OP PAD met DE wijkagent "Stoppen is geen optie, daar voor is de liefde te groot" Zwevende tak Werken bij de politie, een schitterende baan! 20 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 JULI 2011 Beeldende kunst info@scnz.nl Gedupeerde brand Eerste Toehtweg, Stockcarteam De Buck: Een mevrouw uit de wijk Zuidpias spreekt mij bij de receptie van het politiebureau aan het Raadhuisplein in Nieuwerkerk aan. Zij maakt zich zorgen over haar buurman. Zij voelt zich erg opgelaten en twijfelt of zij haar verhaal wel wil doen. Het gaat haar per slot van rekening niets aan, stelt zij bescheiden. Ik stel mevrouw op haar gemak, haal haar over om toch haar verhaal te doen en maak vervolgens een afspraak voor later die ochtend bij haar thuis. Daar brandt mevrouw los. Ze heeft haar buurman al maanden niet gezien, de gordijnen zitten continu dicht, ze ziet 's avonds geen lichten branden en ziet door de ruit van de voordeur een grote stapel post op de deurmat liggen. Ze vertelt ook dat de buurman op dit moment geen werk - heeft, weinjg contacten heeft met famiüe of vrienden en niet van vakanties geniet. Is de buurman wellicht iets overkomen? Zij maakt zich grote zorgen over haar buur en vraagt of ik iets kan doen. Ik ga samen met een collega direct bij de desbetreffende man langs om polshoogte te nemen. We krijgen bevestiging van het gesprek met de bezorgde buurvrouw. Er wordt niet opengedaan (ook niet na stevig kloppen op ramen en deuren) en ook de telefoon van de buurman wordt niet opgenomen. Na onderzoek en overleg forceren mijn collega en ik met toestemming uiteindelijk de deur. Met enige argwaan gaan wij voorzichtig de woning in. In de woning treffen wij mijnheer aan in zijn bed in zyn slaapkamer. Is mijnheer werkelijk iets overkomen of ligt hy slechts te slapen? Plots schrikt mijnheer wakker en gaat rechtop in zijn bed zitten. Mijn collega en ik schrikken hierdoor nog heviger. Tegelijkertijd zyn wij zeer opgelucht dat de man ons aanspreekt. Nadat wij mijnheer hebben uitgelegd waarom wij bij hem thuis zijn, toont hy met een voorzichtige lach op zijn gezicht begrip en is uiteindelyk zelfs blij met onze actie en 'huisbezoek'. Tijdens een goed gesprek vertelt hij dat het niet goed met hem gaat. Hij is depressief, komt inderdaad niet of nauwelijks op straat en heeft verder geen familie en vrienden of andere sociale contacten. Hy vertelt ons dat onze actie van die morgen, zijn redding is geweest. Hij vraagt ons verder om advies en hulp over hoe het nu verder moet in de toekomst. Samen met mijnheer zelf, zijn huisarts, hulpverleningsinstanties, de woningbouwvereniging en de buurvrouw hebben we een plan van aanpak gemaakt en het leven van de man weer een goede en positieve wending gegeven. Het gaat nu goed met hem. Wat heeft de buurvrouw toch een goede daad verricht en wat vind ik mijn werk als wijkagent bij de politie toch schitterend en bevredigend! De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Deze week Ron Jonker, wijkagent in de wijk Juidplas ir Nieuwerkerk aan "den IJssel, over een bezorgde buurvrou Woensdag 27 juli - 14.00-15.30 uur Knutselen; kinderen kunnen een place- mat of knikkerzak beschilderen Atelier Artistique, Raadhuisstraat 23, Moerkapelle Entree 5,- euro Info en aanmelden: t/m 25 juli in de winkel: leds Kinderkleding Et Kados aan de Dorpsstraat 32 www.ieds.nl, www.atelierartistique.nl. Zuidpias - Eind juni bleef Zuid-Holland grotendeels gespaard wat betreft stormschade. De hardste klappen vielen in Noord-Brabant. Afgelopen week was de flora van Zuidpias aan de beurt met zwaar weer. Aan de Zevenhuizense Bosgracht kwam deze wilgentak te zweven boven het water. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen lees in het nieuws over de brand die op donderdag 7 juli aan de Eerste Toehtweg veel schade aan bracht", zo begint Eva van Vliet haar brandbrief. De stockcars, de machines, het on derkomen van Stockcarteam de Buck - het levenswerk van vader Joop (61) en zoons Remco (34) en John (31) de Buck - gingen met de brand verloren. Het team werd vijftien jaar geleden door vader en zoon Remco opgericht, zoon John kwam het team versterken zodra hij achttien werd. Zij vonden on derdak in een loods aan de Eerste Toehtweg. Daar werd zeven dagen per week aan de auto's gesleuteld. Woordvoerder en pr-dame van het team is de 26-jarige Eva van Vliet. Zij verwoordt het verdriet van echt genoot Remco en haar schoonfami lie. "Opnieuw opbouwen is voor ons team bijna onmogelijk. Als zelfstan dig team zonder sponsoren hebben wij altijd moeten knokken om ons hoofd financieel boven water te houden. Vijftien jaar levenswerk is in één dag verdwenen." Verzekering Het team heeft er alles aan ge daan de stockcars en toebehoren te verzekeren maar ving bot bij alle verzekeringsmaatschappijen. "Al les aan een stockcar is eigenhandig gemaakt, het is voor een verzeke ringsmaatschappij onmogelijk een waarde aan een stockcar toe te ken nen, zo'n voertuig is natuurlijk geen bestaand model. We hebben echt alles geprobeerd. Uiteindelijk heb je geen andere keus dan het risico gewoon maar te nemen, daar zijn we ons altijd van bewust geweest", aldus Van Vliet. Vijftien jaar levenswerk, alles is weg... Een van de activiteiten waarmee de teamleden hun hobby bekostigden was het maken van onderdelen voor andere stockcarteams in Nederland. Ook dat is nu niet meer mogelijk, want de benodigde machines en gereedschap zijn eveneens verloren gegaan. Van Vliet: "We zijn vijftien jaar werk en 150.000,- euro armer. Er gaan zelfs geruchten dat wij de schuldigen zouden zijn van de brand, dat is bijzonder pijnlijk. De brand is nota bene aan de andere kant be gonnen. Doordat er geen technisch onderzoek is uitgevoerd kunnen wij ook geen aanspraak maken op ook maar enige aansprakelijkheidsver zekering." Wie helpt? De verslagenheid na de brand is enorm. Het team, dat ook jaar lijks meedoet aan de Autocross in Zevenhuizen, is op zoek naar een nieuwe locatie waar in ieder geval weer begonnen kan worden met het vervaardigen van onderdelen voor andere stockcarteams, "Dan kunnen we in ieder geval weer voor inkom sten gaan zorgen. Maar natuurlijk hebben we eerst geld nodig voor het aanschaffen van nieuwe ma chines en we hebben een plek nodig waar we terecht kunnen. We hopen zo van harte dat er mensen zijn die de stockcarsport een warm hart toedragen en ons financieel willen bijstaan. Dat hoeft niet structureel en we zijn blij met elke bijdrage. Als we maar weten dat we verder kun nen", luidt de smeekbede van Van Vliet. "Want stoppen is geen optie," verzekert ze, "Daarvoor is de liefde te groot." Voor meer informatie: Stockcarteam de Buck, Eva van Vliet: 06-43430730.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 20