De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Taxatiedag bij De Viergang Schelpenpad loopt voorlopig dood Zomer Menu €35,- klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-online.nl HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 20 JULI 2011 11 RESTAURANT rundercarpaccio met truffelvinaigrette en oude kaas verse pasta met vlees of vis gemarineerd rood fruit met witte chocoladeschuim en boerenyoghurtijs Een kiekje van de openbare lagere school in Moerkapelle. De foto da teert van omstreeks 1950; het be treft hier overduidelijk een school reisje naar Schiphol. Op de trap van boven naar beneden en van links naar rechts: onbekend, onbekend, Henk Schipper, Herman Everaart, Leen Vermulm, Jan Mik, Jan Grotenboer, Huibert Mik, Cor Drost, Arie Regters, Arie of Hugo de Graaf, Henk Slingerland, Piet Ver schoor, Jaap van den Berg, Teus Ver mulm en Bert Hertog (Abzn). Staand van links naar rechts: de buschauffeur, C.M de Vries (onder wijzeres?), Riet Hertog, mevrouw Poissonnier.JanyTamerus, NelTame- rus, Nel Zijderhand (ook wel Nel de Graaf genoemd), Rinzna Verschoor, twee onbekenden, Annie van den Berg, onbekend, Maartje Verschoor, Truus Houweling, Gonnie Verschoor, meester JJ. Poissonnier, Coby Her tog (Maartendr), Klaas Vonk (lid oudercommissie), Beppie Mik, Truus van den Berg en Pauw Schipper (lid oudercommissie). Op de voorste rij van links naar rechts: Truus Verschoor, Annie Slin gerland, onbekend, Trijntje Hertog, Gerrie Houweling, Nelly Zijderhand, Adrie Breedijk, Marrie van Dijk?, Adrie van Dijk, Jannie Hertog, onbe kend en Elly Cammeraat. Wie o wie heeft aanvullingen en of verbeteringen? Vorige keer Op de foto van de vorige keer zijn geen reacties binnen gekomen. De foto betrof de openbare lagere school te Moerkapelle en dateert van de periode 1915-1925. Het wordt logischerwijze steeds moeilij ker om de namen te achterhalen van mensen op foto's uit deze periode. Links op de foto staat juffrouw Tor- reman en rechts op de foto meester Van der Giessen. Op de bovenste rij, 3e van rechts, herkennen we Klaas Verschoor. Van iedere gepubliceerde klassenfo- to kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met twee euro. De bijdrage van twee euro komt ten goede aan de Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle (OZM). Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dat de foto te zijner tijd in deze rubriek verschijnt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom: 0180-633077 (20.00-22.00 uur) of: famvdzalm@hetnet.nl. Arie Molendijk. Zevenhuizen - Restaurant De Viergang aan de Dorpsstraat 111 opent maan dag 26 ju li van 10.00 tot 13.00 uur haar deuren voor taxateur en veilinghou der Arie Molendijk. Hij zal oude en zeldzame boeken, handschriften, kloos terboeken en of oude bijbels voor het publiek op waarde schatten. Molendijk is gespecialiseerd in geschiedenis, topografie, (statenjbijbels en theologie. De toegang bedraagt 4,-euro. Taxatie gebeurt zo mogelijk aan de hand van bewijsmateriaal uit recent verschenen veilingcatalogi. Een nauwkeurige vaststelling van de waarde van boeken is afhankelijk van de druk en van de staat waarin det boek verkeert. Met enige regel maat komen er op dit soort taxatie dagen uiterst zeldzame werken voor de dag en soms duiken geheel onbe kende boeken op. Voor meer informatie: 010-4667164 of info@molendijkboeken.nl. klikken mag Zevenhuizen - Het voetpad langs de Hennipsloot - in de volksmond 'het Schelpenpad' - is doodlopend ge worden. Het blijft mogelijk van het pad gebruik te maken voor het uit laten van honden. Sinds vorige week is het voetpad tussen de twee bruggen over de Hennipsloot afgesloten. Het gaat om het gedeelte ter hoogte van Landal Green Park De Koornmolen, aan de zijde van de Eendragtspol- der. Hier loopt het wandelpad van Ze venhuizen naar de jachthaven. De afsluiting is nodig omdat de dijk langs de Hennipkade wordt ver sterkt. Vervolgens wordt er een nieuwe weg aangelegd. Wandelaars worden via de bruggen omgeleid naar de weg aan de overzijde van de Hennipsloot, de Tweemanspol der. De omleiding staat met borden aangegeven. De afsluiting duurt tot maart 2012. De dagelijkse wandeling wordt er één met hindernissen. Limaweg 54. 2743 CD Waddinxveen Tel.: 0182 61 66 95 Fax: 0182 63 09 55 Email: info@bibelot.info Web: www.bibelot.info

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11