Duofiets bewerkstelligt mobiliteit senioren Biljarters grijpen naast eremetaal op NK Mooie overwinning Johan Wiltenburg HZM haalt kilo's vis uit water Klikken mag Oouden Pollepel winnaar Sprankelend aperitief Feestelijk vier gangen menu Palombini koffie 57,50 HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAI 13 JULI 2011 15 Gouden Pollepelarrangement Zevenhuizen - Centrum voor senioren De Zevenster heeft maandag 11 juli officieel de duofiets in gebruik genomen ter ere van het veertigjarige be staan. Met de duofiets worden uitstapjes een stuk gemakkelijker en actiever. Mede dankzij de donaties van Dekker Zevenhuizen en de Stichting Vrienden van De Zevenster zijn de senioren mobieler. Door Pepijn de Groot De duofiets is eigenlijk een socia lere uitvoering van de tandem: twee mensen kunnen fietsen maar in dit geval naast elkaar in plaats van ach ter elkaar. Meneer Van Pelt, bewoner van De Zevenster, maakt al regel matig gebruik van de duofiets. Van Pelt mag dan ook een demonstra- Petra van Leeuwen van Dekker Zevenhuizen wil de fiets - uiteraard - ook even uitproberen. tierondje rijden onder toeziend oog van een delegatie van donateurs. Voor Dekker zijn Petra van Leeuwen, die beslist over de sponsoring van het bedrijf, en Jan Hogerbrugge, algemeen directeur van de Dekker Groep, aanwezig. Klaas Jansen is als voorzitter van de Stichting Vrienden van De Zevenster present bij de of ficiële overhandiging. Namens de Zevenster zijn directeur Wim Ansen en hoofd activiteitenbegeleiding Christa van Knotsenburg erbij. De afgevaardigden van de donateurs rijden allemaal even een rondje op de duofiets. Voor Van Pelt zijn de kleine rondjes op de Leliestraat kin derspel. "Hij heeft wel eens gebruik gemaakt van een leenexemplaar. Met regelmaat wordt Van Pelt op gehaald door zijn schoonzoon voor een rondje Rotte. Hij maakt er vrij wel dagelijks gebruik van", vertelt Van Knotsenburg. De donateur zag dat het goed was De duofiets kan aan slechts één kant bestuurd worden. De bijzitter beslist zelf of hij of zij trapt. Bochten maken is geen probleem vanwege de kleine draaicirkel. De donateurs kijken goedkeurend naar de fiets. Jansen: "Als stichting zamelen wij geld in voor De Zevenster. Het wordt alleen gebruikt voor iets aanvullends, iets dat niet door de overheid vergoed wordt. Deze duofiets valt daaron- Van Pelt neemt één van de medewerkers mee voor een proefrit. der." Dekker Zevenhuizen en De Ze venster zitten in hetzelfde schuitje: beide jubileren zij dit jaar. Dekker is alleen twee keer zo oud, het bedrijf bestaat in 2011 tachtig jaar. Mede daarom heeft het bedrijf een duit in het zakje gedaan. "Het verzoek voor de donatie kwam van De Zeven ster. De mens staat centraal in onze bedrijfsvoering, dat is een deel van maatschappelijk verantwoord on dernemen. Daarnaast wonen in De Zevenster voormalige werknemers en familieleden van werknemers. Daar mag wel eens iets voor gedaan worden", aldus Hogerbrugge. Dat de duofiets veel gebruikt gaat worden staat als een paal boven water. "Met deze fiets is een uit stapje naar de Rotte goed te doen", zegt Van Knotsenburg, "dat is met een rolstoel al een stuk pittiger. Met de zomer volop in gang zal de duofiets ongetwijfeld veel gebruikt worden." Moerkapelle - Het Nederlands Kampioenschap biljarten voor teams werd tussen 25 en 27 juni gehouden in Nieuwegein. Biijarvereniging Moerkapelle was met twee teams present. Ondanks de geleverde strijd ging er geen ere metaal mee terug naar Moerkapelle. In Sporthal Merwestein speelde Moerkapelle 3 met Marcel Drost en René van Leeuwen in de C2 klasse libre. Drost won zijn twee partijen en Van Leeuwen twee van de drie. De strijd om het eremetaal ging aan de neus van de heren voorbij: de 4-2 winst, een 2-4 verlies en een gelijk spel van 3-3 betekende een derde plaats in de poule en een vijfde in de eindrangschikking. Moerkapelle 4 strandde in de C4 klasse libre ook op de derde plaats in de poule, ondanks goede resulta ten. Met tweemaal 4-4 en een 2-6 verlies kwamen Cees van Muiden en Paul de Vos net tekort voor een po diumplaats. Zevenhuizen - Er stonden wee concoursen voor Postduivenvereniging de Stormvliegers in de agenda. Donderdag 7 juli werden de oude duiven inge- korfd voor een concours vanuit Argenton op een afstand van 642 kilometer. Zaterdagmorgen om 9.00 uur gingen de deuren van de vrachtwagens open en konden de duiven naar huis vliegen. De eerste duif die thuis kwam, om 16.30 uur, was van Johan Wiltenburg die twee minuten voorsprong had op een duif van Maarten Strijdhorst. Anderhalfuur later kwam de laatste prijs- duif binnen. Uitslag: 1-15-21 Johan Wiltenburg, 2 Maarten Strijdhorst, 3-5-6-12 John Stofberg, 7-8-18-19-25 Ron van de Made, 9-20 Rien Jongene- 'en< 10-11 Nico Koppenaal, 13-14 Ion Looye, 16 Marco Flier, 17 Cor Zweere, 24 Johan Breedijk. Vrijdag 8 juli werden de jonge dui ven ingekorfd voor een concours vanuit Oudenaarde, 142 kilometer. Deze duiven werden om12.15 uur gelost. De duiven hadden voor de wind, dus de snelheid lag hoog. Om 13.40 uur kwamen de eerste duiven aan bij John Stofberg. Zijn eerste duif had 102 km.p/u gevlogen. Een kwartier later waren alle prijsduiven thuis. Uitslag: 1-2-3-4-11 John Stofberg, 5 Wout Verschoor, 6-7-8-14-21 Ron van de Made, 9 Johan Breedijk, 10-12-13 CorZweere, 15-18 Marco Flier, 16 Gerrit Jongenelen, 19 llona Koppenaal, 20 Joop Hoevelaken, 23 Leen van Wensem, 24-25 Ton Looye. Zevenhuizen - Hengelsportvereni ging Zevenhuizen-Moerkapelle is afgelopen week weer actief ge weest. Op 5 juli werd er gevist voor de ouderencompetitie in de Rotte en op 9 juli werd er voor de clubcompe titie gevist in het Lage Bergse Bos. In totaal werd er 54 kilo vis uit de sloot gehaald. De negende wedstrijd van de club competitie werd bemand door vijf deelnemers die tezamen 24 kilo vis vingen. Jacques Visser won de wed strijd met een vangst van 8,6 kilo. Jan van Dongen werd tweede met 5,8 kilo gevolgd door Adriaan van Erk met 4,1 kilo. De Rotte was het strijdtoneel van de elfde wedstrijd van de ouderen- competitie. Nabij het Balkengat in de Rotte werd dertig kilo vis ter we ging aangeboden. John van Elswijk was met 12 kilo de onbetwiste win naar, gevolgd door Jan van Dongen met 6 kilo en Nico van Leeuwen met 4,6 kilo. Voor overige uitslagen: www.h-z-m.nl. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - De Mini bij Auto schade Van der Kraats bij het kruis punt Willem II: wie kent hem niet? Een ijkpunt op de grens van Zeven huizen, Moerkapelle en Waddinx- veen. Het hippe gele autootje maakt de werkzaamheden van het bedrijf meer dan duidelijk. In de nacht van woensdag 6 op don derdag 7 juli is de reclame Mini ge stript. Grille, voor- en achterlichten, motoronderdelen, wielbouten en zelfs het linker voorwiel, alles werd eraf gesloopt. "Jammer dat men niet van andermans spullen kan afblij ven tegenwoordig. Wie heeft er iets gezien?" vraagt de eigenaar van het bedrijf zich af. (vooraf reserveren) Limaweg 54 2743 CD Waddinxveen Tel 0182 61 66 95 Fax 0182 63 09 55 Email info@bibelot.info Web www.bibelot.info

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15