Bewoners moeten meer lawaai Witte Tent- en Tienerweek accepteren bij nieuwe weg Oudheidkamer open Extra hulp gezocht bij bouw skatepark Start Explosion Dance HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 27 JULI 2011 9 Raad van State - uitspraak t-c-hlr jf 1 t/m Voetbaltoernooien in de zomervakantie Avondfietsvierdaagse Nieuwerkerker betrokken bij dodelijke aanrijding n Bruto Datum Tarra Soort Netto - /emwezvét&é ez, Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJs- peling aan te vechten, omdat zij sel - De Raad van State is woens- daardoor meer lawaai te verduren dag 20 juli akkoord gegaan met het krijgen. versoepelen van de geluidsnormen Dat versoepelen van de normen is bij enkele woningen aan de Ver- nodig voor de aanleg van de Nieu- bindingsweg en de Zuidplasweg in we Schielandlaan. Zonder aceep- Nieuwerkerk. De bewoners stapten tatie van meer lawaai zou die weg eerder naar de Raad om de versoe- niet kunnen worden aangelegd. In \Aiel Nieuwerkerk aan den IJssel - Het thema van de Witte Tent en Tie nerweek, die gehouden wordt van maandag I tot en met zondag 7 au gustus, is '...echt wel!" Het evenement is bestemd voor kin deren en tieners. Alle kinderen van vier tot en met negen jaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel en omgeving zijn iedere och tend van harte welkom in een van de drie tenten in het dorp. Na het zingen, het verhaal en de voorstel ling is het Knabbel en Babbel-tijd: In een klein groepje iets drinken en dit geval accepteert de provincie dat extra lawaai wel, maar de be woners niet. Maar de Raad van State oordeelt dat het versoepelen van de normen volgens de regels is gebeurd. En die regels beschermen de omwonenden tegen al teveel lawaai. Hun kritiek dat de provincie voor het versoe pelen van de normen een verkeerd geluidsonderzoek heeft gebruikt, is door de Raad afgewezen. Weliswaar zaten er kleine gebreken aan, maar die zijn uiteindelijk niet van zwaar gewicht. Nieuwerkerk aan dfen IJssel - Van uit het sportbuurtwerk van Stich ting Jeugdwerk Zuidpias worden in de zomervakantie straatvoet baltoernooien georganiseerd. Op woensdag 27 juli is er van 13.00 tot 17.00 uur een vier-tegen-vier voetbaltoernooi op het voetbal pleintje aan de Kleinpolderlaan, de kosten voor deelname bedra gen 0,50 euro. Woensdag 3 au gustus wordt er gevoetbald bij de Bron van 13.00 tot 17.00. Voor meer informatie en inschrijven: 06-48102366. Nieuwerkerk aan den IJssel - De avondfietsvierdaagse wordt dit jaar gehouden van maandag 29 augustus tot en met donderdag 1 september. Het sportieve evenement wordt voor de 26e keer georganiseerd door Stichting Evenement. De kosten voor deelname bedra gen 6,- voor volwassenen, kinde ren betalen 4,- euro. De start is bij de Batavier, elke avond om 18.00 uur. Voor meer informatie: www.stichtingevenement.nl Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 18-jarige vrouw is dinsdag 12 juli overleden na een aanrijding. De vrouw reed rond acht uur op een scooter over de Botlekweg. Op de kruising met de Digna Johannaweg ontstond er een aanrijding met een auto. De inwoonster van Lobith kwam hierbij ten val. De vrouw raakte ernstig gewond. Ambulanceperso neel heeft haar naar het Erasmus MC gebracht. In het ziekenhuis is zij nog diezelfde avond overleden. De verkeers ongevallen groep van de politie heeft direct een onder zoek ingesteld. Hieruit moet dui delijk worden hoe de aanrijding heeft kunnen gebeuren. De 39-ja- rige Nieuwerkerkse automobilist is meegenomen naar een politie bureau om te kunnen achterhalen wat er precies gebeurd is. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel is zaterdag 6 augustus open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stal zolder is de wisselexpositie 'Wikken en wegen' voor het laatst te zien. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228 en www.hvnweb.nl. „SAMENWERKING' Duizend Honderd Tientallen Eenheden K.O. Weegbon. Ie Nieuwerkerk a/d. IJsel. Bij de veiling aan de Kerklaan was een weegbrug, geëxploiteerd door een aparte coöperatie, (foto: collectie Oud heidkamer) snoepen. Na de Knabbel en Babbel-tijd zijn er allerlei mogelijkheden om actief bezig te zijn. Voor iedereen is er iets leuks te doen of te maken. De och tenden beginnen om 10.00 uur en zijn rond 12.15 uur afgelopen. Voor tieners in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar is er is er in dezelfde week van dinsdag tot en met vrijdag de tienerweek. De Tienerweek is vanaf 16.30 uur in de tent in het Essepark. Tijdens de tienerweek komt er veel aan bod zoals sport en spel, toneel en nog veel meer. Volwassenen zijn welkom een kijkje te komen nemen. Ook tijdens de Sing-in op maandag 1 augustus om 20.00 uur in de tent is het Essepark. Zondag 7 augustus wordt de Witte tent week en de Tienerweek afge sloten met een gezamenlijke dienst om 10.30 uur in de tent in het Es separk. Voor meer informatie: www.wittetentweek.nl of reageren@wittetentweek.nl, www.tienerweek.nl of info@tienerweek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf maandag 8 augustus gaan de jon den onder deskundige begeleiding van 'Hectik Skateramps' van start met het bouwen van het skatepark eaast jongerencentrum 't Blok. Het belooft een mooi en aantrekkelijk skatepark te worden voor alle ska- ters van gemeente Zuidpias. Omdat n|et alle jongeren ervaring hebben Met het bouwen, zijn een paar extra deskundige handen altijd welkom. Ljkt het u leuk om mee te helpen aan de realisatie van dit skatepark, heeft u in de betreffende periode een paar dagdelen tijd en bent u handig met klussen? Dan kunnen we uw hulp goed gebruiken. Het skatepark wordt gebouwd in de pe riode van 8 tot en met 19 augustus met een eventuele uitloop tot 26 augustus. Voor meer informatie: marije@jeugdwerkzuidplas.nl of 06-48976117/0180-315381 Nieuwerkerk aan den IJssel - De lessen van Explosion Dance starten maandag 15 augustus. Een van de dansdocenten, Linda Cramer: "De lessen staan voor plezier, respect, pret met en naar anderen en saam horigheid. De groepen zijn dan ook naar leeftijd ingedeeld en niet naar niveau." De diverse lessen vinden plaats op maandag en woensdag van 18.30 tot 22.30 uur en op woensdag van 18.30 tot 20.00 uur. De lessen wor den gegeven bij Con Musica op het sportpark Dorrestein 5. De Explosion-Danceleden die dansten tijdens Koninginnedag, bij elkaar voor een groepsfoto.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9