Welkom in Zevenhuizen, welkom op het 25e Oogstfeest Historisch Centrum Ons Verleden zaterdag open Zomer Menu 35,- De Graaff en Van der Hoek nemen zesde positie in bij kampioenschap HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 27 JULI 2011 13 John Stofberg oude duiven kampioen Wegwerkzaamheden houden gemoederen bezig RESTAURANT i'undercarpaccio met truffelvinaigrette en oude kaas verse pasta met vlees of vis m gemarineerd rood fruit met witte chocoladeschuim en boerenyoghurtijs om jaarlijks een fantastisch feest is er een speciale gratis bewaakte voor iedereen te organiseren. Het fietsenstalling naast de brug in de Oogstfeestcomité is er weer he- Noordelijke Dwarsweg, lemaal klaar voor, iedereen is van harte welkom en de toegang is vrij. Voor meer informatie: Voor de fietsers onder de bezoekers www.oogstfeestzevenhuizen.nl De ganzenparade is weer medeverantwoordelijk voor het opfleuren van de Dorpsstraat op zaterdag 3 september. Zevenhuizen - Met een jaarlijks be zoekersaantal van meer dan 30.000 mensen is het Oogstfeest in Zeven huizen na ruim 24 jaar uitgegroeid tot een evenement dat staat als een huis. De eerste zaterdag van sep tember staat standaard bij heel veel mensen in de agenda, omdat men het Oogstfeest met al zijn gezelligheid, attracties, sfeer en het weerzien van oude bekenden niet wil missen. Het feest begint op vrijdagavond 2 september vanaf 20.15 uur met de traditionele Night of Harmony. Een openlucht muziek- en zangspek takel op het dorpsplein. Lokale en regionale muzikanten, zangers, zan geressen, een band en een bigband brengen klassieke en moderne num- Zevenhuizen - Robert de Graaff heeft de zesde positie ingenomen bij het kampioenschap in de Dutch Su- percar Challenge op circuit Zolder in België. De wedstrijd vond afgelopen weekend plaats. De Graaff over de twee races die hij reed: "In de Viper ging het al tijd super, kwalificeren is echt mijn ding. Maar nu rijd ik Audi en kun je merken dat ik echt nog te wei nig kilometers gereden heb om de auto in de eerste twee ronden 'on the edge' te brengen. Als we weer wat races verder zijn komt dat wel weer goed". Bij de eerste race had De Graaff een superstart en pakte bij de eerste bocht twee posities. Maar vrij snel kwam hij onder druk te staan door Alex van 't Hof. Robert vertelt: "Ik kreeg niet snel genoeg mijn ritme te pakken waardoor je het voordeel mers ten gehore. Op zaterdag vanaf 10.00 uur is dé Dorpsstraat met alle aangrenzende straten en pleinen omgetoverd tot een lint van ruim één kilometer met voor ieder wat wils: rommel markt, attracties voor de kinderen, sfeervolle terrassen met bijpassende muziek, het Oogstfeest heeft veel te bieden. Pleinen Naast de Gereformeerde Kerk zal een echt aaiplein voor de allerklein sten ontstaan, opgeluisterd met een tentoonstelling van een aantal soor ten van het bekende Nederlandse hoenderras. Hoenderrassen met een trotse uitstraling. Raskonijnen, schapen en andere in de bochten kunt benutten. Net toen het beter ging, volgde er een zware crash. De teammaat van De Graaf, Ardi van der Hoek nam na de pitstop het stuur over. Uiteindelijk werd de equipe De Graaff/Van de Hoek na een uur rijden afgevlagd op een verdienstelijke 2de plaats. Bij de tweede race een dag later, verliep de start opnieuw goed. De tweede positie waarmee het de dag ervoor was geeïndigd, leverde De Graaff/ Van der Hoek tien resultaatsecon den op. Mede door de vele fou ten die de andere rijders maakten, kwam Van der Hoek - na de rondes van De Graaff - uiteindelijk in ge vecht met Roger Grouwels om de derde positie. Dat lukte en hiermee werd de zoveelste podiumfinish van De Graaff en Van der Hoek een feit. De volgende race is in Assen, de Gama Racing Days 6-7 augustus. kleine dieren zullen er te vinden én te aaien zijn. Een draaimolentje en informatiestands van de muskus- rattenbestrijding en een bijenimker vullen het plein verder op. De pleinen naast C1000 zijn ook dit jaar gevuld met stands, oude ambachten, een gezellige bar met lekkere hapjes. Door het enorme aantal aanmeldingen dit jaar biedt het Oogstfeest in 2011 nog meer at tracties, nog meer kramen dus nog meer gezelligheid. 0 ja, pas op voor de ganzen, zomaar onverwacht kom je ze tegen; de ganzenparade zal zijn opwachting maken! Activiteiten en muziek Naast de 'grote' evenementen zijn er de aloude activiteiten voor jong en oud in en rond de Dorpsstraat. De rommelmarkt voor de hervormde kerk, de klompenloop, line-dancing, de roofvogels van Marina Bliek, kermisattracties voor de jeugd, de traditionele show van oude tracto ren, oude voertuigen en stationaire motoren. En als klap op de vuurpijl: vanaf 14.00 uur een optreden van de band 'Trots' op het grote podium. Mede dankzij heel sponsors, vrij willigers en de medewerking van diverse instanties is het mogelijk Molen nummer2van de Molenvier gang foto genomen op 30 juli 1977 met daarop de hooiruiter van de toenmalige molenaar Dirk van den Bos. (foto: Molenvrienden) Zevenhuizen - Het historisch cen trum Ons Verleden en museum Ons Molenverleden zijn zaterdag 30 juli open van 13.30 tot 16.00 uur. De musea zijn gevestigd aan de Twee manspolder 15. In het museum Ons Verleden is, naast de permanente collectie, ook de tentoonstelling 'Onze buitenge bieden door de jaren heen' te zien. Voorwerpen en fotopanelen brengen in beeld hoe de hazenjacht verliep, hoe men vroeger recreëerde, en wat de gevolgen waren van de inundatie tijdens de Tweede Wereldoorlog. De vaste collectie bevat onder an dere restanten van de vroegere ge brandschilderde glazen uit de Her vormde Kerk in Zevenhuizen. Glas dat ruim 250 jaar geleden door de gegoede burgers aan de N-H Kerk geschonken is, rond 1850 verkocht en naar Frankrijk verhuisd en ruim honderd jaar later weer wordt te ruggevonden in Amsterdam. Naast deze tentoonstelling zijn er foto's, maar ook reproducties van schilderijen, bij elkaar gebracht van alle molens die een eeuw ge leden stonden op het grondgebied van de (oude) gemeenten Moerka- pelle en Zevenhuizen. Het overzicht laat zien hoe de situatie was begin 1900, maar laat ook zien wat er nu nog over is. Een markant van die molenpracht is de molen nummer 2 van de Molenviergang Tijdens de openingsuren kan men bij de genealogische werkgroep te recht voor vragen op genealogisch gebied of voor het raadplegen van de genealogische verzameling. Ons Molenverleden staat in het te ken van de (polder)molens die in het stroomgebied van de Rotte hebben gestaan en nog staan. Verder is er de wisseltentoonstelling rondom het thema 'molens in het gebied van het hoogheemraadschap van Delfland'. Naast de molens worden ook diverse reproducties van water- staatskaarten getoond die inzicht verschaffen in het vroegere rei len en zeilen in de polders. In het museum staat ook een model, in bruikleen verkregen, van een vroe gere houtzaagmolen van het type paltrokmolen. Dat type molen komt in Zuid-Holland niet meer voor en in Nederland zijn nog slechts zes exemplaren aanwezig. Ongetwij feld zijn in oude gebouwen nog balken aanwezig die ooit met een houtzaagmolen zijn gezaagd! Onder andere in Dordrecht en Rotterdam, Zaandam en Amsterdam stonden talloze paltrokmolens. Voor meer informatie: Johan@bovenmolen.nl Zevenhuizen - Bij de postduiven vereniging De Stormvliegers hoort John Stofberg al jaren bij de kam pioenen in de diverse disciplines. Ook dit jaar is hij niet te verslaan. Na eerder dit seizoen al kampioen op de vitesse- en midfondvluchten was zaterdag 23 juli de laatste wedstrijd voor het fondkampioen schap. De duiven werden om 10.15 uur gelost in Orleans op een af stand van 487 km. Tegen de wind in en enkele regenbuien deerden de duiven niet. Om 17.00 uur klok te John Stofberg de eerste duiven waarmee hij ook het fondkampi oenschap binnen haalde. Hiermee werd hij ook kampioen over alle oude duivenvluchten. Zijn duif had een snelheid gehaald van 72 km.p/u. het duurde nog anderhalf uur tot alle prijsduiven thuis waren. Uitslag: 1-2 6-8-18-22 John Stof berg, 3 Johan Wiltenburg, 4-11-24 Ron van de Made, 5 Ruud Brands, 7 Cor Zweere, 9-12-15-23 Nico Koppenaal, 10 Marco Flier, 13- 14-16 Ton Looye, 17 Leen van Wensem, 19 Ben Koole, 20 Johan Breedijk, 21 Maarten Strijdhorst, 25 Rinus Jongenelen. De jonge duiven waren naar Pom- meroeul gebracht op een afstand van 187 km. Deze duiven wer den om 13.00 uur losgelaten. Om 15.21 uur kwam de snelste duif bij Ron van de Made. Zijn duif had 80 km.p/u gevlogen. Tien minuten later waren alle prijsduiven weer thuis. Uitslag: 1-2-7-8-14-18-25 Ron van de Made, 3-10-11 John Stof berg, 4-22 Ton Looye, 5 Marco Flier, 6 Johan Heykoop, 9-19-24 Cor Zweere, 12-17 Ruud Brands, 13 Maarten Strijdhorst, 15-16-20 Rinus Jongenelen, 21-23 Leen van Wensem. Zevenhuizen - De wegwerkzaam heden op het kruispunt bij de Bur gemeester Klinkhamerweg en het kruispunt ter hoogte van de Noor delijke Dwarsweg, lijken de gemoe deren woensdag 20 en donderdag 21 juli bezig te hebben gehouden in het dorp. Zo waren de omleiding- routes niet voor iedereen altijd even duidelijk. Een vakantiemedewerker die ingehuurd was als verkeersrege laar had het er druk mee om alles uit te leggen aan passanten en in goede banen te leiden. De gemeen te Zuidpias zegt overigens geen of ficiële klachten te hebben ontvan gen. Over een paar weken wordt het kruispunt nog een keer afgesloten voor asfalteringswerkzaamheden. I cbm(ob Liniaweg 54, 2743 CD Waddinxv een Tel.? 0182 61 66 95 Fax: 0182 63 09 55 Wail: infofa.bibelot.info Web: www.bibeIot.info 4

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13