Zuidpias Uw Qwieke tips eri suggesties luidplas Springlevende Dorpen Onkruidbestrijding gemeente Als het weer het toelaat... VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 13 JULI 2011 Melding kap bomen Vaststelling Winkeltijdenverordening Vaststelling wijziging Algemene Plaatselijke Verordening Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naarvoren brengen over een ontwerpbesluit, kunnen later beroep instellen tegen een defi nitief besluit. De volgende bonnen worden de komende peri ode in Zevenhuizen gekapt. Voor het kappen van deze bomen is geen kapvergunning nodig. Langs de Molenweg tegenover huisnr. 51A, in verband met de verlegging van kabels en leidingen naar de nieuwe onderdoorgang van de Swanlaweg onder de spoorweg: 2 elzen. De verordening treedt in werking een dag na publicatie en is te raadplegen via www.zuid- plas.nl, tevens ligt de verordening gedurende zes weken ter inzage op het Raadhuis. ZUIDPLAS De raad maakt bekend dat zij in haarvergadering van 28 juni 2011 de Winkeltijdenverordening heeft vastgesteld. In deze verordening wordt de openstelling van de winkels op zon- en feestdagen geregeld. De raad maakt bekend dat zij in haarverga dering van 28 juni 2011 een wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) heeft vastgesteld. In de APV is de Lex Silencio Positivo opge nomen voor de vergunningstelsels die onder artikel 28 van de Dienstenrichtlijn vallen. Het is mogelijk gemaakt dat er publiekrechtelijk gehandhaafd kan worden op illegaal gebruik van gemeentegrond en de strafvervolging bij niet- opvolgen van een politiebevel gaat voort aan via de APV. De wijziging van de verordening treedt in wer king een dag na publicatie en is te raadplegen via www.zuidplas.nl. Tevens ligt de verorde ning gedurende zes weken ter inzage op het Raadhuis. In de week van de Springlevende dorpen hebben velen van u op verschillende manieren goede dis cussies gevoerd met elkaar en met de gemeente. Er waren dinerdebat ten, ontbijten, straatinterviews, facebook- hyves en twittergesprek- ken, een kinder- en jongerraa'd en baliegesprekken. De opbrengsten van deze week heb ben wij eerder aan u bekendgemaakt via de Qwiek rapportage op onze website, www.zuidplas.nl -> Actueel -> Qwiek. Door alle reacties heen waren ook er opmerkingen, wensen, tips en soms klachten over praktische zaken waarvoor de gemeente ver antwoordelijk is. Deze resultaten zijn niet opgenomen in de Qwiek rapportage, maar hebben we apart geïnventariseerd. Hieronder ziet u enkele Qwieke tips van Zuidplassenaren en onze reactie. Het complete overzicht leest u op www.zuidplas.nl -> Actueel -> Qwiek. Opmerkingen over onder andere kapotte straatverlichting en losse stoeptegels hebben wij direct aan Openbare Werken doorgeven. Openbare Werken neemt deze opmerkingen mee in de reguliere onderhoudswerkzaamheden. Uw tip: Zonnepanelen op het raad huis Onze reactie: Zonnepanelen zijn pas duurzaam bij een minimale levens duur en de financiële terugverdientijd is ongeveer 10 jaar. Op dit moment is nog niet bekend of en hoe lang het raadhuis blijft staan op de huidige locatie. Ook is de draagkracht van het dak mogelijk onvoldoende om bedekt te worden met zonnepanelen. Dat wordt binnenkort uitgezocht. We kijken wel al naar de mogelijk heid van zonnepanelen op andere gemeentelijke gebouwen. Uw tip: Stel de Reigerhof garage open voor langparkeerders Onze reactie: De garage in de Reigerhof is een stallinggarage en geen parkeergarage. Een stal lingsgarage en een parkeergarage moeten aan allerlei NEN normen voldoen. Het gaat dan over afmetin gen van parkeerplaatsen, helling- baan etc. Die zijn voor beide garages verschillend, omdat een stallings garage gebruikt wordt door vaste gebruikers en een parkeergarage voor bezoekers. Bij de stallingsga rage bij winkelcentrum Reigerhof is de hellingbaan te steil en te smal om te voldoen aan de normen van een parkeergarage. Dit betekent dat de garage niet opengesteld kan worden voor iedereen. De stallinggarage is eigendom van Dela. Dela verhuurt de parkeerplaatsen. Op een gemiddelde werkdag is de bezetting van de stallinggarage hoog. Uw tip: Zorg voor meer buurtcoördinatoren Onze reactie: We zijn met de huidige buurtcoördi natoren in gesprek. Er komt in Zuidpias buurtpreventie, maar vooralsnog hebben alleen personen uit Nieuwerkerk zich gemeld. Binnenkort doen we via de pers een oproep (focus is vooral personen uit de andere dorpen) voor aanmel ding voor buurtpreventie. Uw tip: Bureau Halt jongeren kauw gum en peuken laten opruimen Onze reactie: Deze tip hebben wij doorgegeven aan Bureau halt. Uw tip: extra ouderenadviseur Onze reactie: Er is een tweede oude renadviseur aangesteld. Uw tip: BOB bus ook naar andere dorpen Onze reactie: de route van de BOB bus wordt door de RET opgesteld. Wij hebben daar als gemeente geen invloed op. Uw Tip: meer groen en bankjes in Moerkapelle Onze reactie: Op diverse loca ties wordt in het najaar het groen vervangen en worden bankjes geplaatst. Vanaf U juli is de onkruidbestrij ding op stoepen en straten in de wijken van Nieuwerkerk aan den IJssel gestart. In het kader van Duurzaam Onkruid Beheer (DOB) worden er zo weinig bestrijdingsmiddelen gebruikt. Er wordt uitsluitend gespoten bij droog weer. De spuitwagen (Quad) herkent het onkruid met een elektronisch oog. Er wordt alleen gespoten op plekken, waar het echt nodig is. Op plaatsen waar de wagen niet kan komen, bijvoorbeeld rond lantaarnpalen, wordt met de hand bijgespoten. Nadat het onkruid is bespoten wordt het geel en sterft het na ongeveer 2-3 weken af. Nadat het onkruid bespoten is wordt het na een aantal dagen geel en sterft het af. Wilt u niet dat er bestrijdings middelen in u woonomgeving gebruikt wordt? Indien u de bestrating rond uw woning onkruidvrij houdt wordt deze niet bespoten. ^^^waiitnimitiBMwwiiMin—iiiiniimiiiiBiiiiiiiiiniinüü Het laatste nieuws als eerst op www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7