Nieuwe oorfauteuils stap in beoogde ontwikkelingsrichting Klikken mag Moordrechtse Fietsvierdaagse: knus dan wel nobel Moerdregt en Rabobank maken zich sterk voor ouderenzorg Moordrechtse vissers gaan competitie aan in Oude Rijn dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl HART VAN HOLLAND MOORDRECHT13 JULI 2011 Moordrecht - Met een donatie van het Coöperatief Dividend Fonds CDF heeft Zorgcentrum Moerdregt haar bewoners meer comfort gegeven. Met de donatie werden oorfauteuils aangeschaft. Volgens de centrumleider van Moerdregt, Ger van Uden, is dit pas het begin van de kwalitatieve vooruit gang van de ouderenzorg in Moordrecht. Door Pepijn de Groot De stoelen zijn betaald met een donatie van het CDF, een fonds van de Rabobank dat de winst van Rabobank Gouwestreek be steedt aan maatschappelijke doelen. Wilco Stolk, die namens de ledenraad van de Rabobank aanwezig is bij de ingebruikname van de stoelen, benadrukt dat niet iedereen voor de donatie in aan merking komt. "Aanvragen komen met regelmaat binnen. Door be trokken te zijn met de aanvrager en het voortraject te bekijken, kan beslist worden of de donatie toe gekend wordt of niet. In dit geval was het duidelijk", vertelt Stolk. Plannen opgeknapte huiskamer wordt Westelijk geopend. De heer Slin gerland mag als bewoner de stoe ien officieel in gebruik nemen en verwijdert met liefde het gouden int van de nieuwe stoelen. Aan de muur hangen foto's van vroeger, waar enkele bewoners van Moer dregt opstaan als jongvolwasse nen. Stolk krijgt een bos bloemen als dank voor de donatie maar geeft het bloemetje terug om de huiskamer nog meer op te fleuren. Met koffie en gebak is het feest compleet. Van Uden oogt tevre den, maar volgens hem staan nog lang niet alle puntjes op de i. Hij heeft namelijk grote plannen voor Zorgcentrum Moerdregt. Dromen, delen, durven, doen Vooruit denken en fantaseren is aan Van Uden wel besteed. "In de toekomst willen we ons min der richten op zorg en meer op welzijn. Steeds meer mensen blijven langer thuis wonen. Dat zal de eenzaamheid versterken en daarom zijn wij nu al aan het brainstormen over hoe wij sociaal contact kunnen bevorderen", legt Van Uden uit. Er valt te denken aan dagbesteding in keuzepak ketten. Truus de Groot, binnen Moerdregt het afdelingshoofd Zorg, knikt instemmend. "Een beetje als een vereniging." Onder het motto 'dromen, delen, durven, doen' wordt er tussen de oren ac tief verder gewerkt aan het oude- renwelzijn van de toekomst. De heer Slingerland ontdoet de stoel van het lint onder toeziend oog van Stolk (links) en Van Uden (midden). Moordrecht - De achtste compe titiewedstrijd van Hengelsportver eniging Moordrecht vond op 9 juli plaats in de Oude Rijn bij het Fort, nabij Bodegraven. De vissers met een vaste hengel brachten het er het beste vanaf. De algemene winnaar was Erik Faas, met 6720 gram vis de onbetwiste winnaar van de achtste competitie wedstrijd. In het A-korps was Faas met zijn vangst ook eerste, gevolgd door Ron Hofland met 5990 gram vis en als nummer drie eindigde Jan Brouwer met een totale vangst van 4050 gram. Hans Speulman ving 4700 gram aan vis en won daarmee de wedstrijd in het B-korps. Achter Speulman ein digde Koos van Herk als tweede met 2650 gram en Willem van Veen als derde met 1980 gram. De winst in het C-korps was voor René Treuren met 2660 gram. Nummer twee was JP Quist met 1060 gram en de als derde geëindigde Jan van Schee ving 660 gram vis in de Oude Rijn. Moordrecht - De Tour de France nu al beu? En vindt u Mart Smeets een galbak? De Avondetappe op Nederland 7 is dan vast niet aan u besteed. In Moordrecht werd donderdag 7 juli de laatste etappe van de Fietsvierdaagse gereden voor de mensen die liever op het zadel zitten dan achter de televi sie. Door Pepijn de Groot Vanaf half zeven mag er vertrok ken worden vanaf de Zespunt, het verenigingsgebouw achter de Ont- moetingskerk. Om kwart over zes moet snel de stempelpost geopend worden want de meeste deelnemers staan te popelen om op te stappen. Vandaag wordt de 26e editie van de Moordrechtse Fietsvierdaagse uitgefietst. Echt jonge deelnemers zijn op één hand te tellen; de mees ten vallen onder de categorie 'ou deren'. tig kilometer gefietst. Elke avond een ander thema; vanavond is het thema stroopwafel", legt Rook uit. Op de stempelkaarten staan de thema's uitgebeeld: de vorige stempelaars hebben molens en bloemen getekend, naast kaas de andere thema's van dit jaar. "De routes worden ook gemaakt naar het thema. Vanavond rijden ze uiteraard langs de stroopwafelfa- briek. Er staat ook een vraag op de route: wie heeft de Moordrechtse stroopwafelfabriek opgericht? Dat is natuurlijk Jan van Meeteren." Dat valt te begrijpen na de uitleg van Jaap Rook. "Er wordt op alle avonden zo'n vijfentwintig tot der- Vanavond bemant Rook de stem pelpost bij de Zespunt. Vrijwel elke deelnemer begroet Rook als beken de. "Moordrecht kent Moordrecht", zegt hij. Terwijl de meeste mensen al vroeg vertrokken zijn, weet Rook precies wie er nog moeten komen voor een stempel. De drie dames die liever kletsen dan fietsen en het groepje fietsers dat zich inzet voor een goed doel. En inderdaad, eerst komen de drie kletsende da mes. Na een toiletbezoek - met een volle blaas dertig kilometer fietsen is geen pretje - stappen zij op de fiets en trekken al babbelend van Moordrecht naar Waddinxveen en via een andere route weer terug, zoals de route voorschrijft. Villa Joep Niet veel later arriveert de groep die fietst voor het goede doel, Villa Joep. Villa Joep is een fonds tegen neuroblastoom, een vorm van kin derkanker met een laag genezings percentage. Ad van Hattum is een van de vijf Moordrechtenaren die zich voor Villa Joep inzetten. "Ik doe het omdat ik zeker weet dat er niets aan de strijkstok blijft han gen. Al het geld dat binnenkomt gaat naar onderzoek." De fiets- ploeg heeft zelfs een eigen tenue. Dirk Noorlander, die ook meefietst voor Villa Joep, heeft vandaag een ander tenue aangetrokken. "Mijn shirt zit in de was. Morgen ga ik op vakantie en in Frankrijk ga ik in het shirt fietsen." Voor Rook zit het stempelen erop. Van de zeventig deelnemers zullen de eerste fietsers over een uur te rugkeren. Met een verloting wordt er feestelijk afgesloten en er zal een bedrag worden overhandigd aan de fietsers die zich inzetten voor Villa Joep. Waarom fietst Rook zelf niet mee? Hij wijst naar het stapeltje routes dat op de tafel ligt: "De rou tes kan ik altijd nog fietsen." Rook stempelt naar hartelust. Even een blik werpen op de route.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25