klikken "Oud worden gaat vanzelf, maar oud zijn..., dat is iets anders" Buurtschap in verzet tegen bouwproject Ver Hitland Jeugdvakantieweek in aantocht ANBO Cultuuruitje Maastricht HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 20 JULI 2011 Echtpaar Den Outer-den Toon zestig jaar getrouwd. Straatvoetbal in de zomer Lowlands Pre-party in 't Blok Urban Open Air dubbel feest Raad van State - zitting 7 Echtpaar Den Outer blij met bezoek van loco-burgemeester Rinus Bosman. Door Marianne Fortuin Nieuwerkerk aan den IJssel - Gebo ren en getogen in Nieuwerkerk, dat is het echtpaar Den Outer - den Toom, en op 12 juli 1951 gaven ze elkaar in deze gemeente het ja-woord. Loco burgemeester Rinus Bosman kwam dinsdag 12 juli op bezoek om hen te feliciteren met hun 60-jarig huwe lijk. Hij bood daarbij twee boekjes aan; het bloemstuk van de gemeente Zuidpias prijkte al op de salontafel. De drie kinderen van het echtpaar waren ook aanwezig, net als één van de negen kleinkinderen. Het grote feest was inmiddels gevierd, met fa milie en vrienden. Het echtpaar woont al vanaf de ople vering van hun huis aan de Koningin Julianastraat. Mevrouw vertelt hoe dat zo gekomen is: "We woonden thuis boven het oude raadhuis en zagen de burgemeester nogal eens. Die vroeg wanneer ergetrouwd werd. Toen hij hoorde dat we op een huis wachtten, heeft hij ervoor gezorgd dat we hier naar toe konden." Bei den vinden wel, dat Nieuwerkerk erg veranderd is en vooral meneer mist de landerijen. Hij heeft altijd in de tuinbouw gewerkt: "Toen ik dertien jaar was, had mijn vader al een baas voor me. Zes dagen per week wer ken, van 's morgens 6 tot 's avonds 6." Soms moest hij op zoek naar een nieuwe werkgever, als de grond van zijn oude werkgever onteigend werd Bij de zogenoemde zelling Ver Hit land (een ondiepe plek aan de oever van de Hollandsche IJssel) zullen 35 woningen buitendijks worden gebouwd. Het gaat om negen ap partementen en 26 grondgebonden woningen. De vereniging is het niet eens met het plan. Zij verzet zich vooral te gen de bouw van het appartemen tencomplex. Volgens de verenigde buurtbewoners past het complex niet in de landelijke omgeving. Ook zou door het plan de verkeers druk in de omgeving te hoog wor- dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl voor huizenbouw. Hij heeft zowel in Nieuwerkerk als in Capelle aan den IJssel gewerkt. Dat dit zijn gezond heid niet geschaad heeft, blijkt wel uit het feit, dat hij met zijn 91 jaar nog zonder stok loopt. Meneer: "Ik sta nog steeds om half zeven op en dan ga ik iets doen." De gezondheid van mevrouw is iets minder, maar ook zij vindt dat ze geen reden tot klagen heeft. Ze vindt het uiteraard wel jammer dat ze be paalde dingen niet meer kan doen: den. De buurtbewoners verwijten de gemeente Zuidpias dat die bij de berekening van de verkeerstoename van een verkeerde norm is uitge gaan, waardoor de drukte is onder schat. Maar de gemeente ontkent dat er een verkeerde norm is toegepast. Waardoor het verschil van inzicht is ontstaan, kon niemand zeggen. De vereniging stuurde geen woordvoer der naar de Raad en de gemeente had geen deskundige voorhanden die uitleg kon geven. De Raad moet nu alleen uitzoeken wie er gelijk heeft. Volgens de gemeente is er geen re den om het plan nu stil te leggen, omdat er voorlopig nog geen bouw- aanvragen worden ingediend. De voorzitter van de Raad constateerde echter dat dit toch betrekkelijk snel kan gebeuren. Dat maakt een blok kade van het plan misschien toch noodzakelijk als de Raad vindt dat er gebreken aan kleven. De Raad oordeelt binnen twee we ken na de behandeling op 13 juli. "Oud worden gaat vanzelf, maar oud zijn..., dat is iets anders." Ze is 86 jaar en breit graag. Binnenkort kan ze aan de slag voor het eerste ach terkleinkind, dat eind november ver wacht wordt. Haar oudste dochter merkt op: "Ja, ze maakt nog steeds hele ingewikkelde patronen. En vol gens mij heeft ze wel honderd paar sokken gebreid." Muziek heeft altijd een grote rol gespeeld in het leven van beiden; ze hebben elkaar ook via de muziek Met een voetbal- en dansfeest bij W Nieuwerkerk wordt afgetrapt op 8 augustus. Voetballer Rinus Net ten zal zijn kunsten vertonen, net als Fabia's Dance Centre middels een workshop. Op dinsdag wordt een Oud-Hollands spelletjesfeest gehouden en woensdag staat het Raadhuisplein in het teken van schilderen onder de naam 'Place du Raadhuis'. Op woensdagmiddag staat er open luchttheater op het programma en 's avonds rukt de brandweer uit met het traditionele spuitvoetbal. Op donderdag kan er een indianen dorp worden gebouwd bij Hitland en kan bij Manege Hitland een rondje Nieuwerkerk aan den IJssel - De Reiscommissie van ANBO Nieuwer kerk aan den IJssel houdt dinsdag 26 juli een Cultuuruitje naar Maas tricht. Er wordt per trein gereisd en de deelnemers vullen zelf de dag in. Zo kan men niet alleen vrijblijvend genieten van eikaars gezelschap, de terrasjes en bijzondere win kels, maar ook van monumentale gebouwen, basilieken, galeries en leren kennen. Meneer: "Ik heb vijftig jaar trompet gespeeld bij DKV. Daar ben ik vijftig jaar lid van geweest." Mevrouw: "We hebben ook samen toneel gespeeld. Eerst was er muziek en dan speelden we toneelstukjes. En ik heb er oliebollen staan bakken, wel duizend...." De kinderen herinneren zich vooral de vakanties, 31 jaar lang naar de zelfde camping in Beekbergen. Me vrouw: "Ja, het was altijd erg gezel lig...." paard gereden worden, 's Middags wordt er jeu de boules gespeeld. Vrijdag wordt afgetrapt met een speurtocht en vervolgt met een po litiehondendemonstratie. De avond staat in het teken van een spette rende zwemdisco. De week wordt op zaterdag afgesloten met een avon- turendag bij de zeeverkenners. Voor alle activiteiten dienen de kin deren begeleid te worden door ou ders of verzorgers. De Jeugdvakan tieweek wordt gecoördineerd door Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Pro grammaboekjes zijn reeds verspreid op de basisschool maar nog steeds op te halen bij het gemeentehuis en 't Blok. antiquariaten. Er wordt gratis een plattegrondje en een programma met bezienswaardigheden en ver trektijden verstrekt. Bij aankomst in Maastricht drinkt men eerst geza menlijk koffie. Ook wordt er aan het eind van de dag samen ergens iets gegeten. Om 22.10 uur is het gezel schap terug in Nieuwerkerk. Om 8.00 uur worden de deelnemers bij het NS Station Nieuwerkerk aan Nieuwerkerk aan den IJssel - De aandacht gaat voornamelijk naar de mondiale transfermarkt maar in Nieuwerkerk wordt er gewoon gevoetbald. Vanuit het sportbuurt- werk van Stichting Jeugdwerk Zuidpias wordt er deze zomer volop gevoetbald. Op woensdag 27 juli vindt het zomerstraatvoetbaltoer nooi plaats op het verharde speel veld aan de Kleinpolderlaan, naast de speeltuin. Om 13.00 wordt er afgetrapt en het toernooi eindigt om 17.00. Deelname kost 0,50 en er wordt gespeeld in teams van vier-tegen-vier. Voor meer info: allard@jeugdwerkzuidplas.nl of tel. 06-48102366. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met Blokpop reeds achter de rug zit het Nieuwerkerkse festivalseizoen erop. Hoewel... Op zondag 7 au gustus wordt bij 't Blok een Low lands pre-party gegeven om alvast in de stemming te komen voor het festival in Biddinghuizen. Het pro gramma wordt bezet door Nieu werkerkse bands als CeeBeeTees, JD Meatyard, Cradle en of the Weak and the Strong. Daarnaast wordt er muziek gedraaid van bands die op Lowlands spelen. Een jamsessie staat ook gepland dus het wordt een waar muzikaal festijn. Toe gang is gratis en mogelijk vanaf 14.00. De frituur zal aanstaan dus tot 21.00 kan men genieten van snacks, muziek en een toffe sfeer. Nieuwerkerk aan den IJssel - De achtste editie van Urban Open Air is dubbel feest. Met het skate-, hiphop- en streetdance-event op zaterdag 17 september wordt het nieuwe skatepark naast 't Blok of ficieel geopend. Een onbezonnen feest is het niet: met het thema Freedom Et Worldpeace wordt er stilgestaan bij de mensen die in onrust leven. Voor het thema is gekozen omdat het relatief goede leven in Nederland vanzelfspre kend lijkt te zijn. In het kader van het thema wordt het festivalterrein aangekleed met doeken waarop vrijheidsstrijders te zien zijn. Het door Stichting Jeugdwerk Zuid- plas georganiseerde festival biedt demonstraties, breakdancebattles met dansers uit heel Nederland, graffiti en skatewedstrijden. Zater dag 17 september kan alvast gere serveerd worden in de agenda. den IJssel (Dorresteinzijde) ver wacht. leder koopt zelf een kaartje en maakt daarbij gebruik van (el- kaars) Voordeelurenkaart, waardoor een retourtje 2e klasse met 40% korting 27,40 euro kost. Met het persoonlijke Keuzedagkaartje is men het voordeligst uit. Aanmelden (deze week): 0180- 318097 aanmelden. Ook niet-leden zijn welkom. Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State moet het bestem mingsplan voor de bouw van woningen bij de buurtschap Hitland langs de Hollandse IJssel blokkeren. Die eis hebben bewoners van de buurtschap, ver enigd onder de naam Vereniging Belang Ver Hitland, neergelegd bij de Raad. De zaak is woensdag 13 juli behandeld tijdens een spoedzitting bij de Raad in Den Haag. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zomervakantie voor basisschoolleerlingen wordt spectaculair afgesloten. Van maandag 8 augustus tot zaterdag 13 au gustus vindt de jeugdvakantieweek plaats. Sport en spel zal hoogtij vieren in de gemeente.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7