Intratuin Zuidpias wordt modern familiebedrijf intratuin HART VAN HOLLAND INTERVIEW 27 JULI 2011 11 Zevenhuizen - De nieuwe Intratuinvestiging in Zevenhuizen liet de gemoederen niet ongeroerd. Na een bouwstop van enkele maanden door protesten van omwonenden lijkt het er nu op dat half maart 2012 de megawinkel haar deuren opent. Dan staat er aan de Bredeweg in Zevenhuizen één van de modernste Intratuins van Nederland. "Winkelen bij Intratuin Zuidpias moet een geweldige ervaring worden. Volop bedrijvigheid aan de Bredeweg bij de totstandkoming van de Intratuinvestiging. Door Erwin van 't Hof Bij het zien van de naam Intratuin wordt vaak gedacht aan een grote anonieme winkelketen die enkel belust is op winst. Niet is min der waar volgens directeuren, en broers, Jeroen en Stephan Droogh. "Wij zijn een echt familiebedrijf dat onder een grote naam werkt," ver telt Stephan Droogh, "We hechten daarom ook erg veel waarde aan contact met de klanten. Zelf ben ik altijd in de winkel aanwezig en iedereen mag mij altijd bellen met vragen. Ik merk dat de mensen het fijn vinden als ze het gezicht ach ter de organisatie kennen. Ik noem mijzelf dan ook liever winkelier dan directeur." Deze aandacht voor de klant is dan ook het belangrijkste doel van de organisatie van de fa milie Droogh. "Wij willen een zo plezierig mogelijke winkelervaring bieden." Bouw Het is lange tijd onzeker geweest of de bouw van de nieuwe ves tiging ook daadwerkelijk plaats kon vinden. Zo werden oneerlijke concurrentie, het verstoren van de zondagsrust en mogelijke ver keerschaos door tegenstanders als argumenten gebruikt om de bouw van de nieuwe Intratuinvestiging tegen te gaan. Dit leidde uiteinde lijk zelfs tot een bouwstop van drie maanden. "Al deze problemen zijn inmiddels opgelost," zegt Stephan Droogh. "De bezwaren op het ge bied van concurrentie zijn ingetrok ken, zolang de bedrijfsvoering dit toelaat blijven we op zondag dicht en er zal een invoegstrook worden aangelegd die het verkeer in goede banen gaat leiden. Daarnaast heeft hopen een enthousiast team aan te trekken. Enkele werknemers nemen we nu al aan zodat ze in een andere vestiging ingewerkt kunnen worden voor de opening, eigenlijk een soort stage dus." Duurzaamheid Daarnaast hechten beide directeu ren grote waarde aan duurzaam heid. "De nieuwe Intratuin wordt één van de modernste in Nederland op het gebied van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen," ver telt Jeroen Droogh. Zo gebruiken we voor het dak kunststof dat uit negen verschillende lagen bestaat, wordt er extra dik isolatieglas ge bruikt voor de gevels, zijn de dakgo ten geïsoleerd en wordt er gebruik gemaakt van een WKO verwarming (warmte koude opslag)." De onder nemers zien deze maatregelen deels als hun maatschappelijke plicht. "Het is belangrijk dat iedereen zijn steentje bijdraagt aan het mi lieu. Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen staat bij de familie Droogh voorop." Creativiteit Ook creativiteit staat hoog in het vaandel. Jeroen Droogh: "Dat is één van de mooiste onderdelen van het vak. Natuurlijk moeten wij ons aan bepaalde leidraden van het hoofd kantoorvan Intratuin houden, maar voor de rest bepalen we helemaal zelf hoe de winkel eruit ziet en wordt ingedeeld." Dat is ook te zien aan het ontwerp van de nieuwe vestiging. Deze krijgt onder andere een hoge ingang, twee verdiepin gen, rond gebogen spanten en een 'open-sky-kas'. "Dit deel van de winkel heeft dakramen die allemaal open kunnen zodat het net is alsof een onderzoek uitgewezen dat er van verkeerschaos geen sprake zal zijn als de winkel haar deuren opent." De twee broers zien het juist als een voordeel dat Intratuin weer terug komt in de regio. Jeroen Droogh: "Voordat we het stuk grond koch ten, hebben we natuurlijk een ge degen marktonderzoek gedaan. Veel mensen moeten nu een flink stuk reizen voordat ze bij een soortge lijke winkel terecht kunnen. Als de winkel af is, hoeft dat niet meer. In de Intratuin kan iedereen makkelijk terecht voor duizenden verschil lende artikelen. Daarnaast bieden wij een grote afzetmarkt voor de omringende kwekers. De nieuwe vestiging zal dan ook een positief effect hebben op de economie van de omgeving." Ook op het gebied van werkgele genheid draagt de vestiging een steentje bij. "Binnenkort verschij nen de vacatures in de kranten, we je buiten aan het winkelen bent," licht Stephan Droogh toe. "Als het gaat regenen gaan de ramen weer dicht." Op het parkeerter rein is veel ruimte voor groen gereserveerd. Jeroen Droogh: "We hadden natuurlijk ook gewoon kunnen kiezen voor een kaal stuk asfalt, maar dat zou geen ver fraaiing worden voor de omge ving." De broers zijn opgelucht dat de bouw gewoon door kan gaan. "Je steekt er erg veel tijd en energie in, dan is het natuurlijk zonde als dat allemaal voor niets is ge weest," aldus Jeroen Droogh. Dat betekent echter niet dat de fa milie Droogh nu achterover kan gaan leunen. "Er is nog veel werk te doen. Waarschijnlijk zijn we tot de dag voor de opening nog steeds bezig met de puntjes op de i te zetten. We willen echt iets moois neerzetten voor de omge ving en de klanten", besluit Step han Droogh. IJ 13 "Winkelen bij Intratuin Zuidpias moet een geweldige ervaring worden." Stephan (beneden) en Jeroen Droog:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11