m o o O "Je hebt het mooiste baantje als het mooi weer is" Scouting Nesselande naar nieuwe locatie Prikkelend Prins Alexander HART VAN HOLLAND I NESSELANDE 13 JULI 2011 31 Strandwacht Nesselande houdt een oogje in het zeil UW TREKHAKEN SPECIALIST i 73 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - Bikini's, badlakens, bloedhitte en brandweer. Welke van de vier hoort niet thuis in de categorie 'zomer op het strand van Nesselande'? In stinker. Op het strand wordt de brandweer ingezet als strandwacht. "Het is dankbaar werk", zegt Marinus Boers (34), één van de strandwachten. Door Pepijn de Groot Via inschrijving konden brandweer lieden van Rotterdam Rijnmond zich aanmelden als strandwacht. "We hebben er een opleiding voor gevolgd, allemaal bezitten we een officieel diploma. Dit werk zien we als verlengstuk van de brand weer", zegt Boers. De opleiding was 's winters en op zee: toch andere koek dan de zomerse sferen aan de Zevenhuizerplas. "Het kan hier net zo goed fout gaan", zegt de alerte Boers. De strandwachten zitten er nooit voor niks. "De coördinator deelt de diensten in. Er wordt qua inzet van mensen rekening houden met het weer en vakantieperiodes.". Gehuld in rode tenues houden vier mannen, waaronder Boers met zijn collega's Victor Pedro da Silva en Willem Jührend, het strand in de gaten. Dat is maar goed ook, want de heren schatten dat er op een warme dag als deze zo'n tweedui zend mensen het strand bezoeken. "Als het drukker wordt gaan we patrouille lopen en pakken we de verrekijker erbij. Als het echt druk wordt gooien we de boot in het water", zegt Boers. Jührend vult aan: "Op het water kan je alles het beste in de gaten houden." De ballenlijn in het water is de grens voor de strandwacht maar dat is louter symbolisch. Regelmatig zijn er mensen die voorbij de lijn gaan en dan grijpt de strandwacht in. Pe dro da Silva gebaart naar de over kant. "Als de wind die kant op staat, waait een bal al snel over de lijn. Als iemand de bal gaat halen moet je er achteraan. Mensen vergeten al snel dat het heel diep is midden op de plas." Behoedzaam voor blauwalg Door de diepte van de plas zou blauwalg sporadisch voor moeten komen. Toch gebeurt het wel eens dat deze bacterie opduikt in de Zevenhuizerplas. "We informeren eerst bij de provincie over de con centratie. Vanmorgen werd er een waarschuwing afgegeven. Dat leidt niet direct tot negatief zwemadvies. Als de concentratie hoog is, hijsen Ouders en scoutingleden steken gezamenlijk de handen uit de mouwen. Door Johanna van Waardenberg Nesselande - Leden van de scou ting Dorus Rijkers Nesselande en een aantal behulpzame ouders hebben zaterdag 9 en zondag 10 juli flink de handen uit de mouwen gestoken voor de verhuizing naar het nieuwe clubgebouw aan de Kosboulevard. We zijn voor deze klus aangewe zen op onszelf, maar gelukkig zijn er ouders die meehelpen. Daar zijn we heel blij mee, anders hadden we het nooit gered zegt voorzitter Jan-Dirk Hiemstra. Sinds een aantal weken is de bouw van het nieuwe clubhuis in Nesselande voltooid. Voorheen zat de scouting in een gebouw op de Spaanse Polder in Rotterdam. De club moest uiteindelijk noodgedwongen, wegens herontwikkeling van het ge- died, verhuizen. De Scouting Dorus r'ijkers maakt sinds 2008 gebruik van een noodgebouw in Nesselande aan de Kretalaan. Daar hebben ze sinds de dag van vandaag gewacht op de oplevering van het nieuwe clubge bouw. "Ons tijdelijk gebouw is inmid dels vervallen en het wordt tijd dat we eindelijk alle spullen overzetten en aan de slag gaan", zegt Hiemstra. Wegens een tekort aan budget moet de scouting zelf voor de inrichting van het nieuwe gebouw zorgen. "We zijn zelf voor een groot deel verant woordelijk voor de binnenkant van onze clubhuis. Gelukkig hebben we handige mensen om ons heen, die ons daarbij helpen. Tot nu toe gaat dit goed, maar we zijn wel nog steeds op zoek naar sponsors. Met name zaken zoals vloerbedekking is voor ons mo menteel niet betaalbaar en daarom komt dat er pas later in", aldus Hiem stra. De scouting hoopt na de zomer een grote opening te geven. "We gaan nu druk aan de slag om deze periode de water- en elektriciteitsleidingen aan te leggen. Dat is nog de grootste klus en dan is het de bedoeling dat we in september samen met de gemeente de opening gaan vieren. We kijken al lemaal enorm uit naar dat moment", aldus Hiemstra. Pedro da Silva, Boers en Jührend genieten van hun zomerwerk. we de rode vlag. Dan geldt er een zwemverbod", legt Boers uit. Veel meer dan waarschuwen kunnen de heren niet doen als strandwacht. Boers signaleert dat waarschuwen al genoeg is. "Als het over blauw alg gaat stappen mensen al snel het water uit. Mensen zijn zuinig op hun lichaam." De meeste bezoekers zijn blij met de aanwezigheid van de strandwachten. Hangjeugd Daarin zal ook meespelen dat de overlast van hangjeugd afneemt als het seizoen van de strandwachten weer begint. "We zijn eigenlijk het doorgeefluik", zegt Jührend. "Pre cies. We proberen het beheersbaar te houden en als het uit de klauwen loopt gaan we naar de politie", vult Boers aan. Onlangs uitten de om wonenden van het strand nog hun onvrede over de plaatselijke hang jeugd. Volgens de groep strand- wachters is het wel eens erger geweest dan tegenwoordig. "Het is beheersbaar geworden nadat het alcoholverbod is ingesteld", stelt Boers. Vroeger zaten er vaak men sen met snijwonden door gebroken glas bij de EHBO. Dat is inmiddels minder. De medische uitrusting in het gebouw toont dat de strand wachten. op alles voorbereid zijn. Gelukkig hoeven ze hun kennis niet vaak toe te passen. "We hebben eens iemand gehad met hartpro blemen maar dat was een uitzon dering." De sfeer is goed onder de strand wachten. "Het is een goed team. Er hoeft maar dit te gebeuren", zegt Boers terwijl hij in zijn vingers knipt "en we begrijpen elkaar met één seintje." Het baantje is erg in trek. Dat is onder brandweerlieden wel eens anders geweest. "Toen de brandweer begon met strandwacht werd er lacherig over gedaan. De genen die toen het hardst lachten hebben zich inmiddels allemaal ingeschreven, die willen dit alle maal", zegt Pedro da Silva met een glimlach. En dat iedereen dit wil doen is niet gek. Dat blijkt uit de woorden van Boers. "Je hebt het mooiste baantje als het mooi weer is. Je bent een vrij man, je loopt een rondje, je helpt waar nodig en je praat met mensen. Het is heel dankbaar werk." Nesselande - Prikkels is een ac tieve inventarisatie van het cul tuuraanbod in deelgemeente Prins Alexander. Tussen 9 en 18 septem ber zullen kunstenaars en culturele organisaties zich presenteren op Prikkels 2011. Cabaretier Arie Vuyk zal de afsluitende Prikkelsshow ver zorgen. Het culturele aanbod van Nes selande wordt op 18 september tentoon gesteld op het Maltaplein. Aansluitend vindt de Prikkelsshow van Arie Vuyk plaats. Prikkels is in het leven geroepen om de vraag van de bewoners naar culturele activiteiten te beantwoorden mid dels korte optredens en workshops. Er valt te denken aan instrumenten bespelen, cursussen aquarellen of fotograferen en deelname aan to neelgezelschappen of popgroepen. Voor het volledige programma op Arie Vuyk verzorgt de afsluitende Prikkelsshow Prikkels van deelgemeente Prins Alexander: www.prikkels.nu of via http://twitter.com/PrikkelsDPA. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31