Selectie CKV met komst Medendorp op sterkte Taxatiedag bij De Viergang Opening nieuw skatepark met Urban Open Air HART VAN HOLLAND REGIO 13 JULI 2011 35 CuliNESSE op komst lennisser Thijs Daniëls driemaal de sterkte C Korfbal Corrie Heuvelman Speksnijder, geboren 1923, vertelt Corrie Heuvelman. Vorig jaar stond Urban Open Air in het teken van 'Wij willen een skateparkl'. Nieuwerkerk aan den IJssel - De achtste editie van Urban Open Air vindt dit jaar plaats op een nieuwe locatie, namelijk bij jongerencentrum 'tBIok. Hier wordtin de maanden augustus en september gebouwd aan een veelbelovend nieuw skatepark. De vorige editie van Urban Open Air stond in het teken van 'Wij willen een skatepark!' Jongeren haalden handtekeningen op en dienden een burgerinitiatief in met als resultaat een nieuw skatepark naast 't Blok. Een mijlpaal waar de jongeren trots Nesselande - Rotterdam is een nieuw en uniek festival rijker. Strand, hoogstaande optredens, culinair genieten en aandacht voor cultuur komen samen in CuliNESSE, het cu linaire en culturele festival dat op 5, 6 en 7 augustus plaatsvindt op het strand van Nesselande aan de Ze- venhuizerplas. Bij binnenkomst kunnen de bezoe kers genieten van culinaire hoog standjes, borrelen op het strand, dansen, netwerken, ontspannen en meezingen tijdens de optredens van bekende artiesten en opkomend ta lent uit de regio. Dj's, Candy Dulfer en bigband, Do en band, Voice of Holland finalisten Joan Franka en Kevin Okkema, maar ook regionale talenten uit de regio zijn op Culi NESSE te horen. De entree bedraagt 7,50 euro. Voor meer informatie: www.culinesse2011.nl Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven- huizen - TCN jeugdspeler Thijs Da niels uit Zevenhuizen won het Van Mierlo Bequick Open te Maassluis in de categorie heren enkel 6. In de fi nale won hij met 6-4 7-5 van Mark Ruissen. Voor de 15-jarige Daniëls W3s dit zijn derde overwinning op rÜ- Eerder won hij in dezelfde ca- egorie het Detaned Open van TC Nieuwerkerk en het Open toernooi van Zevenhuizen. op zijn. De jongeren werden actief betrokken bij het ontwerp van het skatepark en mogen deze zomer de handen uit de mouwen steken bij de uiteindelijke bouw. Stichting Jeugdwerk Zuid- plas heeft hier een coördinerende De 25-jarige Rotterdammer Meden- dorp startte met korfballen bij WION en kwam tot voor kort uit voor de selectie van KCC/Hijbeko. Afgelopen jaar speelde hij in het derde team van de Capelse Hoofdklasser en was hij samen met Glenn de Vries trainer van de Al/A2-seleetie. Van Klooster werd getipt dat Medendorp nog al tijd ambities als speler had en zocht contact met de flegmatieke spits. "Ik ken Maarten uit mijn WION-tijd Zevenhuizen - Restaurant De Vier gang aan de Dorpsstraat 111 opent maandag 26 juli van 10.00 tot 13.00 uur haar deuren voor taxateur en veilinghouder Arie Molendijk. Hij zal oude en zeldzame boeken, hand schriften, kloosterboeken en of oude bijbels voor het publiek op waarde schatten. Molendijk is gespeciali seerd in geschiedenis, topografie, (staten)bijbels en theologie. De toe gang bedraagt 4,- euro. Taxatie gebeurt zo mogelijk aan en begeleidende rol in, evenals in de organisatie van de achtste edi tie van het evenement, op zaterdag 17 september, wanneer .het skate park officieel geopend wordt. Op het programma staan, naast een bijzondere, officiële openingshan deling, ook dit jaar weer een skate-, graffiti- en breakdancebattle, met daarnaast volop clinics en demo's, waaronder een optreden van Fabia Dance Center. dus een gesprek was zo geregeld. Het spelen in KCC 3 bracht hem te weinig voldoening. Hij wist mij te overtuigen dat hij er nog één keer alles aan wilt doen om eruit te halen wat er in zit. Als één van de weinige spelers in deze selectie weet hij wat het is om te spelen in de (reserve) hoofdklasse. Zeker met het oog op de jonge en onervaren groep die we hebben, is Maarten een zeer wel kome versterking." de hand van bewijsmateriaal uit recent verschenen veilingcatalogi. Een nauwkeurige vaststelling van de waarde van boeken is afhankelijk van de druk en van de staat waarin het boek verkeert. Met enige regel maat komen er op dit soort taxatie dagen uiterst zeldzame werken voor de dag en soms duiken geheel onbe kende boeken op. Voor meer informatie: 010-4667164 of info@molendijkboeken.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de komst van Maarten Mederdorp is CKV Nieuwerkerk Feenstra/Profilease erin geslaagd het vertrek van Mark Datema, Jary van derSande en Rick van Horik volledig op te vangen. In een eerder sta dium gaven Tim Plieger (0D0) en Diederik Verhoef (eigen kweek) te kennen voorde ambitieuze selectie van Van Klooster en Verbeek te willen uitkomen. Aan dameszijde kan de trainersstaf vier nieuwe gezichten verwelkomen. Van De Meervogels keert Eunice Havenaar terug op het oude nest en uit eigen kweek komen Rosanne Lansbergen, Lisette Datema en Melissa van Zee over. Nieuwerkerk aan den IJssel - "De geschiedenis herhaalt zich soms, want toen ik trouwde kwam ik vanuit Ouderkerk naar Nieuwerkerk waar ik niks aan vond. Net als mijn moeder Magdelena die ook in Ouderkerk op groeide en trouwde met kroegbaas de Bruin van café Rustwat in Kor- tenoord. In die tijd stond het oude cafe Rustwat er nog, maar door de dijkverzwaring kwam het zo laag te liggen dat het steeds onder water liep. In 1937 werd een nieuw café gebouwd langs de dijk. Moeder had veel moeite, door haar christelijke opvoeding, om zondags de klanten in het café te bedienen. Er kwamen veel zatlap pen in die tijd. Het was wel ge zellig als reizigers koffie kwamen drinken. Zij hadden ook het beheer van het pontje over de IJssel. Mijn moe der kon als schippersdochter heel goed roeien en zeilen, dus roeide ze de mensen in de boot over. We praten over eind 1800. Later kwam er een grotere pont waar rijtuigen op konden en die werd getrokken door een staaldraad die diep onder water van de ene kant naar de andere liep. Dat was te zwaar voor moeder, dus kwam daarvoor een man. Boven de deur hing een bordje met een dubbele betekenis 'Hier zet men koffie en over'. Mijn ou ders kregen in negentien jaar tijd twaalf kinderen. In die tijd waren ze, wat toen werd gezegd, 'zwart' van armoede. Mijn moeder wilde niet meer in het café werken. Haar vader vond dit al niets voor een vrouw, laat staan op zondag. Dus kocht hij een huis voor haar en de kinde ren op de lage weg in Ouderkerk naast de kerk waar dominee De Redelijkheid predikant was. Moeder werd kosteres en beheer de de medicijnen van de dokter. Tevens werkte ze als werkster hier en daar. Later nam Piet de Bruin, haar zwager, het café over en haar man ging bij Vente veevoe ders werken. Na Piet nam Bertus de Bruin, een neef, het café over. Ik was de jongste, ik groeide in Ouderkerk op en trouwde met de Nieuwerkerker Henk Heuvelman. We gingen naast poelier Haze- broek op Kortenoord wonen. Hij was met mijn zuster getrouwd. Op deze plaats staat nu het zuive ringsgemaal. Vlakbij ons woonde de doodgraver Arie van Gelderen. Zijn zoon Kees, lag in een TBC- tentje onder aan de dijk (een hou ten kamertje dat je naar de zon kon draaien waar TBC-patiënten in lagen), ledereen zwaaide naar hem. Laterzijn we naardeJulianastraat verhuisd. We hebben ook nog in de Schubertstraat gewoond, daar woonde ik wel naar mijn zin. In Ouderkerk vond ik het fijner, daar was alles gemoedelijker, hier kletste de mensen over elkaar en gaf men scheldnamen. Henk werkte op kantoor bij Dal- meyer, een bedrijf langs de IJssel die oud ijzer verzamelde en tot schroot maalde. Dit shredder werd met scheepjes naar de hoogovens in IJmuiden gebracht voor re cycling. Dit goedlopende bedrijf sponsorde voor vele doeleinden, maar moest later toch sluiten. Ik heb nog meegemaakt, dat was voor de oorlog, dat de bocht uit de IJssel werd gehaald. Een stukje Ouderkerk waar steenbakkerij De Spreeuwenhoek was, kwam aan de Nieuwerkerkse kant te liggen, vlakbij de molen. Ook het mooie statige huis dat van steenbak kersbaas Mijnlief was geweest verhuisde naar de overkant. Later woonde daar de burgemeester. Dat stuk grond langs de IJssel noemde men De Bonk. We kregen vier kinderen. Ik ben al dertig jaar weduwe en woon nu in het nieuwe zorgcentrum De Meander." Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35