Zuidpias Geen zakken meer? Bestel afvalzakken voor plastic Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht scootmobiel gemeente S3 Uitstel besluitvorming subsidiebudgetten en -plafonds 2012 VVN organiseert theoriecursus WEEK Publiekszakeri op vrijdag 29 juli gesloten HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 13 JULI 2011 PLASTIC AFVAL KUN JE BETER SCHEIDEN De gemeente levert speciale plastic zakken om plastic verpak kingsafval in te doen. U mag het plastic afval niet in andere zakken aanbieden. Als uw zakken bijna op zijn, kunt u nieuwe plastic zakken bestel len via: www.zuidplas.nl -> meldpunt openbare ruimte of via telnr: (0180) 330 300. Met één belletje of melding krijgt u de plastic zakken binnen een week aan huis afgeleverd. Medewerkers van de gemeente leveren deze plastic zakken namelijk af tijdens hun dagelijkse ronde door de dorpen; zij zijn dan toch bij u in de buurt. Voor deze service is gekozen om misbruik van de gratis plastic zakken te voorkomen en inzicht te krij gen in het verbruik. De plastic zakken zijn alleen te bestellen door inwoners van de gemeente Zuidpias. Wat gebeurt er met het ingeza melde afval? Gescheiden kunststof wordt gere cycled en hoeft daarom niet te worden verbrand. Uw oude plastic wordt weer gebruikt als grondstof voor nieuwe plastic producten, maar ook voor vloerbedekking, tennisballen, automaterialen en fleece-kleding. Dit draagt bij aan een beter milieu: minder afval en minder C02 uitstoot. Gemiddelde samenstelling restafval van een Nederlands huishouden Gft 31% Papier en karton 16% Plastic 19% Glas 6,7% Textiel 3,9% Metaal 3,2 Restaval 22% Klein chemisch afval 0,2% Hoeveel plastic komt er vrij in Zuidpias? In 2010 is er gemiddeld 21 kg plastic per huishouden opgehaald in Zuidpias: een mooi resultaat! Zoals het er nu naar uitziet gaan wij deze hoeveelheid ook in 2011 met elkaar aanbieden. Uit sor- teerproeven blijkt echter dat nog ca. 19% van het restafval uit plastic bestaat...er is dus nog veel te winnen! Wat mag er in de plastic zak? Wat kunt u nu precies in de plastic zak verzame len? Het gaat om plastic verpakkingen. Er kan veel meer plastic worden ingezameld dan vaak wordt gedacht. Plastic flessen en flesjes, shampoo -en wasmid delflacons, lege tubes van tandpasta, crèmes en gel, zakken en bakjes van groente, fruit en salade, plastic tassen en boterkuipjes kunnen met een gerust hart in de zak voor plastic afval worden gegooid. Samengestelde materialen zoals chipszakken en kauwgomstrips mogen niet in de zak net als ver pakkingen die chemicaliën bevat ten zoals lijm en verfverpakkin- gen. Het afval mag ongewassen, met dop, in de speciale afvalzak. Hoe voorkom ik dat de plastic zakken wegwaaien? Plastic verpakkingsafval heeft weinig gewicht. Als het hard waait adviseren wij u: Maak de zak zwaarder door één van de plastic verpakkingen (onderin) te vullen met een klein beetje water; Bind de zakken aan elkaar vast; Druk het plastic in; zo kan er meer in de zak en wordt de zak vanzelf zwaarder; Zet de zakken zoveel moge lijk bij elkaar, het liefst.tegen een boom, hegje of tuinhekje. Uiteraard moeten de zakken wel goed bereikbaar zijn voor de inzamelaars; Zet de zakken pas 's ochtends buiten (uiterlijk 07.30 uur). Vorige week zijn alle (gesubsidieerde) maatschappelijke organisaties per brief geïnformeerd over uitstel van besluitvor ming over de hoogte van de subsidiebudget ten en de -plafonds 2012. In de brief staat vermeld dat het college van burgemeester en wethouders eerst de bezuinigingsvoorstellen wil afronden alvo rens subsidiebudgetten en -plafonds vast te stellen. Uitstel van besluitvorming betekent voor organisaties dat zij langer in onzekerheid verkeren over het totale beschikbare subsi diebudget en dus ook of zij in 2012 nog voor subsidie in aanmerking komen. Een besluit wordt nu in het najaar verwacht. De brief die aan de instellingen is gestuurd is te raadplegen op de website van de gemeente Zuidpias: www.zuidplas.nl -> onderwijs en welzijn susbidies nieuw subsidiebeleid. Afdeling Publiekszaken is op vrijdag 29 juli gesloten. U kunt op deze dag helaas geen gebruik maken van de diensten van de afdeling. Onze excuses voor het ongemak. Veilig Verkeer Nederland (VVN), afde ling Zuidpias, organiseert op donder dag 21 juli van 13.30 - 16.30 uur in De Zevenster in Zevenhuizen een theorie- cursus voor (aanstaande) bestuurders van een scootmobiel. In deze cursus worden specifiek de verkeersre gels voor scootmobielbestuurders besproken. Ook als u nog geen scootmobiel heeft, maar deze wel hebt aangevraagd, kunt u aan deze cursus deelnemen. In de cursus wordt uitgelegd, dat een scootmobielbestuurder van de rijbaan gebruik mag maken, als een voet- of fietspad ontbreken of slecht berijdbaar zijn. Datum: Donderdag 21 juli 2011 Tijd: van 13.30 tot 16.30 uur (u wordt verzocht 13.15 uur aanwezig te zijn) Plaats: De Zevenster, Leliestraat 3, 2761 HD in Zevenhuizen Er zijn geen kosten verbonden aan deel name. Opgeven kan via email (scootmo- biel0vvn-zuidplas.nl) of telefonisch bij Piet Molenaar (0180-316000). 'feageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Ce Smidse 30, Moordrecht (2e publicatie) ■kamer seniorenwoning [etagewoning met !|ft, 2e verdieping) Beschikbaar: 22 juli 2011 Huur: 565,57 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Minimum bruto jaarinkomen 1 persoon: 20.326,- Minimum bruto jaarinkomen 2 personen: 27.751,- Maximum bruto jaarinkomen: D 33.616,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Schielandstraat 108, Moordrecht 2-kameretagewoning (Galerijflat met lift, 2e verdieping) Beschikbaar per 1 augustus 2011 Huur: 669,27 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bru to jaarinkomen €33.616,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Schielandstraat 6, Moordrecht 3-kameretagewoning (Portiekflat zonder lift, begane grond) Beschikbaar per: 12 september 2011 Huur: 386,61 Voorwaarden: Maximum gezamenlijk bruto jaarinkomen 33.616.- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 18 juli vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenver klaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afde ling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5