Zwemvierdaagse blijkt familie-uitje Telefonische bereikbaarheid Stichting VEDJ beperkt Jeu de Boules op dinsdag avond Wat heb ik nou aan m'n fiets hangen? HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 JULI 2011 9 De jongste (5) en de oudste (85) deelnemer. En nog een extra rondje voor het goede doel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een zwemvierdaagse aan het begin van de zo mervakantie, het is voor een aantal deelnemers even wennen. Normaliter vond de vierdaagse voor waterliefhebbers in de eerste week van het nieuwe schooljaar plaats, maar dat kwam dit jaar roostertechniseh niet uit. Voor de zwemmers bleek hetgeen probleem. 'We hadden vorig jaar ruim 280 deelne mers, dit jaar hebben we toch nog 253 zwemmers mogen verwelkomen. Daar zijn we erg blij mee", aldus Joke Bot. Door Bart Jansen Het deelnemersaantal valt inder daad niet tegen. Het zijn wat min der mensen dan vorig jaar, maar dat mag de pret niet drukken. "Het is zelfs zo dat de deelnemers van dit jaar meer geld hebben opgehaald voor het goede doel, Unicef in dit geval", vertelt Bot. "Vorig jaar werd er ruim 100,- euro opgehaald, dit jaar is het bedrag verviervoudigd. De teller staat op ruim 400,- euro. Daar mogen we trots op zijn." Het geld werd opgehaald door middel van de 'extra baantjes' die gezwommen werden. Alle deelne mers moesten per avond minimaal twintig baantjes trekken. Voor de kleintjes onder de tien jaar lag het aantal op tien baantjes. Zwom ie mand echter meer dan het aantal aangegeven baantjes, dan kon daar geld mee worden opgehaald, mits je gesponsord werd. Barbara van Erkel wist door extra snel te zwem men zo'n zestig euro op te halen voor het goede doel. Andere zwemmers die volgens Bot extra opvielen waren de 85-jarige mevrouw Bek en de 5-jarige Stijn Vlaardingerbroek. Zij zijn de oud ste en jongste deelnemer aan de zwemvierdaagse. "Stijn zwemt al erg goed voor zijn leeftijd, hij heeft al alle drie zijn diploma's", vertelt Bot. "Mevrouw Bek doet ook al ja ren mee en zwemt op haar eigen tempo, dat is leuk om te zien." Er is echter maar één deelnemer die Glunderende deelnemers, trotse ouders. nog geen editie heeft gemist, dat is Leen de Koning. Zo blijkt dat de weerman van Zuidpias niet alleen het weer voorspelt en hard loopt maar ook nog eens veel zwemt. Toch maakte het uiteindelijk niet zoveel uit of je voor de eerste keer mee deed of al jaren actief zwom. ledereen kreeg aan het einde van zijn vierde zwemavond een oor konde met daarbij een medaille en een roos. Vooral de jonge zwem mers waren in hun nopjes zodra ze hun onderscheiding in ontvangst mochten nemen. Vaak stonden de ouders, die veelal mee zwommen, dan trots toe te kijken hoe hun kroost stond te glunderen. Opval lend was wel dat er vooral veel ou ders met kinderen meededen aan de vierdaagse, een heus familie uitje. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor zitter Jaqueline van Gelderen van de Stichting Voor en Door Jongeren (VEDJ) is enkele weken'geleden ge troffen door een hartinfarct. De be zige bij van de stichting werkt hard aan haar herstel en moet voorlopig haar activiteiten voor VEDJ staken. Het team van VEDJ probeert zo veel mogelijk taken over te nemen, ledereen die vragen heeft over ac tiviteiten van de stichting wordt verzocht contact op te nemen via e-mail: info.vedj@gmail.com. Voor informatie over de vaste bin- nenactiviteiten: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met het Raadhuispleintoernooi nog in de armen en benen ging de com petitie bij Jeu de Boules Club Nieu werkerk verder. Met 24 deelnemers °P de baan werd dinsdag 5 juli onder zwoele omstandigheden de dinsdagavondcom petitie vervolgd. Ondanks de afwezigheid van klas sementsleider Peter Troost blijft hij nipt aan de leiding. Winnaar van de avond werd John de Vries die de laatste maanden bewijst prima in vorm te zijn. Hij won zijn drie par tijen op de tweede plaats gevolgd door Monique Jarings met eveneens 3 winst, die daarmee na een lange periode weer een podiumplek be machtigde. Derde werd Wim Zwang met 2 winst. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter hoogte van De Terp aan de Dorpsstraat staat een fiets met een wel heel bijzonder zadel. Een zwerm bijen heeft het zadel uitgezocht als tijdelijke verblijfplaats. Lezer Matthijs de Jong maakte er deze foto van.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9