"Je moet het gezien of meegemaakt hebben om te voelen wat er dan met je gebeurt" 14HART VAN HOLLAND REGIO 27 JULI 2011 Streekgenoten aan de wandel In reactie op de oproep van Hart van Holland: er lopen inderdaad verschillende inwoners mee vanuit de gemeente Zuidpias, waaron der ondergetekende. Ik vermeld alleen even dat Ad Eegdeman de Nijmeegse wandelvier daagse voor de twintigste keer heeft uitgelopen en ik, echtgenote Marja Houdijk, voor de achtste keer. Wij komen uit Moordrecht. Het was een fijne week en we hebben een goede vierdaagse gelopen. Het weer viel uiteindelijk mee, we hebben alleen het laatste half uur in de motregen gewandeld. Andere dagen hebben wij geluk gehad. Marja vindt de 40 km zwaarder dan haar man, maar samen over de finish komen is toch wel de moéite waard. Marja en Ad Eegdeman De één loopt 'm fluitend, voor de ander is het een worsteling; de vierdaagse in Nijmegen. Vorige week werd de 95ste editie van dit wandelfestijn gehouden en wisten tienduizenden lopers het tot een goed einde te brengen. De redactie van Hart van Holland nodigde deelnemers uit deze regio uit hun foto's in te sturen en hun belevenissen op papier te zetten. Hieronder het resultaat van deze uitnodiging (sommige verhalen zijn door de redactie ingekort): "Hoera, onze kleinzoon, Yuri Sloof uit Waddinxveen werd in juni 12 jaar. Dat hield in dat hij dit jaar eindelijk mocht verschijnen aan de start van de Nijmeegse vierdaagse"meldt oma Lanser tro "En dat heeft hij dan ook gedaan. Zelfs zijn werkstuk op school stond in het teken van de vierdaag se, zo trots was Yuri dat hij mocht meelopen." Op het programma stond 4 dagen van 30 kilomet Na één dag lopen laat oma aan de redactie van Hart van Holland weten dat het prima gaat. heeft zelfs geen blaren, maar mocht hij daar nog wel last van krijgen dan is hij bij zijn moeder c hem begeleidt in goede handen want zij is onlangs haar eigen pedicurepraktijk gestart. Jan van der Pot en Metha Simons uit Zevenhuizen hebben ook dit jaar de Nijmeegse wandelvierdaagse uitgelopen. Een kort verslag. Dag 1het begon met erg mooi weer, al was het wel erg benauwd en dus moest er flink worden gedronken. Dag 2: in Beuningen werden we onthaald door familie wat voor een stimulans zorgde. Dag 3: de dag van de Zevenheuvelenweg begon met mooi weer. De route was prachtig. In 'ons laatste uurtje' die dag kwam het water ineens met bakken uit de hemel. Het ging zo te keer dat de straten blank stonden en we door de plassen naar de finish moesten lopen. Op ons logeeradres aangekomen probeerden we meteen onze schoenen te drogen met kranten, maar dat lukte helaas niet. En dus moesten de reserve schoenen aan op de laatste dag. Dag 4: na anderhalf uur begon het te gieten en zijn we maar een kop koffie gaan drinken. Een tweede paar natte schoenen in het begin van de tocht zou wel heel onplezierig zijn. Gelukkig werd het later droog. In alle dorpen werden we als helden ontvangen, maar wat er vervolgens in Cuijk gebeurde is nauwelijks uit te leggen. Beelden van de Tour de France schoten door mijn hoofd, duizenden mensen langs de kant met maar een meter ruimte voor de lopers. Je moet het gezien of meegemaakt hebben om te voelen wat er dan met je gebeurt. Na de pontonbrug te zijn overgestoken liepen we tegen de wind in, richting Nijmegen. De toeschouwers langs de route lieten je de sterke tegenwind ver geten en toen kwam de finish in zicht. Wat een feest. Gelijk na het passeren van de lijn zijn we naar ons afmeldhokje gelopen en hebben onze derde medaille met trots in ontvangst mogen nemen. Volgend jaar zijn we er zeker weer bij." Met het hele gezin heeft de familie Van Rossem uit Nieuwerkerk aan den IJssel de 95ste editie van de Nijmeegse vierdaagse gelopen. Jongste dochter Marieke liep samen met vader Freerk de vierdaagse voor de eerste keer. Aangezien je voor het eerst aan dit wandeleve nement mee mag doen in het jaar dat je twaalf wordt, viel Marieke (geboren op 13 december 1999) nog net binnen de leeftijdsgrens en was daarmee een van de jongste deelnemers. Dochter Anna van 12 liep de vierdaagse dit jaar voor de tweede keer en ontving daarom het herinneringskruis met een kroontje. Moeder Esther liep de mees te kilometers (40 km per dag) en kwam moe maar voldaan over de streep. Ondanks de slechte voorspellingen was het weer helemaal super. Niet te koud en niet te warm en nauwelijks regen. Nel Gritter (links) en Emmy van de Heide hebben voor het eerst meegedaan aan de vierdaagse en vier maal 40 km volbracht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 14