaren lieten ook hun gezicht zien in Lansingerland. Har ry Ganzeveld liep de vijf kilometer evenals Huib Moerman. Robert Vink waagde zich aan de vijftien kilo meter. De Moerkapellenaren Paul Jongman en Johan van Kersbergen liepen respectievelijk vijf kilometer en-vijftien kilometer. Voor meer informatie: www.uitslagen.nl of www.dekieviten.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de bibliotheek gelden in de vakantieperi ode van 11 juli tot en met 13 augustus de volgende openingstijden: maandag gesloten; dinsdag 14.00-17.00 uur; woensdag: 14.00-17.00 uur; donder dag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.00 -17.00 uur en 18.30 - 20.30 uur; za terdag gesloten. Tot en met zaterdag 30 juli geldt voor boeken een uitleen termijn van zes weken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 8