bindelijk zomer! Antieke pianokruk op Eeuwige bezwaarmaker rommelmarkt krijgt geen gelijk HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE] 3 AUGUSTUS 2011 11 Jeugdweek Lage opkomst aan de Rotte Dick den Hertog wint concours Peronne Links Marijke Aarts, rechts Sonja Dalmeijer. Zevenhuizen - Na de bijzonder re- genrijke en te koele maand juli lijkt eindelijk de zomer aangebroken. Op de camping in Recreatiepark De Koornmolen is dat duidelijk te mer ken, want op het trekkersveld staan maandag 1 augustus weer campers en caravans. Kinderen en kleinkin deren kunnen heerlijk buiten spelen, of met oma en opa naar het zwem bad. Door Marianne Fortuin Op het nieuwe gedeelte van de cam ping is Patty Schellekens net aan gekomen. Samen met partner Peter van Baarle geniet ze met kleinzoon Jack van vier jaar en de acht maan den oude kleindochter Noa van het heerlijke weer. Schellekens: "Mijn zoon heeft hier in juli gestaan, voor de eerste keer. Het weer was niet echt heel mooi, maar toch heeft hij het naar zijn zin gehad. We kennen het park, want met Pinksteren hu ren we hier met de hele familie een huisje." Op het trekkersveld is het nog nooit zo stil geweest als dit jaar. Er hebben mensen afgezegd; als je een regenverzekering had, zat je goed weet Marijke Aarts, één Zevenhuizen - Het meest in het oog springende object tijdens de rom melmarkt van de hervormde kerk op zaterdag 6 augustus is een antieke pianokruk met koperen sierpoten en een fluwelen zitting. De rommelmarktliefhebber kan van af 9.00 uur terecht voor de meest uiteenlopende spullen voor binnen, buiten en op de camping. Ook zijn be afgelopen weken een grote koel kast/vriezer en een set chique eet- kamerstoelen binnengekomen. In de graaikratten kan naar harte lust gezocht worden naar één-eu- no-artikelen. °ordegenedie van puzzelen houdt: van de seizoenskampeerders, te vertellen. Aarts staat voor de elfde keer op de camping, haar buur vrouw Sonja Dalmeijer komt hier al 34 jaar. Aarts: In april, mei en juni was het goed hier, toen sloeg het om. Het water stond hier wel zó hoog", en ze geeft zo'n zes tot van een goede gever die kleiner ging wonen ontving de organisatie hon derd oude legpuzzels. De rommelmarkt wordt gehouden aan de Wilgenlaan 2 van 9.00 tot 12.00 uur. zeven centimeter aan. "We gaan bij regen pas na een dag of vijf, zes naar huis, als het beddengoed klam begint te worden." Dalmeijer is dit jaar voor het eerst ook door deweeks op de camping: "In april ben ik gestopt met werken, dus nu kan het. Maar wij gaan na twee Den Haag/Oud Verlaat - Agrariër T. van Leeuwen uit Oud Verlaat is door de Raad van State niet in het gelijk gesteld. De man was voor de zoveelste keer in beroep gegaan tegen een beslissing van de gemeente Zuidpias. Hij ageert met name tegen de oprukkende bebouwing in de omgeving van zijn bedrijf, waardoor zijn be drijfsvoering wordt beperkt en zijn privacy wordt aangetast. Dit maal gaat het om een bouw plan voor vier woningen langs de Vlietkade, vlak naast Van Leeuwen. Projectontwikkelaar Projecten in de stad kreeg daarvoor een bouwver- dagen regen al naar huis, hoor." Beide dames zijn het erover eens, dat kamperen met zon vele malen beter is dan in de regen. Aarts: "De mensen zijn weer gezelliger, er ge beurt van alles." Dalmeijer vult aan: "En je gaat weer barbecuen." gunning en een vrijstelling van de gemeente. Van Leeuwen vocht die aan, omdat een van de woningen te dicht bij zijn perceel komt te liggen en hij vreest voor inkijk in zijn tuin en woning. De Haagse rechtbank keurde de bouwvergunning en de vrijstelling eerder goed. De Raad van State schaart zich achter deze uitspraak. Ook deze juridische instantie komt tot de conclusie dat het bouwplan past binnen de eisen die worden gesteld in planvoorschriften en het bestemmingsplan. Moerkapelle - Traditiegetrouw or ganiseren de Moerkapelse kerken voor de laatste week van de zomer vakantie een Jeugdweek. In de week van maandag 8 tot en met don derdag 11 augustus vinden tal van activiteiten in en rond Dorpshuis Op Moer plaats; dit keer met als thema 'Zeker weten?!'. De ochtenden, van 8.30 tot 12.15 uur, zijn bedoeld voor de kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Op donderdag stopt het programma pas om 15.15 uur, omdat met alle kinderen tussen de middag pannenkoeken gegeten worden. Op woensdag begint om 6.30 uur een viswedstrijd. Aanmel den kan via de website. De avonden, van 19.30 tot circa 22.00 uur, zijn bedoeld voor de jongeren van der tien jaar en ouder. Op donderdag start de BBQ om 19.00 uur. Op het programma staan onder meer een zeskamp en een optreden van een dj alsmede diverse workshops. Voor meer informatie: www.jeugd- week.org. Zevenhuizen - Aan de onderlinge wedstrijd van Hengelvereniging H.Z.M. op zaterdag 30 juli namen slechts vijf leden deel. Jacques Vis ser werd eerste door een gewicht van 3000 gram aan vis uit de Rotte bij de molens te hengelen. John van Elswijk werd tweede met 1500 gram en derde werd Jan van Dongen met 540 gram vis. De andere twee vin gen niets. Ouderencompetitie De 14e wedstrijd van deze com petitie werd gehouden in het Lage Bergsche Bos. De zeven deelne mers vingen in totaal 17.500 gram vis. Jan de Zwart werd eerste met 10.500 gram vis, tweede werd Jacques Visser met 3.750 gram en op de derde plaats eindigde Jan van Dongen met 2.800 gram. Op zater dag 13 augustus wordt er, samen met de vereniging uit Waddinxveen, gevist in de Amstel Drecht; vertrek om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats bij La Baraque. Zevenhuizen - Voor de postduiven vereniging De Stormvliegers was er zaterdag een concours voor de jonge duiven vanuit Peronne op een afstand van 261 km. Zaterdag 30 juli werden de 573 ingekorfde duiven, samen met 25722 duiven van heel Zuid-Holland, om 9.00 uur los ge laten. Om 12.48 uur klokte Dick den Hertog de snelste duif van de ver eniging. Zijn duif had 1144,6 meter per minuut gevlogen, 68 km.p/u. Een half uur later waren alle prijsduiven thuis. Dit concours was de laatste vlucht voor het vitesse kampioen schap van de jonge duiven. Ook op deze discipline is John Stofberg niet te verslaan. In de B groep haalde llona Koppenaal het kampioenschap binnen. Uitslag: 1. Diek den Hertog, 2-11 Jo- han Heykoop, 3. Marco Flier, 4. Arco Baas, 5-22 Ton Looye, 6-9-12-25 Rinus Jongenelen, 7-20 John Stof berg, 8-19 llona Koppenaal, 10-14- 15-16-17-18-23 Ron van de Made. Peter van Baarle, Jack, Patty Schellekens en Noa.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11