Inschrijving scootmobieltocht geopend Streekgenoten trekken de stoute schoenen aan Oefenrit lange fietstocht voor goede doel i immm 35 «DW2S ^VE^INDENHAAG Qjg) Beeldende kunst info@scnz.nl HART VAN HOLLAND I ZUIDPLASl 13 JULI 2011 11 Bridge Wil £t Wil winnen Vierdaagse Nijmegen Verwacht altijd het onverwachte Alvast op stoom komen voor 10 september. Nieuwerkerk aan den IJssel - Oefening baart kunst. Om alvast op stoom te komen voor de lange fietstocht van stichting Zuidpias Helpt van 10 septem ber werd zondag geoefend, 's Ochtends om 9 uur vertrok de ploeg vanaf het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel. In september wordt er voor het goede doel een afstand afgelegd van 150 of200 kilometer. Met volgauto, begeleidende mo toren en al vertrok de groep van slechts zeven deelnemers, ondanks het goede weer. De tocht leid de langs de Krimpenerwaard tot Schoonhoven. Met 93 kilometer op de teller kwam de ploeg weer aan op het Nieuwerkerkse Raadhuis plein. Voor 14 augustus staat weer een oefenrit gepland voor deelne mers van de rit op 10 september. Zelfde tijd, zelfde plek: 9 uur op het Raadhuisplein. Voor de 150 kilometer zijn reeds 52 inschrijvingen, voor de 200 ki lometer vier inschrijvingen. Eerst genoemde heeft een limiet van 75 deelnemers om de veiligheid te waarborgen. Als potentiële deelne mer moet u er dus snel bij zijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zesde ronde van de zomerbridge van de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 11 juli gespeeld. Wil Blok en Wil Valk eingiden overtuigend als eerste koppel met 63,54%. Tweede werden Cor Lageman en Michiel de Korver met 60.42% en als derde eindigden Martha Boers en Joke van 't Hoen met 56,77%. Nieuwerkerk - Platform Gehandicapten Zuidpias organiseert dit jaar de jaarlijkse scootmobieltocht in samenwerking met Stichting Evenement. Op 27 augustus vindt de scootmobieltocht plaats: om half elf vertrekt de stoet vanaf dorpshuis De Batavier voor de 21 kilometer lange tocht. Het is een lange tocht dus er wordt veel geëist van de accu's. Met kof fie en iets lekkers onderweg zit het met de menselijke brandstof wel goed. De lunch wordt verzorgd door zorgorganisatie Sanara. Ook voor verkeersbegeleiding en technische hulp wordt gezorgd. Inschrijven is het enige dat deelne mers hoeven te doen en dat kan door te mailen naar bestuur@pgzuidplas. nl of door het contactformulier in te vullen op www.pgzuidplas.nl. Er kan worden aangemeld tot 20 augustus. Aanmelden kan ook per telefoon: 0180-317515 of 0180-319729. Aan de tocht mogen ook bikers en fiet sers deelnemen. Weten wat in het verschiet ligt scheelt de helft van de pijn. (archieffoto) Regio - De 95ste editie van de Nij meegse Vierdaagse wordt gehouden van dinsdag 19 tot en met vrijdag 22 juli. Aan de start van de grootste meerdaagse wandelprestatietocht zijn jaarlijks veel streekgenoten te vinden. Wandelfanaten uit Wad- dinxveen, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nes- selande die de stoute schoenen aantrekken, roepen wij op hun be levenissen met de lezers van het Hart van Holland te delen. Stuur uw ervaringen tijdens de wandeltocht der wandeltochten - bij voorkeur vergezeld van een foto - naar: re dactie*® hart-van-hol land.nl Kopij dient uiterlijk maandagmor gen 10.00 uur binnen te zijn. Woensdag 13, 20, 27 juli en 3 en 10 augustus - 14.00-16.30 uur Workshops creatief met speksteen voor kinderen Atelier Cobie Schoneveld, Westringdijk 8, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.cobieschoneveld.nl of 06-52616423 Iedere maandagavond, vrijdag morgen en middag 19.00- 22.00 uur, 9.00- 12.00 uur, 13.30- 16.30 uur Open atelier Beeldhouwen Atelier Cobie Schoneveld, Westringdijk 8, Nieuwerkerk aan den IJssel Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Het is de laatste dag voor het re ces en ik reis met de trein naar Den Haag. Ik heb geen grote de batten meer dus ik veroorloof me de krant te lezen in plaats van rapporten. In de Sprinter van Gouda naar Den Haag is de coupe halfvol. Op het bankje achter mij ontspint zich een gesprek tussen de passagiers. Het gaat er bepaald niet zacht aan toe dus ook al zou ik willen, ik kan niet anders dan het gesprek volgen. "Na vandaag hebben ze meer dan twee maan den vrij", vertelt een jonge man met enig sarcasme in zijn stem. "En waarvan? ze werken toch al leen maar van dinsdagmiddag twee uur tot donderdagavond. Nou vraag ik je. En ik zie altijd op die camera's maar een of twee mensen praten en de rest zit daar maar te zitten. Rond te hangen en op die computers te tikken." Het is me inmiddels duidelijk dat het hier over Kamerleden gaat. Ik moet een beetje grinniken want het zijn wel alle vooroordelen op een rij. Maar als hij nog even doorgaat, kan ik niet anders dan me in het gesprek mengen. Hij vervolgt: "tjonge jonge geef mij ook zo'n baan. Dat zijn nog eens relaxte werktijden!". Ik draai me om, kijk over het bankje heen, en zeg vriendelijk tegen de jon gen, die zijn verhaal blijkt te doen aan twee medepassagiers: "Wil je misschien mijn agenda zien voor de overige dagen van de week, als ik niet in de Tweede Kamer ben? Dan werken we namelijk ook hoor. Want hoe weten we anders waar we het over hebben als we op woensdag of donderdag een de bat hebben." Zelden heb ik iemand zo zien schrikken, ik moest er in mezelf eigenlijk wel om lachen. Net als andere mensen in de trein, de uitspraken van de jongen waren immers op zo'n luide toon dat ie dereen het hoorde. De rest van de reis hebben we een leuk gesprek over en weer gehad over ons bei der werk. En heb ik 'm ook aan geboden een dagje met me mee te lopen. Helemaal leuk vond ik de dag begonnen toen ik op mijn werkkamer kwam, mijn compu ter opstartte en een e-mail vond van een medepassagier die vroeg of het aanbod een dagje mee te lopen ook voor haar kon gelden. Ze had gehoord wat ik tegen de jongen zei en zou dat eigenlijk ook wel heel graag doen...Maar natuurlijk, als ik iets leuk vind zijn het mensen die het heft in eigen hand nemen. De laatste dag voor het reces begon dus bijzonder en j dat ging de hele dag zo door. De hele dag zijn er rituelen en bij- «j zondere bijeenkomsten. En aan de lopende band debatten in de plenaire zaal, waarvoor je echt op j tijd moet zijn anders is je beurt voorbij. En dan valt de hamer voor de laatste keer. Het is don derdagnacht 30 juni. Om 3 uur I lopen we allemaal voor het laatst j in dit politieke seizoen de plenaire j zaal uit. Een paar weken geleden 1 kon ik me nog niet voorstellen dat I ik er eigenlijk wel even blij mee j zou zijn. Negen weken niet die vertrouwde hectiek in de Haagse gangen. Maar nu het zover is, ben j ik blij dat het tempo even om- J laag gaat. Echt de tijd hebben om werkbezoeken te doen, gesprek ken te voeren zonder steeds op de gij klok te hoeven kijken en de vele rapporten grondig lezen die me de afgelopen tijd zijn toegezonden. Daar ga ik deze zomer mee aan de slag. Ik wens iedereen een hele mooie zomer toe en kom graag half augustus weer bij u terug met nieuwe inspiratie. Reageren? mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11